Program competițional luna august

Perioada 30 iulie – 08 august 2021 

Lupte – Campionatul Național Individual Seniori U23
Vineri – Duminică, 30.07-01.08.2021, Lugoj

Scrabble  Campionatul Național de tineret, etapa I
Vineri – Duminică, 30.07-01.08.2021, Botoșani

Echitație- Trofeul Salina Equines
Vineri – Duminică, 30.07-01.08.2021, Turda

Baschet masculin – Liga Națională 3×3 – T1,T2
Sâmbătă – Duminică, 31.07-01.08.2021, București

Handbal masculin – Turneu amical
Sâmbătă – Duminică, 31.07-01.08.2021, Timișoara

Judo – Juniori European Cup
Vineri – Duminică, 06-08.08.2021, București

Baschet masculin – Liga Națională 3×3 – T3, T4, T5
Sâmbătă – Duminică, 06-08.08.2021, București

Rugby masculin – Cupa României – Et. 4
”U” Cluj – CS SCM Timișoara 7-49
Sâmbătă, 07.08.2021, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”


Săptămâna  09 – 15 august  2021

Patinaj – Cupa României de Patinaj Viteză pe Role
Duminică – Marți, 08-10.08.2021, Brașov

Handbal feminin – Meciuri amicale
HC Zalău – ”U” Cluj
Sâmbătă (ora 17:00) – Duminică (ora 11:00), 14-15-16.08.2021, Zalău

Culturism&fitness  Miss și Mister Fitness România
Sâmbătă, 14.08.2021, Mamaia


Săptămâna 16 – 22 august 2021

Beachvolleyball  Campionatul Național de Beachvolley
Luni – Duminică, 16-22.08.2021, Mamaia

Judo – Campionatele Europene de Cadeți
Marți – Joi, 17-19.08.2021, Letonia

Handbal feminin – Meciuri amicale
”U” Cluj – CSM Deva
Miercuri – Joi, 18-19.08.2021, Cluj-Napoca

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – Et. 8
”U” Cluj – CS SCM Timișoara 10-33
Miercuri, 18.08.2021, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin – Meci amical
”U” Cluj – Potaissa Turda
Joi, 19.08.2021, ora 10:00, Turda

Echitație – Campionatul Național de Obstacole – Finala de seniori
Joi – Duminică, 19-22.08.2021, Prejmer

Rugby masculin – Cupa României – Et. 6
CSM Știința Baia Mare – ”U” Cluj 5-0
Sâmbătă, 21.08.2021, ora 11:00, Baia Mare

Handbal feminin – Meci amical
CS Gloria Bistrița – ”U” Cluj
Sâmbătă, 21.08.2021, ora 15:30, Bistrița

Handbal masculin – Turneu amical „Cupa Poli”
Sâmbătă – Duminică, 21-22.08.2021, Timișoara


Săptămâna 23 – 29 august 2021 

Handbal feminin – Cupa României
HC Zalău – ”U” Cluj 30-22
Marți, 24.08.2021, ora 15:30, Sala LPS Bistrița

Echitație – Campionatul Național – Finala de Tineret
Joi – Duminică, 26-29.08.2021, Prejmer

Handbal feminin – Turneu amical 
Vineri – Duminică, 27-29.08.2021, Tg. Jiu

Atletism – Campionatul Național de Semimaraton
Sâmbătă, 28.08.2021, Buzău

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 1
”U” Cluj – CSU Suceava 28-37
Duminică, 29.08.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Perioada 30 august – 5 septembrie 2021 

Lupte – Campionatul Național Individual Lupte pe plajă 
Duminică – Miercuri, 29.08-01.09.2021, Costinești

Scrabble  Campionatul Național de Perechi și individual Seniori și Tineret
Miercuri – Duminică, 01-05.09.2021, București

Lupte – Turneu Internațional de Seniori 
Vineri – Duminică, 03-05.09.2021, București

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 2
”U” Cluj – SCM Politehnica Timișoara
Vineri, 03.09.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – Et. 9
ACS Tomitanii Constanța – ”U” Cluj
Sâmbătă, 04.09.2021, ora 11:00, Constanța

Comments

comments