Program competițional luna octombrie

Săptămâna 1 – 6 octombrie 2019

Tenis– Campionatul Național Pe Echipe Seniori
Luni – Duminică, 30.09-06.10.2019, București

Schi fond– Campionatul Național Schi Role
Miercuri – Sâmbătă, 02-05.10.2019, Cheile Grădiștei

Volei masculin– Turneu amical
Joi – Sâmbătă, 03-05.10.2019, Dej

Judo– Campionatul Național pe Echipe U21 + Ne Waza
Vineri – Duminică, 04-06.10.2019, Deva

Lupte– Finala Campionat Național Individual U23
Vineri – Duminică, 04-06.10.2019, Covasna

Natație– Cupa României
Vineri – Duminică, 04-06.10.2019, Brașov

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. VI
”U” Cluj – CSM Slatina 22-23

Sâmbătă, 05.10.2019, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby feminin– Campionatul Național – Et. VI
Sâmbătă, 05.10.2019, Iași

Volei feminin– Divizia A1 – Et. I
CS Știința Bacău – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 05.10.2019, ora 17:00, Bacău

Culturism&Fitness– Campionatul Național pentru Cadeți, Juniori și Masters
Sâmbătă – Duminică, 05 – 06.10.2019, Sibiu

Handbal masculin– Divizia A – Et. III
”U” Cluj – AHC Potaissa Turda Div. A 33-34

Duminică, 06.10.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 7 – 13 octombrie 2019

Box– Campionatul Național de Juniori
Luni – Duminică, 07-13.10.2019, Brăila

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. II
CSU Brașov – ”U” Cluj 58-89
Marți, 08.10.2019, ora 14:30, Sighetu Marmației

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. III
”U” Cluj – CSS CSM Sighetu Marmației 79-84
Miercuri, 09.10.2019, ora 10:00, Sighetu Marmației

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. I
”U” Cluj – CSM CSU Oradea 89-48
Miercuri, 09.10.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. VII
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj 33-22

Miercuri, 09.10.2019, ora 18:00, Cisnădie

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. VII
CSA Steaua București – ”U” Prodvinalco 61-19
Vineri, 11.10.2019, ora 15:00, București

Culturism&Fitness– Cupa Federației
Sâmbătă, 12.10.2019, Târgu Neamț

Echitație– Finala Turneu GP, Finala Campionatului pe Echipe juniori și vârste cai
Vineri – Duminică, 11-13.10.2019, Târgu Neamț

Judo– Finala CN Ne Waza U14, U16
Vineri – Duminică, 11-13.10.2019, Drobeta Turnu Severin

Volei feminin– Divizia A1 – Et. II
CSM Târgoviște – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 12.10.2019, ora 12:30, Târgoviște

Baschet masculin– Liga 1 – Et. I
CSO Voluntari 2 – ”U” Cluj 58-99
Sâmbătă, 12.10.2019, ora 15:00, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. I
CS Dinamo București – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 12.10.2019, ora 17:00, București

Atletism– Campionatul Național de Maraton
Sâmbătă – Duminică, 12-13.10.2019, București

Handbal masculin– Divizia A – Et. IV
”U” Cluj – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 31-33

Duminică, 13.10.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 14 – 20 octombrie 2019

Box– Finala Campionatului Național Seniori
Luni – Sâmbătă, 14-19.10.2019, Târgu Mureș

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. II
ACS KSE Târgu Secuiesc – ”U” Cluj 60-54
Luni, 14.10.2019, ora 18:00, Târgu Secuiesc

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. VIII
ASC Corona Brașov – ”U” Cluj 33-30

Marți, 15.10.2019, ora 18:00, Brașov

Baschet feminin– Cupa României – Turul I – Et. 1
CS Rapid București – ”U” Cluj 63-67
Miercuri, 16.10.2019, ora 16:00, București

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. VIII
”U” Prodvinalco – Timișoara Saracens 27-19
Miercuri, 16.10.2019, ora 16:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Tir Sportiv– Campionatul Național de Tir – Aer Comprimat – Et. 1
Joi – Duminică, 17-20.10.2019, Arad

Baschet masculin– Liga 1 – Et. II
”U” Cluj – CSM Târgu Mureș 80-56
Vineri, 18.10.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Scrabble– Campionatul Național Individual și Echipe – Et. 4
Vineri – Duminică, 18-20.10.2019, Brașov

Atletism – Campionatul Național de cros S, T, J1
Vineri, 18.10.2019, Băile Felix

Judo– Campionat Național Veterani
Vineri – Sâmbătă, 18-19.10.2019, Brașov

Echitație– Finala Campionat Național de Concurs Complet Prenovici și Nivel 1*
Vineri – Duminică, 18-20.10.2019, Tg. Mureș

Volei masculin– Divizia A1 – Et. II
SCM Gloria Buzău – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 19.10.2019, ora 15:00, Buzău

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. III
”U” Cluj – BC Sirius Târgu Mureș 79-32
Sâmbătă, 19.10.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian

Rugby feminin– Campionatul Național – Et. VII
Sâmbătă, 19.10.2019, Pașcani

Volei feminin– Divizia A1 – Et. III
CSM Lugoj – ”U” Cluj 3-1

Sâmbătă, 19.10.2019, ora 18:30, Lugoj


Săptămâna 21 – 27 octombrie 2019

Baschet feminin– Cupa României – Turul I – Et. 2
”U” Cluj – CS Rapid București 77-55
Miercuri, 23.10.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– Finala Campionat Național Forță, Echipe Seniori, Amatori
Miercuri – Duminică, 23-27.10.2019, Prejmer

Judo– Grand Slam
Joi – Sâmbătă, 24-26.10.2019, Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite

Rugby masculin– SuperLiga CEC Bank – Et. IX
”U” Prodvinalco – ACS Tomitanii Constanța 40-34
Sâmbătă, 26.10.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu

Volei masculin– Divizia A1 – Et. III
CS Unirea Dej – ”U” Cluj 3-1
Sâmbătă, 26.10.2019, ora 18:00, Dej

Echitație– Finala Campionat Național de Concurs Complet Novici Seniori și Juniori, Cai 6 ani
Vineri – Duminică, 25-27.10.2019, Tg. Mureș

Judo– Finala CN Ne Waza U13, U15
Vineri – Duminică, 25-27.10.2019, Ploiești

Patinaj– Concurs internațional de Patinaj Viteză
Vineri – Duminică, 25-27.10.2019, Inzell, Germania

Atletism– Concursul Naţional de Ştafete Atletice şi probe neclasice
Sâmbătă, 26.10.2019, ora 11:00, Cluj Arena

Volei feminin– Divizia A1 – Et. IV
”U” Cluj – CSU Belor Galați 1-3

Duminică, 27.10.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Perioada 28 – 31 octombrie 2019

Baschet masculin– Liga 1 – Et. III
CSU Ploiești – ”U” Cluj 65-103
Luni, 28.10.2019, ora 14:00, Ploiești

Handbal masculin– Divizia A – Et. V
CNE Sighișoara – ”U” Cluj 27-39

Luni, 28.10.2019, ora 17:00, Sighișoara 

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. IX
”U” Cluj – CSM București 23-36

Miercuri, 30.10.2019, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

 

 

 

 

 

 

Comments

comments