Program competițional luna mai

 Sursă foto: Silviu Cristea

Sursă foto: Silviu Cristea

Săptămâna 1 – 6 mai 2018

Rugby masculin – Superliga – Et. XIII
Timișoara Saracens – ”U” Cluj 47-19
Marți, 01.05.2018, ora 11:00, Timișoara

Culturism&Fitness– Campionatul European de Culturism&Fitness
Miercuri – Sâmbătă, 02-05.05.2018, Santa Sussana, Spania

Scrabble– CNIS+CNSI Seniori – individual
Vineri – Duminică, 04-06-05.2018, Cluj-Napoca

Judo– Cupa Europei U18
Sâmbătă – Duminică, 05-06.05.2018, Cluj-Napoca

Atletism– Memorialul Atleților Clujeni
Sâmbătă, 05.05.2018, Cluj-Napoca

Judo– Senior European Judo Cup
Sâmbătă- Duminică, 05-06.05.2018, Sarajevo, Bosnia și Herțegovina

Natație– Campionatul Balcanic
Sâmbătă- Duminică, 05-06.05.2018, Sarajevo, Bosnia și Herțegovina

Atletism– Campionatul Balcanic de Alergare Montană
Sâmbătă, 05.05.2018, Biocen, Serbia

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXIV
CSU Danubius Galați – ”U” Cluj 28-19
Sâmbătă, 05.05.2018, ora 17:00, Galați


Săptămâna 7 – 13 mai 2018

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XX
”U” Cluj – HCM Sighișoara 28-25
Luni, 07.05.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Scrimă– Campionatul Național de Floretă masculin seniori ind.+echipe
Miercuri – Joi, 09-10.05.2018, București

Lupte– Finala CN Individual seniori U23 
Joi – Sâmbătă, 10-12.05.2018, Iași

Echitație– Cupa FER – obstacole 
Joi – Duminică, 10-13.05.2018,Turda

Rugby feminin – Campionat Național – Et. III
Sâmbătă, 12.05.2018, ora 10:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXV
”U” Cluj – AHCM Slobozia 22-20
Sâmbătă, 12.05.2018, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XXI
CSU Craiova – ”U” Cluj 28-27
Sâmbătă, 12.05.2018, ora 12:00,  Craiova


Săptămâna 14 – 20 mai 2018

Lupte– Turneu Internațional
Vineri – Duminică, 18-20.05.2018, Călărași, Rep. Moldova

Culturism&Fitness– Campionatul Balcanic
Vineri – Duminică, 18-20.05.2018, Drobeta Turnu Severin

Box– Memorialul „Petru Ghiurcă”
Vineri – Duminică, 18-20.05.2018, Tg. Mureș

Echitație– CCI 1* probă completă
Vineri – Duminică, 18-20.05.2018, Dunakeszi, Ungaria

Atletism– Campionatul Național Universitar – finala
Sâmbătă – Duminică, 19-20.05.2018, Pitești

Atletism– Campionatul Național Seniori, Tineret și Juniori1 – Et. I
Sâmbătă – Duminică, 19-20.05.2018, Pitești

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XXII
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare II 27-26
Sâmbătă, 19.05.2018, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXVI
CSM Roman – ”U” Cluj 30-31
Sâmbătă, 19.05.2018, ora 16:00, Roman

Judo– Cupa Europei U18
Sâmbătă – Duminică, 19-20.05.2018, Bielsko Biala, Polonia


Săptămâna 21 – 27 mai 2018

Echitație– Concurs Internațional de Sărituri Obstacole
Joi – Duminică, 24-27.05.2018, Herneacova

Natație– Campionatele Internaționale ale României
Joi- Duminică, 24-27.05.2018, București

Rugby masculin– Turneul internațional „Danube Grand Prix 7’s tournament”
Sâmbătă – Duminică, 26-27.05.2018, Esztergom, Ungaria

Atletism– Campionatul European de Alergare 24h 
Sâmbătă – Duminică, 26 – 27.05.2018, Timișoara

Rugby feminin – Campionat Național – Et. IV
Duminictă, 27.05.2018, ora 9:00, București


Săptămâna 28 – 31 mai 2018

Tenis– Turneu Futures F2
Luni – Duminică, 28.05 – 03.06.2018, Bacău

Lupte– Turneul Internațional al României Cadeți și Juniori
Miercuri- Duminică, 30.05-03.06.2018, București

Handbal masculin– Baraj pentru promovare
”U” Cluj –  CS HC Buzău
Joi, 31.05.2018, ora 16:00, Călărași

Echitație– CN – Etapă Concurs Complet
Joi – Duminică, 31.05-03.06.2018, Florești

Echitație– CN – „Cupa 1 iunie” 
Joi – Duminică, 31.05-03.06.2018, Prejmer

Comments

comments