PRESA DESPRE „U” –  24 APRILIE 2019

cjsport.ro:
Şansa barajului. „U” Cluj a învins Galaţiul în derby-ul pentru supravieţuire şi va lupta pentru menţinerea în prima ligă

“U” Cluj, derby cu Zalăul lui Tadici în Sala “Horia Demian”. Încep jocurile decisive pentru “studente”

“U” Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României la handbal feminin. “Studentele” îşi vor afla marţi adversarul

“U” Cluj a câştigat la Baia Mare, prima victorie după şapte eşecuri consecutive. Handbalistele rămân la distanţă mare de salvarea directă

Monitorulcj.ro:
Weekend plin la judo! Trei competiții internaționale pentru judoka clujeni
Universitarii, „campioni” la atras fonduri publice. Structurile sportive, bani mai puțini de la Primărie decât sumele la care sperau

„Căprioara Carpaților” sprintează acum spre ceruri. Alexandra Taifas-Sicoe a trecut la cele veșnice

Opt medalii pentru tinerii clujeni la Campionatul Național de Judo

Medalii de argint și bronz pentru fondiștii universitari

Ziuadecj.ro:
Baschet feminin: Universitatea Cluj, victorie în primul meci pentru locurile 5-8 în Liga Naţională
Meci de totul sau nimic pentru handbalistele Universității Cluj: “Fetele vor da tot ceea ce au mai bun pentru a câștiga”

Handbalistele Universității Cluj, eliminate în sferturile Cupei României

Înfrângere la limită pentru handbalistele Universității Cluj, după un meci pe care l-au dominat

11 milioane pentru sportul clujean în 2019. Câţi bani primeşte „U” de la primărie

Handbalistele Universității Cluj și-au aflat adversarele din sferturile Cupei României

eClujeanul:
Înfrângere pentru “U” Cluj în fața lui Dinamo și “studenții” au căzut pe loc retrogradabil în SuperLiga CEC Bank!
Victorie importantă pentru în “U” în lupta pentru evitarea retrogradării din Liga Florilor: 31-27 cu CSM Galați!

“U” Cluj începe sâmbătă un nou sezon de Rugby în 7 Feminin, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”

Voleibaliștii clujeni încep lupta în returul fazei secunde a Diviziei A1

“U” Cluj începe lupta în play-off la baschet feminin cu un duel de foc cu CSM Satu Mare

Sportincluj.ro:
Handbal masculin: Universitatea Cluj joacă în Suceava
Rugby feminin: Universitatea Cluj joacă în Iași

Handbal masculin: U Cluj joacă cu HC Buzău

Începe un nou sezon la rugby feminin

Handalistele Universității Cluj și-au aflat adversarele din sferturile Cupei României