Program competițional luna mai

Săptămâna 2 – 8 mai 2022 

Baschet masculin- Liga I – et. 21
”U” Cluj –  CS Municipal Târgu Mureș 68-110
Marți, 03.05.2022, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian” 

Tir sportiv – Campionatul Național 25m, 50m, Glonț – et. 1
Joi – Duminică, 05-08.05.2022, București

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – Et. 24
 ”U” Cluj – CSM Alexandria 28-32
Joi, 05.05.2022, Ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin – Campionat Național 3×3 – Seniori
Joi – Vineri, 05-06.05.2022, Constanța 

Handbal masculin – Divizia A, Seria D, Play Off – Turneu Final
CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu – ”U” Cluj 37-32
Vineri, 06.05.2022, Ora 14:00, Târgu Jiu

Judo –  Cupa Europei U18 
Vineri – Duminică, 06-08.05.2022, București

Rugby feminin – Campionatul Național în 7- et. 2
Sâmbătă, 07.05.2022, Iași

Handbal masculin – Divizia A, Seria D, Play Off – Turneu Final
CSM Alexandria Div. A – ”U” Cluj  43-40
Sâmbătă, 07.05.2022, Ora 13:00, Târgu Jiu

Baschet masculin – Campionat Național 3×3 – U23
Sâmbătă – Duminică, 07-08.05.2022, Constanța 

Rugby masculin – Liga Națională –  Etapa 3
”U” Cluj-CSM Știința Baia Mare 13-35
Duminică, 08.05.2022, Ora 15:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Atletism – Campionatul Național de Semimaraton
Duminică, 08.05.2022, București

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 23
CS HC Harghita – ”U” Cluj 17-38
Duminică, 08.05.2022, Ora 14:00, Odorheiul Secuiesc

Handbal masculin – Divizia A, Seria D, Play Off – Turneu Final
CSM Bacău Div. A – ”U” Cluj 45-27
Duminică, 08.05.2022, Ora 11:00, Târgu Jiu


Săptămâna 9 – 15 mai 2022 

Scrabble – Campionatul Național Perechi, Seniori – et. 1
Marți – Duminică, 10-15.05.2022, Poiana Brașov

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – Et. 25
HC Dobrogea Sud – ”U” Cluj 37-20
Miercuri, 11.05.2022, Ora 18:00, Constanța

Tir sportiv – Campionatul Național WA 1500 PPC – et. 3
Joi – Sâmbătă, 12-14.05.2022, Joița

Echitație – Cupa Federației Ecvestre Române
Miercuri – Duminică, 11-15.05.2022, Tâncăbeşti

Culturism&Fitness – Tiger Classic Diamond Cup Romania
Vineri – Sâmbătă, 13-14.05.2022, București

Rugby masculin – Liga Națională –  Etapa 4
CSM-USAMVB Timișoara – ”U” Cluj 80-17
Duminică, 15.05.2022, Ora 11:30, Timișoara


Săptămâna 16 – 22 mai 2022

Box – Cupa României de Tineret masculin
Marți – Duminică, 18-22.05.2022. Tg. Jiu

Echitație – Equi Park Spring Festival
Miercuri – Duminică, 18-22.05.2022, Berceni

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – Et. 26
 ”U” Cluj – CSM Focșani 2007 23-26
Miercuri, 18.05.2022, Ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby feminin – Campionatul Național – et. 3
Sâmbătă, 21.05.2022, Brașov

Baschet masculin- Liga I – et. 15
 ACS Ralph Brașov – ”U” Cluj 65-74
Sâmbătă, 21.05.2022, Ora 15:00, Brașov

Baschet masculin- Liga I – et. 22
 CSU Știința București – ”U” Cluj 97-61
Duminică, 22.05.2022, Ora 12:00, București


Perioada 23 – 29 mai 2022

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 25
CNOPJ Baia Mare – ”U” Cluj 35-44
Miercuri, 25.05.2022, Ora 14:30, Baia Mare

Echitație – Cupa României 
Vineri – Duminică, 27-29.05.2022, Tg. Mureș

Culturism&Fitness – Cupa României și Cupa Universitară
Vineri – Sâmbătă, 27-28.05.2022, Dej

Rugby masculin – Liga Națională –  Etapa 6
”U” Cluj – Știința Petroșani 33-14
Duminică, 29.05.2022, Ora 17:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Atletism – Campionatul Național Seniori și Tineret – et. 1
Sâmbătă – Duminică, 28-29.05.2022, Pitești


Perioada 30 mai – 5 iunie 2022

Box – Cupa României de Juniori masculin
Marți – Duminică, 31.05-05.06.2022, Brăila

Comments

comments