Program competițional luna septembrie

Perioada 27 august –  2 septembrie 2018

Box – Campionatul Național Feminin
Luni – Sâmbătă, 27.08-01.09.2018, Eforie Nord

Lupte– Finala CN individual lupte pe plaja
Joi – Duminică, 30.08-02.09.2018, Constanța

Scrabble– CN Individual și Intencluburi Seniori – Et. III
Vineri – Duminică, 31.08-02.09.2018, Costinești

Culturism& Fitness–  CN de Culturism și Fitness, Seniori și Senioare
Vineri – Duminică, 31.08-02.09.2018, Arad

Rugby feminin – Campionatul Național – Et. V
Sâmbătă, 01.09.2018, ora 09:00, Constanța

Judo– Cupa Europei de Seniori
Sâmbătă – Duminică, 01-02.09.2018, Bratislava, Slovacia 

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. I
”U” Cluj – ASC Corona 2010 Brașov 28-30

Duminică, 02.09.2018, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 3 – 9 septembrie 2018

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. I
”U” Cluj – CSM Bacău 22-24

Miercuri, 05.09.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin – Turneu internațional amical
Vineri – Duminică, 07-09.09.2018, Ungaria

Echitație– Finala CN Anduranță  
Vineri – Duminică, 07-09.09.2018, Buftea

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. II
”U” Cluj – CSM Slatina 20-21

Sâmbătă, 08.09.2018, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. I
CSA Steaua București – ”U” Prodvinalco 75-15

Sâmbătă, 08.09.2018, ora 11:00, București

Judo– Open european de Judo Adaptat
Duminică, 09.09.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 10 – 16 septembrie 2018

Echitație– Finala Forță, Amatori Obstacole  
Joi – Duminică, 13-16.09.2018, Turda

Judo– Campionatele Europene de Juniori U21
Joi – Duminică, 13-16.09.2018, Sofia, Bulgaria

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. II
”U” Prodvinalco – CSM București 13-49

Sâmbătă, 15.09.2018, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Rugby feminin – Campionatul Național – Et. VI
Sâmbătă, 15.09.2018, ora 13:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. II
CSM Focșani – ”U” Cluj 39-25

Sâmbătă, 15.09.2018, ora 18:30, Focșani

Scrabble– CN Anglofon Seniori – Et. II
Sâmbătă  – Duminică, 15-16.09.2018, Iași

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. III
CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud – ”U” Cluj 27-23

Duminică, 16.09.2018, ora 18:00, Bistrița


Săptămâna 17 – 23 septembrie 2018

Baschet feminin– Turneu amical 
Miercuri – Joi, 19-20.09.2018, Tg. Mureș

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. IV
”U” Cluj – SCM Gloria Buzău 18-19

Joi, 20.09.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Box– Cupa Municipiului Tg. Mureș 
Joi – Vineri, 20-21.09.2018, Tg. Mureș

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. III
”U” Cluj – CSM București 19-31

Vineri, 21.09.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Meciuri amicale
ACS Volei Municipal Zalău – ”U” Cluj

Vineri – Sâmbătă, 21-22.09.2018, Zalău

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. III
CS Dinamo București – ”U” Prodvinalco 25-25

Sâmbătă, 22.09.2018,ora 11:00,  București

Atletism– Campionatul Național de 6,12, 24 ore
Sâmbătă, 22.09.2018, Timișoara 

Atletism– Campionatul Național de Alergare Montană 30 km
Sâmbătă, 22.09.2018, Piatra Neamț 

Scrabble– CN Anglofon Tineret- Et. II
Sâmbătă, 22.09.2018, Iași

Scrimă– Turneu satelit de seniori
Sâmbătă – Duminică, 22-23.09.2018, București

Echitație– Concurs Internațional de Obstacole
Sâmbătă – Duminică, 22-23.09.2018, Moorsele, Belgia


Săptămâna 24 – 30 septembrie 2018

Baschet feminin– Cupa României – Turul I
”U” Cluj – CS Phoenix Constanța 73-77

Miercuri, 26.09.2018, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Turneu amical
Miercuri – Vineri, 26-28.09.2018, Câmpia Turzii

Judo– Finala CN Echipe U18 și CN indiv Ne Waza U18
Vineri – Duminică, 28-30.09.2018, Miercurea Ciuc 

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. IV
AHC Potaissa Turda – ”U” Cluj 32-23

Vineri, 28.09.2018, ora 18:00, Turda

Rugby feminin – Campionatul Național – Et. VII
Sâmbătă, 29.09.2018, Iași

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. IV
SCM Gloria Buzău – ”U” Prodvinalco 12-7

Sâmbătă, 29.09.2018, ora 11:00, Buzău

Baschet feminin– Cupa României – Turul I
CS Phoenix Constanța – ”U” Cluj 67-59

Sâmbătă, 29.09.2018, ora 18:00, Constanța

Lupte– Finala CN Echipe seniori
Vineri – Duminică, 28-30.09.2018, București

Echitație– Karpatia Horse Show
Vineri – Duminică, 28-30.09.2018, Florești, Prahova

Comments

comments