Program competițional luna octombrie

 Foto: Dan Bodea/ Transilvania Reporter

Foto: Dan Bodea/ Transilvania Reporter

Săptămâna 1  –  7 octombrie 2018

Tenis– Campionatul Național pe Echipe Seniori
Luni – Joi, 01-04.10.2018, București

Echitație– Finala pe Criterii Cai Tineri și Grand Prix-ul României obstacole
Joi – Duminică, 04-07.10.2018, Prejmer

Schi fond– Campionatul Național de Schi Role Juniori
Joi – Duminică, 04-07.10.2018, Cheile Grădiștei

Volei masculin– Turneu de pregătire
Joi – Sâmbătă, 04-06.10.2018, Craiova

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. V
”U” Cluj – CS Dinamo București 28-40

Vineri, 05.10.2018, ora 15:00, Turda

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. I
CSM Sighetul Marmației – ”U” Cluj 101-62

VIneri, 05.10.2018, ora 17:00, Sighetul Marmației

Judo– Finala CN Echipe seniori
Vineri – Duminică, 05-07.10.2018, Iași

Culturism&Fitness– Campionatele Naționale de Culturism și Fitness – Cadeți, Juniori şi Masters
Vineri – Duminică, 05-07.10.2018, Sibiu

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. V
”U” Prodvinalco – ACS Tomitanii Constanța 9-3

Sâmbătă, 06.10.2018, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. V
SCM Craiova – ”U” Cluj 37-26

Sâmbătă, 06.10.2018, ora 17:30, Craiova

Judo– Jocurile Olimpice de Tineret
Duminică – Miercuri, 07-10.10.2018, Buenos Aires, Argentina


Săptămâna 8 – 14 octombrie 2018

Judo– Jocurile Olimpice de Tineret
Duminică – Miercuri, 07-10.10.2018, Buenos Aires, Argentina

Box– Campionatul Naţional de Box pentru tineret masculin
Marți – Duminică, 09-14.10.2018, Tg. Mureș

Baschet masculin– Cupa României -Turul I
”U” Cluj – CS Cuza Sport Brăila 52-85

Marți, 09.10.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Cupa României -Turul I
CS Cuza Sport Brăila – ”U” Cluj 71-47

Miercuri, 10.10.2018, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – VI
CS HC Buzău 2012 – ”U” Cluj 31-21

Miercuri, 10.10.2018, ora 17:00, Buzău

Volei feminin– Turneu amical
Vineri – Duminică,  12-14.10.2018, Lugoj

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. VI
”U” Prodvinalco – CSM Știința Baia Mare 7-42

Sâmbătă, 13.10.2018, ora 16:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. I
SCMU Craiova – ”U” Cluj 3-1

Sâmbătă, 13.10.2018, ora 17:30, Craiova

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. II
”U” Cluj – CS Agronomia București 49-77

Sâmbătă, 13.10.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Culturism& Fitness–  Cupa României de Culturism și Fitness
Sâmbătă, 13.10.2018, Baia Mare

Natație– International Short Course Hód Cup
Sâmbătă – Duminică, 13-14.10.2018, Hódmezővásárhely

Atletism– Campionatul Național de Maraton S și T
Duminică, 14.10.2018, București

Rugby feminin – Campionatul Național – Et. VIII
Duminică, 14.10.2018, ora 10:00, Pașcani


Săptămâna 15 – 21 octombrie 2018

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Turneu II – Etapa I
”U” Cluj – ACS Dan Dacian București 74-69

Marți, 16.10.2018, ora 11:00, București

Baschet feminin – Liga Națională – Grupa A – Etapa I
”U” Cluj – CSTBv Olimpia CSU Brașov 71-80

Marți, 16.10.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Turneu II – Etapa II
ACS Sevlar Ploiești- ”U” Cluj 54-74

Miercuri, 17.10.2018, ora 12:30, București

Handbal masculin– Cupa României – 1/16
CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu – ”U” Cluj 30-46

Miercuri, 17.10.2018, ora 16:00, Târgu Jiu

Volei masculin– Cupa României – Faza I
CS Unirea Dej – ”U” Cluj 3-0

Miercuri, 17.10.2018, ora 18:00, Dej

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Turneu II – Etapa III
CSU Brașov – ”U” Cluj 81-65

Joi, 18.10.2018, ora 12:30, București

Scrabble– CN Individual și Intencluburi Seniori – Et. IV
Vineri – Duminică, 19-21.10.2018, Brașov

Echitație– Finala CC Prenovici + etapă zonală obstacole
Vineri – Duminică, 19-21.10.2018, Tg. Mureș

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. III
CSM Focșani – ”U” Cluj 84-50

Vineri, 19.10.2018, ora 17:00, Focșani

Scrabble– Campionatul Mondial de Scrable Anglofon Tineret
Sâmbătă  – Duminică, 20-21.10.2018, Torquay, Marea Britanie

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. VII
”U” Cluj –  AHC Dunărea Călărași 28-42

Sâmbătă, 20.10.2018, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. III
CSM Satu Mare – ”U” Cluj 85-65

Sâmbătă, 20.10.2018, ora 16:00, Satu Mare

Volei masculin– Divizia A1 – Et. II
”U” Cluj – CS Dinamo București 2-3

Sâmbătă, 20.10.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Campionatul Național de Cros S, T și J1
Sâmbătă, 20.10.2018, Botoșani

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. VI
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 23-29

Duminică, 21.10.2018,  ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 22 – 28 octombrie 2018

Box– Campionatul Naţional de Box pentru cadeți masculin
Luni – Marți, 22-27.10.2018, Satu Mare

Judo– Finala CN Echipe și Ne Waza U21
Vineri – Duminică, 26-28.10.2018, Deva

Echitație– Finala CC Nocivi + etapă zonală obstacole
Vineri – Duminică,  26-28.10.2018, Tg. Mureș

Judo– Grand Slam seniori
Sâmbătă – Duminică, 27-28.10.2018, Abu Dhabi

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. IV
”U” Cluj – ACS Târgu Jiu 59-91

Sâmbătă, 27.10.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. III
ACS Volei Municipal Zalău – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 27.10.2018, ora 18:00, Zalău

Volei feminin– Divizia A1 – Et. I
UVT ACS Agroland Timișoara – ”U” NTT Data Cluj 3-0

Sâmbătă, 27.10.2018, ora 19:00, Timișoara

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. IV
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe 65-97

Duminică, 28.10.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. VII
HC Zalău – ”U” Cluj 38-32

Duminică, 28.10.2018, ora 17:00, Zalău


Perioada 29 octombrie – 4 noiembrie 2018

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. VIII
”U” Cluj – CSM București 27-34

Marți, 30.10.2018, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. V
FCC ICIM CSB Arad – ”U” Cluj 66-49

Vineri, 02.11.2018, ora 18:00, Arad

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. VIII
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 36-27

Sâmbătă, 03.11.2018, ora 18:00, Baia Mare

Rugby feminin – Cupa României
Sâmbătă, 03.11.2018, ora 10:00, București

Volei feminin– Divizia A1 – Et. II
”U” NTT Data Cluj – CSM Lugoj 3-0

Sâmbătă, 03.11.2018, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. IV
”U” Cluj – CSM Câmpia Turzii 1-3

Sâmbătă, 03.11.2018, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Comments

comments