Victorie în deplasare și cu gândul la derbiul de joi

Universitatea Cluj a învins duminică, în deplasare, cu 33-29, pe CSM Odorheiu-Secuiesc DivA, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a Diviziei A Seria D la handbal masculin. La pauză s-a intrat la egalitate, 14-14 dar elevii lui Ionuț Ramba au făcut o a doua repriză excelentă și rămân pe primul loc în clasament cu un plus de 3 puncte față de CSM Sighișoara.

Pentru ”U” au marcat: Ionuț Ramba 8 goluri, David Kereki 6, Cătălin Ghivil și Alex Coman câte 4, Bogdan Paul 3, Raul Ostace și Mark Adoreanu câte 2 și respectiv Cătălin Crișan și Tudor Drăgoi câte 1 gol.

În atapa a 11-a, ”U” va întâlni joi, de la ora 17, în Sala Sporturilor „Horia Demian”, în derbiul seriei, ocupanta locului doi în clasament, CSM Sighișoara.