Program competițional luna septembrie

Săptămâna 2 – 8 septembrie 2019

Atletism – Campionatul Balcanic de Seniori
Luni – Marți, 02-03.09.2019, Pravets, Bulgaria

Box– Cupa Municipiului Târgu Mureș
Miercuri – Vineri, 04-06.09.2019, Târgu Mureș

Culturism&Fitness– Cupa României
Vineri – Sâmbătă, 06-07.09.2019, Drobeta Turnu Severin

Echitație– CEN1* Anduranță – Finala
Vineri – Sâmbătă, 06-07.09.2019, Buftea

Echitație– Horseville Festival
Vineri – Duminică, 06-08.09.2019, Bonțida

Scrabble– Campionatul European Continental de Scrabble Anglofon
Vineri – Duminică, 06-08.09.2019, Amsterdam, Olanda

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. II
ACS Tomitanii Constanța – ”U” Prodvinalco 24-34
Sâmbătă, 07.09.2019, ora 10:30, Constanța

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. II
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 21-23

Sâmbătă, 07.09.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Cupa Europei de seniori
Sâmbătă – Duminică, 07-08.09.2019, Bratislava


Săptămâna 9 – 15 septembrie 2019

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. III
AHCM Slobozia – ”U” Cluj 21-18

Miercuri, 11.09.2019, ora 18:00, Slobozia

Volei feminin– Turneu amical internațional
Vineri – Duminică, 13-15.09.2019, Ungaria

Culturism– Cupa Centenarului
Sâmbătă, 14.09.2019, ora 13:00, Cluj Arena

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. III
”U” Prodvinalco – CS Dinamo București 28-20
Sâmbătă, 14.09.2019, ora 10:30, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet feminin – Liga Națională de Baschet 3×3 – Turneele VIII – IX
Sâmbătă – Duminică, 14-15.09.2019, București

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. IV
”U” Cluj – SCM Râmnicu Vâlcea 23-34

Duminică, 15.09.2019, ora 11:00, Turda


Săptămâna 16 – 22 septembrie 2019

Box– Campionat Național de Box Feminin
Luni – Duminică, 16-22.09.2019, Eforie Nord

Volei masculin– Meci aniversar ”U” 100
”U” Cluj – CS Unirea Dej 1-3
Miercuri, 18.09.2019, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– Finalele de Campionat Național Amazoane
Joi – Duminică, 19-22.09.2019, Herneacova

Scrabble– Cupa Centenarului
Vineri, 20.09.2019, ora 15:00, Cluj-Napoca

Scrabble– Campionatul Național Anglofon Seniori – Et. II
Vineri – Sâmbătă, 21-22.09.2019, Cluj-Napoca

Judo– Grand Prix
Vineri – Duminică, 20-22.09.2019, Uzbekistan

Volei Feminin– Cupa Centenarului – Turneu internațional
Vineri – Duminică, 20-22.09.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism – Campionatul Național de alergare montană pe distanță scurtă – 12 km
Sâmbătă, 21.09.2019, Câmpulung Moldovenesc

Rugby masculin– Campionatul Național de rugby 7 seniori – Et. III
Sâmbătă, 21.09.2019, ora 09:00, Arad

Rugby feminin– Campionatul Național – Et. V
Sâmbătă, 21.09.2019, ora 10:00, București

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. IV
SCM Gloria Buzău – ”U” Prodvinalco
Sâmbătă, 21.09.2019, ora 10:30, Buzău

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. V
HC Dunărea Brăila – ”U” Cluj

Sâmbătă, 21.09.2019, ora 18:00, Brăila

Handbal masculin– Divizia A – Et. I
”U” Cluj – CSM Sighișoara

Duminică, 22.09.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Perioada 23 – 30 septembrie 2019

Tenis– Campionatul Național Individual Seniori
Luni – Duminică, 23-29.09.2019, București

Baschet feminin– Meci aniversar ”U” 100
”U” Cluj – BC Sirius Tg. Mureș
Miercuri, 25.09.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin– Cupa României – Et. II
ACS Tomitanii Constanța – ”U” Prodvinalco
Miercuri, 25.09.2019, Constanța

Lupte– Finala Campionat Național Seniori
Joi – Duminică, 26-29.09.2019, Herneacova

Volei masculin– Turneu amical
Joi – Sâmbătă, 26-28.09.2019, Craiova

Echitație– Finala Campionat Național pe Echipe Seniori
Joi – Vineri, 26-27.09.2019, Tg. Mureș

Judo– Campionatul Național pe Echipe – Finala
Vineri – Duminică, 27-29.09.2019, Iași

Volei feminin– Turneu amical
Vineri – Duminică, 27-29.09.2019, Lugoj

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. V
”U” Prodvinalco – CSM Știința Baia Mare
Sâmbătă, 28.09.2019, ora 10:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Culturism&Fitness– Campionatele Naționale de Seniori
Sâmbătă – Duminică, 28-29.09.2019, Brașov

Echitație– Finala Voltija
Sâmbătă – Duminică, 28-29.09.2019, Timișoara

Judo– Open European
Sâmbătă – Duminică, 28-29.09.2019, Luxemburg

Tenis– Campionatul Național Pe Echipe Seniori
Luni – Duminică, 30.09-06.10.2019, București

 

 

 

 

 

 

Comments

comments