Program competițional luna martie

Perioada 1 – 3 martie 2019

Box– Cupa României Feminin
Luni – Duminică, 25.02-03.03.2019, București

Baschet masculin– Liga Națională –  Faza 2 – Grupa Verde – Et. VII
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București  66-61

Vineri, 01.03.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Scrabble– Campionatul Național de Scrabble Anglofon – Et. I
Vineri – Duminică, 01-03.03.2019, București

Natație– Memorialul „Herman Schier” – Ed. XI
Sâmbătă – Duminică, 02-03.03.2019, Oradea 

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XVIII
”U” Cluj – SCM Craiova 27-29  

Sâmbătă, 02.03.2019, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. XI
FCC ICIM CSB Arad – ”U” Cluj 88-62

Sâmbătă, 02.03.2019, ora 18:00, Arad

Judo– European Open Women
Sâmbătă, 02.03.2019, Praga, Cehia

Judo– European Open Men
Sâmbătă – Duminică, 02-03.03.2019, Varșovia, Polonia


Săptămâna 4 – 10 martie 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XXI
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 25-27

Miercuri, 06.03.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XX
”U” Cluj – CSM Arcada Galați 0-3

Joi, 07.03.2019, ora 16:00, Se joacă la Galați

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XVII
CSU Belor Galați – ”U” NTT Data Cluj 2-3

Joi, 07.03.2019, ora 18:00, Galați

Judo– Marrakesh Grand Prix
Vineri – Duminică, 08-10.03.2019, Maroc

Schi fond– Campionatul Național de Juniori J III, J IV
Vineri – Duminică, 08-10.03.2019, Predeal

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. VII
Timișoara Saracens – ”U” Cluj 56-23

Sâmbătă, 09.03.2019, ora 12:00, Timișoara

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. XII
”U” Cluj – CS Municipal Satu Mare 68-82

Sâmbătă, 09.03.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Uster Seniori European Cup
Sâmbătă – Duminică, 09-10.03.2019, Elveția

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XIX
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 29-30

Duminică, 10.03.2019, ora 17:00, Baia Mare


Săptămâna 11 – 17 martie 2019

Box– Cupa României Juniori masculin
Marți – Duminică, 12-17.03.2019, Pitești

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XXII
AHC Dobrogea Sud Constanța – ”U” Cluj 36-24

Marți, 12.03.2019, ora 18:00, Constanța

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XXI
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-0

Miercuri, 13.03.2019, ora 16:00, Baia Mare

Scrabble– Campionat Național de Scrabble Seniori – Etapa I
Vineri – Duminică, 15-17.03.2019, Hotel Ary, Cluj-Napoca

Judo–  Finala Campionatului Național U23 Individual
Vineri – Duminică, 15-17.03.2019, Dr. Turnu Severin

Judo–  Ekaterinburg Grand Slam
Vineri – Duminică, 15-17.03.2019, Rusia

Handbal feminin– Cupa României – Optimi de finală
CSM Târgu Mureș – ”U” Cluj 27-34

Vineri, 15.03.2019, ora 18:00, Târgu Mureș

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XXIII
”U” Cluj – SCM Politehnica Timișoara 27-37

Sâmbătă, 16.03.2019, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XVIII
”U” NTT Data Cluj – CS Știința Bacău 1-3

Sâmbătă, 16.03.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. XIII
Phoenix Știința Constanța – ”U” Cluj 72-53

Sâmbătă, 16.03.2019, ora 15:00, Constanța

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XXII
”U” Cluj – CSM București 0-3

Sâmbătă, 16.03.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Culturism&Fitness– Campionatul Național de Culturism și Fitness – Etapa zonală
Sâmbătă, 16.03.2019, Bistrița


Săptămâna 18 – 24 martie 2019

Natație– Campionatul Național în bazin de 50m
Miercuri – Duminică, 20-24.03.2019, Bacău

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XXIV
CSU Suceava – ”U” Cluj 36-25

Miercuri, 20.03.2019, ora 18:00, Suceava

Echitație– Finala Campionatului Național de Sală
Joi – Sâmbătă, 21-23.03.2019, Prejmer, Brașov

Judo–  Finala Campionatului Național de Seniori Individual
Vineri – Duminică, 22-24.03.2019, Iași

Volei feminin– Divizia A1 – Faza II – Et. I
”U” NTT Data Cluj – CSU Belor Galați

Sâmbătă, 23.03.2019, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. XIV
”U” Cluj – CS Municipal Târgoviște

Sâmbătă, 23.03.2019, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. I
CS Unirea Dej – ”U” Cluj

Sâmbătă, 23.03.2019, ora 18:00, Dej


Săptămâna 25 – 31 martie 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XXV
”U” Cluj – CSM Făgăraș

Miercuri, 27.03.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. II
”U” Cluj – CSM Câmpia Turzii

Miercuri, 27.03.2019, ora 20:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XX
”U” Cluj – HC Zalău

Joi, 28.03.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga Națională –  Faza 2 – Grupa Verde – Et. VI
”U” Cluj – CS Agronomia București

Vineri, 29.03.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Schi fond– Campionatul Național de Juniori II
Vineri – Duminică, 29-31.03.2019, Harghita Băi

Echitație– Etapă Campionat Național de Obstacole
Vineri – Duminică, 29-31.03.2019, Herneacova

Judo–  Tbilisi Grand Prix
Vineri – Duminică, 29-31.03.2019, Georgia

Atletism– Campionatul Național de Semimaraton
Sâmbătă, 30.03.2019, Buzău

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. VIII
”U” Cluj – CSA Steaua București

Sâmbătă, 30.03.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Volei feminin– Divizia A1 – Faza II – Et. II
CSU Belor Galați – ”U” NTT Data Cluj

Sâmbătă, 30.03.2019, Galați

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. III
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj

Sâmbătă, 30.03.2019, Baia Mare

Handbal feminin– Cupa României – sferturi de finală
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj – HC Zalău

Duminică, 31.03.2019, Cisnădie

 

 

Comments

comments