PRESA DESPRE „U” –  11 DECEMBRIE 2018

cjsport.ro:
Handbalistele de la ”U” Cluj organizează un turneu amical în perioada Crăciunului. Programul complet al meciurilor de pregătire
Unirea Dej a câştigat derby-ul cu “U” Cluj la volei. Rezultatele din Divizia A1 a celorlalte echipe ale judeţului

„U” Cluj, victorie tensionată cu Brăila în ultimul minut. Dunărea a făcut scandal la final, dar clujencele au urcat pe locul 11

În sfârşit VICTORIE! „U” Cluj a bătut la Galaţi, după opt eşecuri la rând. Repriză secundă perfectă pentru clujence

CS ”U” Cluj și Potaissa Turda și-au aflat adversarii din optimile Cupei României. Meci dificil pentru turdeni

Monitorulcj.ro:
Derby baschetbalistic între ”U” Cluj și CSM Târgoviște. Oaspetele s-au fotografiat la Târgul de Crăciun din Cluj
Voleibalistele joacă de Sf. Nicolae. Hai la meci cu o jucărie

Patru clujeni au fost convocați în lotul național de rugby pentru ultimul stagiu din acest an

Handbalistele de la „U” Cluj încep meciurile amicale

Avem sportivi de valoare la juniori. Clujeanca Fuzesy Ilka, la un pas de olimpiada de patinaj viteză

Ziuadecj.ro:
“U” Cluj și-a stabilit programul de pregătire. Amicale tari pentru “studente”, înainte de Crăciun
Alin Bondar, după victoria cu Dunărea Brăila: “Jucătoarele trebuie apreciate pentru că se străduiesc și încearcă să dea ce au mai bun”

U Cluj – HC Dunărea Brăila 26-25. “Studentele” au reușit a doua victorie consecutivă în Liga Florilor

Două handbaliste ale Universității Cluj, prezente la Trofeul Carpați

În sfârșit victorie! Universitatea Cluj a obținut primul succes în Liga Florilor

eClujeanul:
“U” Cluj și-a stabilit programul amicalelor la handbal feminin din perioada de iarnă!
CS “U” Cluj a devenit vicecampioană națională pe echipe la lupte libere și lupte greco romane

Pugilistul “universitar” Doghi Dorin, vicecampion național

Voleibaliștii clujeni primesc duminica vizita Stelei București!

Rugbyiștii de la “U” Prodvinalco joacă în sferturile Cupei României cu Timișoara!

Sportincluj.ro:
Handbal masculin: U Cluj se pregătește pentru meciul cu CSU Suceava
Doi sportivi reprezintă Universitatea Cluj la Cupa Mondială de Culturism și Fitness
Cinci sportivi ai Universității Cluj participă la Campionatele Naționale de Înot

Volei masculin: CSM Câmpia Turzii a câștigat duelul cu Universitatea Cluj