Program competițional luna ianuarie

 Foto: Dan Bodea/ Transilvania Reporter

Foto: Dan Bodea/ Transilvania Reporter

Perioada 1 – 6 ianuarie 2019

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XVI
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București 75-45

Sâmbătă, 05.01.2019,ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. III
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 54-96

Sâmbătă, 05.01.2019, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 7 – 13 ianuarie 2019

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XVII
”U” Cluj – CS Phoenix Galați 51-105

Miercuri, 09.01.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XI
SCM Râmnicu Vâlcea – ”U” Cluj 30-25 

Joi, 10.01.2019, ora 18:00, Râmnicu Vâlcea

Handbal masculin– Meci amical
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 44-30

Sâmbătă, 12.01.2019, ora 11:30, Baia Mare

Volei feminin– Cupa României – Faza II
”U” NTT Data Cluj – CSM București 0-3

Sâmbătă, 12.01.2019, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. IV
”U” Cluj – FCC ICIM CSB Arad 74-70

Sâmbătă, 12.01.2019, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XVIII
CSM Târgu Mureș – ”U” Cluj 137-90
Sâmbătă, 12.01.2019, ora 18:00, Târgu Mureș


Săptămâna 14 – 20 ianuarie 2019

Handbal masculin– Meci amical
”U” Cluj – CSM Oradea 35-33

Miercuri, 16.01.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XIII
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj 32-24 

Miercuri, 16.01.2019, ora 18:00, Cisnădie

Handbal masculin– Meci amical
”U” Cluj – HC Szejke Odorhei 36-36

Joi, 17.01.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Erima Indoor Meeting
Sâmbătă, 19.01.2019, Viena

Atletism– Cupa „Romanian Masters Athletics”
Sâmbătă – Duminică, 19-20.01.2019, București

Handbal masculin– Meci amical
”U” Cluj – AHC Potaissa Turda 25-49

Sâmbătă, 19.01.2019, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. V
CS Municipal Satu Mare – ”U” Cluj 105-41

Sâmbătă, 19.01.2019, ora 18:00, Satu Mare


Săptămâna 21 – 27 ianuarie 2019

Atletism– Viena Indoor Classic
Sâmbătă, 26.01.2019, Viena

Atletism– Campionatul Național Universitar + Grand Prix
Sâmbătă – Duminică, 26-27.01.2019, Bacău

Baschet masculin– Liga Națională – Faza 2 – Et. I
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București 66-69

Sâmbătă, 26.01.2019, ora 13:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. VI
”U” Cluj – Phoenix Știința Constanța 86-81

Sâmbătă, 26.01.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. X
CSM Lugoj – ”U” NTT Data Cluj 3-0

Sâmbătă, 26.01.2019, ora 18:30, Lugoj

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XII
”U” Cluj – SCMU Craiova 0-3

Sâmbătă, 26.01.2019, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XIV
ASC Corona 2010 Brașov – ”U” Cluj 34-27 

Duminică, 27.01.2019, ora 17:30, Brașov


Perioada 28 ianuarie – 3 februarie 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XV
”U” Cluj – CSM Focșani 2007  18-24

Miercuri, 30.01.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. VII
CS Municipal Târgoviște – ”U” Cluj 87-71

Joi, 31.01.2019, ora 18:00, Târgoviște

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XVI
CSM București – ”U” Cluj 44-28

Sâmbătă, 02.02.2019, ora 13:00, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XIII
CS Dinamo București – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 02.02.2019, ora 17:00, București

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XII
”U” NTT Data Cluj – CSM Volei Alba-Blaj 0-3

Sâmbătă, 02.02.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Patinaj– Concurs internațional de juniori
Sâmbătă – Duminică, 02-03.02.2019, Collalbo, Italia 

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XV
CSM Slatina – ”U” Cluj 36-31

Duminică, 03.02.2019, ora 11:00, Slatina

 

 

 

Comments

comments