Takacs și Irimia, bronz la finalele Cai de 5 și 7 ani

Baza hipică din Prejmer, Brașov, a găzduit Finala Campionatului Național de Sărituri peste Obstacole: Cai Tineri și Grand Prix-ul României.

Evenimentul a fost organizat de către Primăria comunei Prejmer, Federația Ecvestră Română și Clubul Sportiv „163 Plopi” în perioada 4-7 octombrie 2018. De la secția de echitație a CS Universitatea Cluj au participat trei călăreți cu șase cai, care au fost însoțiți de antrenorul Tudor Ciplea, și s-au întors cu două medalii de bronz. Astfel, Sandra Takacs și calul Iberlino au câștigat medalia de bronz la finala Cai 5 ani, iar Irimia Constantin și calul Loco2 au obținut bronzul la finala Cai 7 ani.

Alte rezultate înregistrare la această competiție de călăreții universitari sunt: