Program competițional luna martie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Perioada 1 – 8 martie 2020

Echitație–  Campionatul Național de sală – Et. V
Vineri – Duminică, 28.02-01.03.2020, Prejmer

Judo– Warsaw European Open
Sâmbătă – Duminică, 29.02-01.03.02.2020, Varșovia, Polonia

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. IX
CSTBv Olimpia CSU Brașov – ”U” Cluj 91-61
Miercuri, 04.03.2020, ora 17:00, Brașov

Baschet masculin– Liga I – Play-off – sferturi – meci tur
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București 72-82
Joi, 05.03.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Echitație–  Campionatul Național de sală – Et. VI
Vineri – Duminică, 06-08.03.2020, Prejmer

Atletism– Finala CN U18 și CN Aruncări Lungi Sen și U23
Vineri – Duminică, 06-08.03.2020, București

Judo– Campionatul Național U23 – finala
Vineri – Sâmbătă, 06-07.03.2020, Oradea

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XIX
CSM Slatina – ”U” Cluj 31-27
Sâmbătă, 07.03.2020, ora 11:00, Slatina

Volei masculin– Divizia A1 – Play-out- Et. I
”U” Cluj – CSU UV Timișoara 3-1
Sâmbătă, 07.03.2020, ora 17:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. X
”U” Cluj – CS Municipal Târgoviște 74-82
Duminică, 08.03.2020, ora 18:30, Sala BT Arena


Săptămâna  9 – 15 martie  2020

Baschet masculin– Liga I – Play-off –  sferturi – meci retur
CN Aurel Vlaicu București – ”U” Cluj 92-58
Luni, 09.03.2020, ora 18:30, București

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Faza de calificare –  Et. XIII
”U” Cluj – ABC T-Pack Ploiești 90-35
Marți, 10.03.2020, ora 14:00, Ploiești

Handbal masculin Divizia A – Et. V
CNE Sighișoara – ”U” Cluj 26-39

Marți, 10.03.2020, ora 17:00, Sighișoara

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Faza de calificare –  Et. XIV
LPS Viitorul Pitești – ”U” Cluj 29-82
Marți, 10.03.2020, Ploiești

Volei feminin– Turneu play-out Divizia A1 – Et. I
”U” NTT DATA Cluj – CS Rapid București 3-0
Miercuri, 11.03.2020, ora 13:30, Voluntari

Volei feminin– Turneu play-out Divizia A1 – Et. II
CSO Voluntari – ”U” NTT DATA Cluj 3-1
Joi, 12.03.2020, ora 17:00, Voluntari

Handbal feminin– Cupa României Fan Courier – sferturi de finală
”U” Cluj – CS Rapid București 32-40
Joi, 12.03.2020, ora 17:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Handbal masculin Divizia A – Et. VI
CSM Sighișoara – ”U” Cluj 
Duminică, 15.03.2020, ora 18:00, Sighișoara

TOATE COMPETIȚIILE  URMĂTOARE S-AU SUSPENDAT până la 31 martie, cu posibilitatea de prelungire!!!

Volei feminin– Turneu play-out Divizia A1 – Et. III
CS Medgidia – ”U” NTT DATA Cluj
Vineri, 13.03.2020, ora 14:30, Voluntari

Volei feminin– Turneu play-out Divizia A1 – Et. IV
FC Argeș – ”U” NTT DATA Cluj
Sâmbătă, 14.03.2020, ora 17:00, Voluntari

Volei masculin– Divizia A1 – Play-out-Et. II
”U” Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare
Sâmbătă, 14.03.2020, ora 17:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Handbal masculin Divizia A – Et. VI
CSM Sighișoara – ”U” Cluj
Duminică, 15.03.2020, ora 18:00, Sighișoara


Săptămâna 16 – 22 martie 2020

Echitație–  Finala Campionatului Național de sală
Joi – Duminică, 19-22.03.2020, Prejmer

Volei masculin– Divizia A1 – Play-out-Et. III
CSM Câmpia Turzii – ”U” Cluj
Sâmbătă, 21.03.2020, Câmpia Turzii

Judo– Campionatul Național de Seniori – finala
Sâmbătă – Duminică, 21-22.03.2020, Sala Sporturilor ”Horia Demian”


Săptămâna  23 – 29 martie 2020

Natație– Campionatele Internaționale ale României
Joi – Duminică, 26-29.03.2020, București

Volei masculin– Divizia A1 – Play-out- Et. IV
CSU UV Timișoara – ”U” Cluj
Sâmbătă, 28.03.2020, Timișoara

Judo– Campionatul Național U21 – finala
Vineri – Duminică, 27-29.03.2020, Deva


Săptămâna  30 martie – 5 aprilie 2020 

Judo– Concurs Național U14 indiv+ech
Vineri – Duminică, 03-05.04.2020, Ploiești

 

Comments

comments