Victorie după un meci cu 10 eseuri

Universitatea Cluj a fost protagonista unei reveniri spectaculoase în partida disputată ieri, 15 mai, în compania formației Tomitanii Constanța, meci contând pentru etapa a 4-a a SuperLigii CEC Bank la rugby.

„Studenții” s-au văzut conduși la pauza înfruntării de pe terenul din Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu” cu 10-7 dar au reușit o repriză a doua superbă în care au înscris 6 eseuri dintre care 4 transformate, încheind întrecerea cu scorul de 45-27.

Constănțenii au răspuns cu 3 încercări toate transformate, o lovitură de pedeapsă și un dropgol ceea ce a făcut din meciul de ieri unul foarte atractiv, cu numeroase faze spectaculoase și alternanțe pe tabela de marcaj.

Pentru „U” Cluj, eseurile au fost marcate de Andrei Pricopie, Marius Murgoci de două ori, Rareș Straja, Bogdan Toma, Paul Herman și Răzvan Bârlădeanu, iar transformările i-au avut ca protagoniști pe Ovidiu Melniciuc, Ionuț Mazăre de 3 ori și Alexandru Harasim.