Echipa de handbal masculin încheie turul cu o nouă victorie

 Foto: Ciprian Dîmbean

Foto: Ciprian Dîmbean

Ionuț Ramba și Ioan Ani Senocico au condus echipa de handbal masculin spre cea de a 6-a victorie din cele 7 meciuri disputate în turul Diviziei A Seria D. Duminică seara, ”U” a reușit să învingă pe Sporting Ghimbav cu 39-31 (20-15) și să încheie prima parte a sezonului regular pe locul al doilea, la egalitate de puncte cu prima clasată, CSM Făgăraș.

Golurile formației noastre au fost marcate de: Alexandru Coman și Mark Adoreanu câte 6, Cătălin Ghivil și Raul Ostace câte 5, Bogdan Paul 4, David Kereki 3, Denis Konya și Tudor Drăgoi câte 2, respectiv Alexandru Pop, Cristian Coroian, Cătălin Crișan și Ioan Herbil câte 1 gol iar poarta a fost apărată de Răzvan Szopka și Alexandru Pașca.

„Mă bucur că am reușit să terminăm turul cu o victorie acasă și să fim pe un loc fruntaș. A fost un meci frumos în care ne-a ieșit cam tot ceea ce am lucrat și îndreptat la antrenament. Sper să menținem jocul bun și în retur și să putem corecta acolo unde mai sunt deficiențe.” – a declarat pentru u-cluj.ro antrenorul Ionuț Ramba.

”U” nu are timp de odihnă pentru că returul începe la sfârșitul acestei săptămâni când echipa noastră va juca duminică, de la ora 17, în deplasare la Turda cu AHC Potaissa Div A.

  • handbal-masculin-ghimbav-2022-1
  • handbal-masculin-ghimbav-2022-2
  • handbal-masculin-ghimbav-2022-3
  • handbal-masculin-ghimbav-2022-5

Comments

comments