Program competițional luna august

Perioada 1 – 4 august 2019

Handbal feminin– Meci amical
CS Gloria Bistrița-Năsăud – ”U” Cluj 32-29

Joi, 01.08.2019, ora 17:00, Bistrița

Volei pe plajă– Open feminin și masculin
Joi – Duminică, 01-04.08.2019, Mamaia


Săptămâna 5 – 11 august 2019

Handbal feminin– Meci amical de Centenar
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 28-29

Miercuri, 07.08.2019, ora 16:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Patinaj– Campionatul Național pe Echipe Patinaj Viteză Role
Miercuri, 07.08.2019, Baza Sportivă Gheorgheni

Handbal feminin– Meci amical
”U” Cluj – ACS Crișul Chișineu-Criș 36-25

Joi, 08.08.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– Cupa României Obstacole
Joi – Duminică, 08-11.08.2019, Tâncăbești

Volei pe plajă– Open feminin și masculin
Joi – Duminică, 08-11.08.2019, Mamaia

Atletism – Cupa Europei pe Echipe
Vineri – Duminică, 09-11.08.2019, Sandnes, Norvegia

Patinaj– Campionatul Național Probe și Poliatlon Patinaj viteză role
Sâmbătă – Duminică, 10-11.08.2019, Baza Sportivă Gheorgheni

Rugby Masculin– Cupa României – Et. I
”U” Prodvinalco – Timișoara Saracens 3-40
Sâmbătă, 10.08.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Rugby Masculin– Ziua rugbyului clujean – 70 de ani de la înființarea secției – meci demonstrativ între generații
Sâmbătă, 10.08.2019, ora 13:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Judo– Cupă europeană de juniori
Sâmbătă – Duminică, 10-11.08.2019, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 12 – 18 august 2019

Volei pe plajă– Finala Campionatului Național Seniori/Senioare
Luni – Duminică, 12-18.08.2019, Mamaia

Box– Campionat Național de Tineret  masculin – Finala
Luni – Sâmbătă, 12-17.08.2019, Bacău

Echitație– Cupa „163 Plopi” Obstacole
Joi – Duminică, 15-18.08.2019, Prejmer

Handbal feminin– Turneu amical
Vineri – Sâmbătă, 16-17.08.2019, Zalău

Atletism– CN Alergare montană distanță lungă
Sâmbătă, 17.08.2019, Dămuc, Piatra Neamț


Săptămâna 19 – 25 august 2019

Volei pe plajă– Cupa României
Luni – Joi, 19-22.08.2019, Mamaia

Handbal masculin– Meci amical
CSM Făgăraș – ”U” Cluj

Marți – Miercuri, 20 – 21.08.2019, Făgăraș

Handbal feminin– Turneu amical
Joi – Sâmbătă, 22-24.08.2019, Baia Mare

Lupte– Finala Campionat Național Echipe Seniori
Vineri – Duminică, 23-25.08.2019

Echitație– Cupa României – finala Campionatului 80 km Anduranță
Vineri – Sâmbătă, 23-24.08.2019, Beclean

Rugby Masculin– Cupa României – Et. III
”U” Prodvinalco – CSM Știința Baia Mare
Sâmbătă, 24.08.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Judo– Campionatele Mondiale de Seniori
Duminică – Sâmbătă, 25-31.08.2019, Tokio, Japonia


Perioada 26 august – 1 septembrie 2019

Judo– Campionatele Mondiale de Seniori
Duminică – Sâmbătă, 25-31.08.2019, Tokio, Japonia

Handbal masculin– Meci amical
”U” Cluj – Nyiregyhaza
Marți, 27.08.2019, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Turneu amical internațional de Centenar
Miercuri – Joi, 28 – 29.08.2019, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Lupte– Finala Campionatului Național Individual de Lupte pe Plajă
Miercuri – Duminică, 28.08-01.09.2019, Constanța

Scrabble– Campionatul Național Individual Seniori și Tineret – et. III
Vineri – Duminică, 30.08-01.09.2019, București

Culturism&Fitness– Miss & Mister Fitness
Sâmbătă, 31.08.2019, Reghin

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. I
SCM Gloria Buzău – ”U” Cluj

Sâmbătă, 31.08.2019, Buzău

 

Comments

comments