Călăreții ”U” participă la Cupa României

Clubul Hipic Romsilva Târgu-Mureș organizează în perioada 28-29 mai Cupa României la Concurs Complet de Echitație, la care Clubul Sportiv Universitatea Cluj va fi reprezentat de Călin Nemeș, Andrei Budeanu și Adrian Gherghina însoțiți de antrenorul Tudor Ciplea.

Călăreții „universitari” vor concura cu patru cai: Xena, Eros, Jeronimo și Aiwan și cu această ocazie, pe lângă Cupa României, vor participa și la cantonamentul lotului național de probă completă.

Săptămâna trecută, sportivii noștri au participat la Equi Park Spring Festival unde Călin Nemeș s-a clasat pe prima poziție cu calul Aiwan și respectiv pe locul 4 cu calul Trezor de la cour la Bronz Tour iar apoi a ocupat locul 2 cu calul Eros la Gold Tour Grand Prix.

La rândul lor, Simona Panait a obținut cu calul Tenee de Line trei medalii de aur, dintre care două la proba VIP Tour și una la VIP Tour Grand Prix iar Andrei Budeanu s-a întors cu un meritat loc VI la Bronz Tour.