Program competițional luna noiembrie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Perioada 1 octombrie – 8 noiembrie 2020 

Handbal feminin – Liga Florilor MOL – Et. IV
”U” Cluj – Activ Ploiești 19-24
Duminică, 01.10, ora 13:45, Sepsi Arena, Sf. Gheorghe

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 1
”U” NTT Data Cluj – CSO Voluntari 2005 3-2
Duminică, 01.11.2020, ora 18:00, Târgoviște 

Baschet feminin – Cupa României – Grupa B
FCC Baschet Arad – ”U” Cluj 55-68
Luni, 02.11.2020, ora 16:00, București

Baschet feminin – Cupa României – Grupa B
”U” Cluj – CS Țara Bârsei Brașov 72-60
Marți, 03.11.2020, ora 19:00, București

Handbal feminin – Liga Florilor MOL – Et. V
CSM Galați – ”U” Cluj 28-21
Marți, 03.11.2020, ora 19:15, Sala Kati Szabo, Sf. Gheorghe

Baschet feminin – Cupa României – Grupa B
CS Phoenix CSU Simona Halep Constanța – ”U” Cluj 60-67
Miercuri, 04.11.2020, ora 18:00, București

Judo – Campionatele Europene de Juniori
Miercuri – Vineri, 04-06.11.2020, Porec, Croația

Culturism&Fitness – Campionatul Mondial de Culturism și Fitness Seniori
Joi – Duminică, 05-08.11.2020, Santa Susanna, Spania

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 2
FC Argeș – ”U” NTT Data Cluj 3-0
Vineri, 06.11.2020, ora 17:00, Bacău

Volei masculin – Divizia A1 – Turneul 1
CSU Știința București – ”U” Cluj 2-3
Vineri, 06.11.2020, ora 17:00, București

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 2
CS Știința Bacău – ”U” NTT Data Cluj 3-0
Sâmbătă, 07.11.2020, ora 17:00, Bacău

Volei masculin – Divizia A1 – Turneul 1
CS „U” Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare 3-0
Sâmbătă, 07.11.2020, ora 18:00, București


Săptămâna  9 – 15 noiembrie 2020

Judo – Campionatele Europene de Tineret U23
Luni – Marți, 09-10.11.2020, Porec, Croația

Handbal feminin – Liga Florilor MOL – Et. VI
”U” Cluj – HC Zalău 24-35
Joi, 12.11.2020, ora 13:00, Sala Polivalentă București

Rugby masculin-  Cupa României – et. V
CS SCM Timișoara – ”U” Cluj 0-5
Sâmbătă,14.11.2020, ora 11:00, Stadionul „Gheorghe Rășcanu”, Timișoara

Rugby feminin-  Campionatul Național și Cupa României
Sâmbătă – Duminică,14-15.11.2020, Iași

Judo – Finala CN U16 individual și finala CN U18 echipe
Vineri – Duminică, 13-15.11.2020, Poiana Brașov


Săptămâna 16 – 22 noiembrie  2020

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 3
CS Dinamo București – ”U” NTT Data Cluj 3-1
Joi, 19.11.2020, ora 17:00, București

Handbal masculin – Divizia A, Seria C – Turneul 1
CSM Sighișoara – ”U” Cluj 29-27
Vineri, 20.11.2020, ora 12:10, Sala „Gheorghe Barițiu”, Turda

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 3
”U” NTT Data Cluj – CSU Belor Galați 3-2
Vineri, 20.11.2020, ora 17:00, București

Handbal masculin – Divizia A, Seria C – Turneul 1
”U” Cluj – CCS Szejke Odorheiu-Secuiesc 26-24
Sâmbătă, 21.11.2020, ora 16:35, Sala „Gheorghe Barițiu”, Turda

Handbal masculin – Divizia A, Seria C – Turneul 1
CNOPJ Timișoara – ”U” Cluj 25-25
Duminică, 22.11.2020, ora 9:30, Sala „Gheorghe Barițiu”, Turda

Volei masculin – Divizia A1 – Turneul 2
CSS CNE LAPI Dej-SCM Zalău – ”U” Cluj 3-0
Duminică, 22.11.2020, ora 18:00, Craiova


Perioada 23 – 30 noiembrie 2020 

Natație– Campionatul Național de cadeți
Luni – Duminică, 23-29.11.2020, Târgoviște

Volei masculin – Divizia A1 – Turneul 2
SCMU Craiova – ”U” Cluj 3-1
Luni, 23.11.2020, ora 17:00, Craiova

Rugby masculin-  Cupa României – et. II
”U” Cluj – CS SCM Timișoara 5-0
Miercuri, 25.11.2020, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet masculin–Liga I – Turneul 1
BC CSU 2 Sibiu – ”U” Cluj
Vineri, 27.11.2020, ora 17:00, Sibiu

Baschet feminin–Liga Națională – Turneul 1
CSM Satu Mare – ”U” Cluj
Vineri, 27.11.2020, ora 19:30, Satu Mare

Lupte –Campionatul Național Individual U23
Vineri – Duminică, 27-29.11.2020, Constanța

Scrabble– Finala Campionatului Național Anglofon
Sâmbătă – Luni, 28-30.11.2020, Cluj-Napoca

Baschet feminin–Liga Națională – Turneul 1
”U” Cluj – CSM Oradea
Sâmbătă, 28.11.2020, ora 17:00, Satu Mare

Volei masculin – Divizia A1 – Turneul 3
CS Dinamo București – ”U” Cluj
Sâmbătă, 28.11.2020, ora 18:00, Galați

Baschet feminin–Liga Națională – Turneul 1
”U” Cluj – FCC Baschet Arad
Duminică, 29.11.2020, ora 17:00, Satu Mare

Volei masculin – Divizia A1 – Turneul 3
CSM Arcada Galați – ”U” Cluj
Duminică, 29.11.2020, ora 18:00, Galați 

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 4-5
CS Medgidia – ”U” Cluj
Luni, 30.11.2020, ora 18:30, Medgidia

Comments

comments