Program competițional luna octombrie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Perioada 1 – 4 octombrie 2020

Natație– CN în bazin de 50 m – Sen, Tin. Jun
Miercuri- Sâmbătă, 30.09-03.10.2020, București

Schi fond– CN schi role seniori și juniori
Joi – Duminică, 01-04.10.2020, Cheile Grădiștei

Atletism– CN Alergare montană distanță scurtă și lungă – finala
Sâmbătă – Duminică, 03-04.10.2020, Câmpulung Moldovenesc 


Săptămâna  5 – 11 octombrie 2020

Echitație – Finala Campionatului Național de Obstacole Tineret, Copii, Juniori 16, Amazoane
Joi – Duminică, 8-11.10.2020, Prejmer

Lupte – Campionatul Național de Lupte pe plajă
Vineri – Duminică, 9-11.10.2020, Târgoviște

Rugby masculin-  Cupa României – et. IV
”U” Prodvinalco – CSM Știinta Baia Mare 0-5
Sâmbătă,10.10.2020, ora 15:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Atletism– Campionatul Național de Maraton – ANULAT
Duminică, 11.10.2020, București


Săptămâna 12 – 18 octombrie  2020

Handbal feminin – Liga Florilor MOL – Et. I – ANULAT
ACS Crișul Chișineu-Criș – ”U” Cluj
Joi, 15.10.2020, ora 10:15, Sala Olimpia Ploiești

Echitație – Finala Campionatului Național de Obstacole Forță, Echipe Seniori, Echipe Juniori, Criterii
Joi – Duminică, 15-18.10.2020, Prejmer

Tir sportiv – Campionatul Național – Aer Comprimat – et. I
Joi – Duminică, 15-18.10.2020, Arad

Lupte – Campionatul Național Individual și pe Echipe seniori
Vineri – Duminică, 16-18.10.2020, Reșița

Judo – Campionatul Național Individual și pe Echipe juniori
Vineri – Duminică, 16-18.10.2020, Poiana Brașov

Atletism– Campionatul Național de Cros Seniori, U23, U20
Sâmbătă, 17.10.2020, Giroc, Timiș


Săptămâna  19 – 25 octombrie 2020

Echitație – Finala Campionatului de CC Prenovici și 1*
Joi – Duminică, 22-25.10.2020, Tg. Mureș

Culturism&Fitness– Campionatul Mondial de Juniori
Vineri – Sâmbătă, 23-24.10.2020, BT Arena, Cluj

Judo – Cupa României Individual și finala CN Echipe U23
Vineri – Duminică, 23-25.10.2020, Poiana Brașov

Judo – Grand Slam
Vineri – Duminică, 23-25.10.2020, Budapesta, Ungaria


Săptămâna  26 octombrie  – 1 noiembrie 2020 

Scrabble– Campionatul Național Perechi seniori
Miercuri – Joi, 28-29.10.2020, Burghea de Sus, Argeș

Handbal feminin – Liga Florilor MOL – Et. II
”U” Cluj – Dacia Mioveni
Joi, 29.10.2020, ora 11:00, Sala Kati Szabo, Sf. Gheorghe

Handbal feminin – Liga Florilor MOL – Et. III
Gloria Buzău – ”U” Cluj
Vineri, 30.10.2020, ora 11:00, Sala Kati Szabo, Sf. Gheorghe

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 1
CSM Târgoviște – ”U” NTT Data Cluj
Sâmbătă, 31.10.2020, Târgoviște 

Scrabble– Cupa României seniori
Vineri – Duminică, 30.10 – 01.11.2020, Burghea de Sus, Argeș

Echitație – Finala Marele Premiu al României; Finala vârste cai; Finala criterii cai
Vineri – Duminică, 30.10 – 01.11.2020, Tâncăbești

Volei feminin – Divizia A1 – Turneul 1
”U” NTT Data Cluj – CSO Voluntari 2005
Duminică, 01.11.2020, Târgoviște 

Comments

comments