”U” Cluj a câștigat etapa de scrabble pentru tineret

Ieri s-a încheiat la Târgu Frumos, etapa a 2-a a Campionatului Național de Scrabble pentru tineret, individual și intercluburi, competiție în care, timp de 2 zile, s-au întrecut 40 de jucători repartizați în 3 categorii de vârstă.

Pe parcursul celor 4 probe de concurs, sportivii de la ”U” Cluj au avut o comportare remarcabilă: Iustin Enea a ocupat primul loc la categoria juniori mari, Sebastian Mihalache s-a clasat pe locul 2 la cadeți, iar Beatrice Lupu a obținut locul 3 la prichindei.

In competiția pe echipe, „U” s-a impus în 3 din cele 4 probe disputate și a ocupat prima poziție în clasament.

La finalul întrecerilor, antrenorul Septimiu Crivei a declarat pentru u-cluj.ro:

„A fost o etapă încununată de succes în care sportivii noștri au reușit evoluții foarte bune pentru care merită felicitări. Performanțele lor din această etapă ne dau speranțe întemeiate pentru câștigarea unui număr important de medalii la sfârșitul campionatului.”

Următoarea rundă, atât la seniori, cât și la tineret se va desfășura la București la sfârșitul lunii august.