Program competițional luna aprilie

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Perioada 29 martie – 4 aprilie 2021 

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 6 retur
”U” Cluj – CS Unirea Dej 0-3
Luni, 29.03.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 14
SCM Rm. Vâlcea – ”U” Cluj 35-28
Miercuri, 31.03.2021, ora 18:45, Sf. Gheorghe

Natație- Cupa României feminin
Miercuri – Sâmbătă, 31.03-03.04.2021, Târgoviște

Judo – Grand Slam Antalya 2021
Joi – Sâmbătă, 01-03.04.2021, Antalya, Turcia

Volei feminin – Dvizia A1 – Turneu 6 retur
”U” NTT Data Cluj – CSM Lugoj 0-3
Vineri, 02.04.2021, ora 15:00, București

Rugby masculin – Cupa României – Et. 1, Grupa 1
SCM Timișoara – ”U” Cluj 52-15
Sâmbătă, 03.04.2021, ora 11:00, Timișoara

Volei feminin – Dvizia A1 – Turneu 6 retur
CS Rapid București – ”U” NTT Data Cluj 3-1
Sâmbătă, 03.04.2021, ora 18:00, București

Volei feminin – Dvizia A1 – Turneu 6 retur
”U” NTT Data Cluj – CSU Medicina CNUE Tg. Mureș 1-3
Duminică, 04.04.2021, ora 17:00, București

Atletism  – Finala Campionatului Național de 10.000m 
Duminică, 04.04.2021, Timișoara


Săptămâna  05 – 11 aprilie 2021

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 15
”U” Cluj – SCM Craiova 27-21
Marți, 06.04.2021, ora 14:45, București

Natație – Cupa României masculin
Miercuri – Sâmbătă, 07-10.04.2021, Târgoviște

Baschet masculin – LN U20 – et. 6
”U” Cluj  – ACS Artesania București 75-61
Miercuri, 07.04.2021, ora 11:00, București

Lupte – Cupa României de Juniori  
Joi – Duminică, 08-11.04.2021, Putna

Baschet masculin – LN U20 – et. 7
CS Agronomia București  – ”U” Cluj 64-54
Joi, 08.04.2021, ora 12:30, București 

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 1 faza II
CS Unirea Dej – ”U” Cluj 3-2
Joi, 08.04.2021, ora 17:00, Dej

Judo – Campionatul Național U21 indiv+echipe
Vineri – Duminică, 09-11.04.2021, Poiana Brașov

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 1 faza II
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-0
Vineri, 09.04.2021, ora 14:00, Dej

Volei feminin – Divizia A1 – Turneu 1 faza II
CSU Belor Galați – ”U” NTT Data Cluj 3-0
Vineri, 09.04.2021, ora 15:00, Pitești

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 1 faza II
”U” Cluj – CS Dinamo București 0-3
Sâmbătă, 10.04.2021, ora 11:00, Dej

Volei feminin – Divizia A1 – Turneu 1 faza II
”U” NTT Data Cluj – CS Medicina CNUE Tg. Mureș 1-3
Sâmbătă, 10.04.2021, ora 15:00, Pitești

Baschet masculin – Liga I – et. 1, restanță
”U” Cluj – CS Universitar Tg. Mureș 80-112
Sâmbătă, 10.04.2021, ora 19:00, Tg. Mureș

Baschet masculin – Liga I – et. 9,
”U” Cluj – ACSB Liliecii București 99-65
Duminică, 11.04.2021, ora 11:00, Tg. Mureș

Volei feminin – Divizia A1 – Turneu 1 faza II
FC Argeș – ”U” NTT Data Cluj 3-0
Duminică, 11.04.2021, ora 18:00, Pitești


Săptămâna 12 – 18 aprilie 2021

Baschet feminin – Liga Națională – Play-off – M1
CS Municipal Satu Mare – ”U” Cluj 94-44
Luni, 12.04.2021, ora 19:00, Satu Mare

Baschet feminin – Liga Națională – Play-off – M2
CS Municipal Satu Mare – ”U” Cluj 97-47
Marți, 13.04.2021, ora 19:00, Satu Mare

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 2 faza II
CS Unirea Dej – ”U” Cluj
Joi, 15.04.2021, ora 13:00, București

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 2 faza II
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj
Vineri, 16.04.2021, ora 11:00, București

Handbal masculin – Divizia A – Turneu de promovare
CSM Ploiești – ”U” Cluj
Vineri, 16.04.2021, ora 13:40, Sf. Gheorghe

Judo – Campionatele Europene de Seniori
Vineri – Duminică, 16-18.04.2021, Portugalia

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 2 faza II
”U” Cluj – CS Dinamo București
Sâmbătă, 17.04.2021, ora 13:00, București

Rugby masculin – Cupa României – Et. 3, Grupa 1
”U” Cluj – CSM Baia Mare
Sâmbătă, 17.04.2021, ora 14:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”


Săptămâna 19 – 25 aprilie 2021 

Volei feminin – Divizia A1 – Turneu 2 faza II
CSU Belor Galați –  ”U” NTT Data Cluj
Luni, 19.04.2021, ora 18:00, Galați

Volei feminin – Divizia A1 – Turneu 2 faza II
”U” NTT Data Cluj – CSU Medicina CNUE Tg. Mureș
Marți, 20.04.2021, ora 15:00, Galați

Volei feminin – Divizia A1 – Turneu 2 faza II
FC Argeș – ”U” NTT Data Cluj
Miercuri, 21.04.2021, ora 15:00, Galați

Baschet feminin – Liga Națională – Play-off – M1
CS Phoenix CSU Simona Halep Constanța – ”U” Cluj
Miercuri, 21.04.2021, Constanța

Baschet feminin – Liga Națională – Play-off – M2
CS Phoenix CSU Simona Halep Constanța – ”U” Cluj
Joi, 22.04.2021, Constanța

Echitație – Cupa Federației Obstacole
Joi – Duminică, 22-25.04.2021, Tâncăbești

Tir sportiv – Campionatul Național WA1500 PPC – et 2 și AC – et. 3
Joi – Duminică, 22-25.04.2021, Joița, București


Perioada 26 aprilie – 2 mai 2021 

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 17
CS Dacia Mioveni 2012 – ”U” Cluj
Marți, 27.04.2021, ora 10:30, Bistrița

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 18
”U” Cluj – SCM Gloria Buzău
Joi, 29.04.2021, ora 12:00, Bistrița

Comments

comments