Program competițional luna noiembrie

 Foto: Silviu Cristea

Foto: Silviu Cristea

Perioada 1 – 3 noiembrie 2019

Judo– Campionatul Național pe Echipe U18 + Ne Waza
Vineri – Duminică, 01-03.11.2019, Deva

Judo– Campionatul European U23
Vineri – Duminică, 01-03.11.2019, Izhevsk, Rusia

Tir Sportiv– Campionatul Național de Tir – Aer Comprimat – Et. 2
Vineri – Duminică, 01-03.11.2019, Oradea

Rugby masculin– Cupa României – Grupa A – Et. IV
Timișoara Saracens – ”U” Prodvinalco 67-7
Sâmbătă, 02.11.2019, ora 15:00, Timișoara

Volei feminin– Divizia A1 – Et. V
CSM Volei Alba Blaj – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 02.11.2019, ora 18:00, Blaj

Volei masculin– Divizia A1 – Et. IV
ACS Volei Municipal Zalău – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 02.11.2019, ora 18:00, Zalău

Rugby feminin– Campionatul Național – Et. VIII
Duminică, 03.11.2019, ora 10:00, Stadionul Parcul Copilului București

Handbal masculin– Cupa României – 16-imi
CS Politehnica Iași – ”U” Cluj 27-38

Duminică, 03.11.2019, ora 12:00, Iași 

Baschet masculin– Liga 1 – Et. IV
”U” Cluj – BC CSU 2 Sibiu 82-78
Duminică, 03.11.2019, ora 14:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 4 – 10 noiembrie 2019

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. IV
FCC ICIM CSB Arad – ”U” Cluj 62-64
Luni, 04.11.2019, ora 18:00, Arad

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. IV
ACS Dan Dacian București – ”U” Cluj 73-77
Marți, 05.11.2019, ora 15:00, București

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. V
”U” Cluj – CS Agronomia București 67-58
Miercuri, 06.11.2019, ora 12:30, București

Baschet masculin– Liga 1 – Et. V
CS Agronomia București – ”U” Cluj 84-64
Joi, 07.11.2019, ora 15:00, București

Natație– Campionatul national in bazin 25 m, seniori, tineret, juniori
Joi – Duminică, 07-10.11.2019, Miercurea Ciuc

Volei feminin– Divizia A1 – Et. VI
”U” Cluj – FC Argeș 3-1

Vineri, 08.11.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. V
”U” Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare 3-2
Vineri, 08.11.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Lupte– Cupa României Juniori
Vineri – Duminică, 08-10.11.2019, Putna

Atletism– Campionatul Balcanic de Cros
Sâmbătă, 09.11.2019, Barane, Muntenegru

Rugby feminin– Cupa României
Sâmbătă, 09.11.2019, ora 10:00, Iași

Rugby masculin– Cupa României – Grupa A – Et. V
”U” Prodvinalco – ACS Tomitanii Constanța 7-3
Sâmbătă, 09.11.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. X
SCM Craiova – ”U” Cluj 23-22

Sâmbătă, 09.11.2019, ora 18:00, Craiova

Handbal masculin– Divizia A – Et. VI
CSM Sighișoara – ”U” Cluj 28-30

Sâmbătă, 09.11.2019, ora 18:00, Sighișoara


Săptămâna 11 – 17 noiembrie 2019

Box– Centura Transilvaniei
Vineri – Sâmbătă, 15-16.11.2019, Sala Samus, Cluj-Napoca

Judo– Campionatul National U23 Echipe si Ne Waza
Vineri – Duminică, 15-17.11.2019, Deva

Lupte– Cupa României Seniori
Vineri – Duminică, 15-17.11.2019, Sf. Gheorghe

Scrabble– Turneu final CN sen, tin, individual și pe echipe
Vineri – Duminică, 15-17.11.2019, București

Judo– Champions League
Sâmbătă – Duminică, 16-17.11.2019, Odivelas, Portugalia

Baschet masculin– Liga 1 – Et. VI
CS Rapid București – ”U” Cluj
Sâmbătă, 16.11.2019, ora 12:00, București

Volei feminin– Divizia A1 – Et. VII
CS Medgidia – ”U” Cluj

Sâmbătă, 16.11.2019, ora 13:30, Medgidia

Volei masculin– Divizia A1 – Et. VI
”U” Cluj – CSM Arcada Galați
Sâmbătă, 16.11.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Patinaj– ISU Junior World Cup Speed Skating
Sâmbătă – Duminică, 16-17.11.2019, Bjugn, Norvegia

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XI
”U” Cluj – CS Rapid București

Duminică, 17.11.2019, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 18 – 24 noiembrie 2019

Judo– Grand Slam Osaka
Vineri – Duminică, 22-24.11.2019, Osaka, Japonia

Judo– Campionatul Național pe Echipe U23 + Ne Waza
Vineri – Duminică, 22-24.11.2019, Deva

Rugby masculin– Cupa României – Grupa A – Et. VI
CSM Știința Baia Mare – ”U” Prodvinalco
Sâmbătă, 23.11.2019, ora 11:00, Baia Mare

Volei masculin– Cupa României – Faza I
CS Unirea Dej – ”U” Cluj
Sâmbătă, 23.11.2019, Dej

Patinaj– ISU Junior World Cup Speed Skating
Sâmbătă – Duminică, 23-24.11.2019, Enschede, Olanda 

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. V
CSM Satu Mare – ”U” Cluj
Duminică, 24.11.2019, Arad

Baschet masculin– Liga 1 – Et. VII
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București
Duminică, 24.11.2019, București

Handbal masculin– Divizia A – Et. VIII
AHC Potaissa Turda Div.A – ”U” Cluj

Duminică, 24.11.2019, Turda


Perioada 25 noiembrie – 1 decembrie 2019

Box– Cupa României Tineret
Miercuri – Sâmbătă, 27-30.11.2019, Iași

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. VI
CSU ACS Rookies Oradea – ”U” Cluj
Sâmbătă, 30.11.2019, Oradea

Handbal masculin– Divizia A – Et. IX
ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – ”U” Cluj

Sâmbătă, 30.11.2019, Odorheiu Secuiesc

Volei feminin– Divizia A1 – Et. IX
”U” Cluj – CS Rapid București

Sâmbătă, 30.11.2019, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. VII
”U” Cluj – SCMU Craiova
Sâmbătă, 30.11.2019, Sala Sporturilor „Horia Demian””

Comments

comments