Program competițional luna iunie

 Foto: Dan Bodea/ Transilvania Reporter

Foto: Dan Bodea/ Transilvania Reporter

Perioada 31 mai – 6 iunie 2021 

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 28
”U” Cluj – Măgura Cisnădie 25-33
Luni, 31.05.2021, ora 18:30, București

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 29
”U” Cluj – SCM Rm. Vâlcea 23-26
Miercuri, 02.06.2021, ora 18:30, București

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 30
SCM Craiova – ”U” Cluj 26-25
Joi, 03.06.2021, ora 17:45, București

Atletism – Campionatul Național de Seniori și Tineret U23
Vineri – Sâmbătă, 05-06.06.2021, Cluj Arena

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – et. 7
CS Dinamo București – ”U” Cluj 35-20
Duminică, 06.06.2021, ora 11:30, București 

Judo – Campionatul Mondial de Seniori
Duminică – Duminică, 06-13.06.2021, Budapesta, Ungaria


Săptămâna  07 – 13 iunie  2021

Judo – Campionatul Mondial de Seniori
Duminică – Duminică, 06-13.06.2021, Budapesta, Ungaria

Tir sportiv –  Cupa României 10m, 25m, 50m, AC
Joi – Duminică, 10-13.06.2021, București

Culturism&Fitness – Campionatele Balcanice
Vineri – Sâmbătă, 11-12.06.2021, Drobeta Turnu Severin 

Echitație – Finala CN Concurs Complet Juniori, echipe, cai 6 ani (2020-reprogramat) 
Vineri – Duminică, 11-13.06.2021, Tg. Mureș

Natație – Campionatul Național juniori, tineret, seniori, feminin – bazin 50m
Sâmbătă – Marți, 12-15.06.2021, București

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – et. 8
 ”U” Cluj – CS SCM Timișoara – AMÂNAT
Duminică, 13.06.2021, ora 13:30, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”


Săptămâna 14 – 20 iunie 2021

Tir sportiv – Campionatul Național WA 1500PPC – Et. IV
Joi – Sâmbătă, 17-19.06.2021, București

Echitație – Cupa TCE, P Neamt, Etapa 4 GP – Obstacole
Joi – Duminică, 17-20.06.2021, Piatra Neamț

Atletism – Campionatul European pe Echipe
Sâmbătă – Duminică, 19-20.06.2021, Cluj Arena

Natație – Campionatul Național juniori, tineret, seniori, masculin – bazin 50m
Vineri – Duminică, 18-20.06.2021, București

Judo – Cupă europeană de cadeți 
Sâmbătă – Duminică, 19-20.06.2021, Porec, Croația

Judo – Cupă europeană de juniori
Sâmbătă – Duminică, 19-20.06.2021, Sarajevo, Bosnia și Herțegovina


Săptămâna 21 – 27 iunie 2021 

Echitație – Cupa României Obstacole
Joi – Sâmbătă, 24-26.06.2021, Turda

Lupte – Turneul Internațional al României de Seniori
Joi – Duminică, 24-27.06.2021, București

Atletism – Campionatul National de Marș – 20 km, Seniori, Seniori U23, U20
Duminică, 27.06.2021, Pitești


Perioada 28 iunie – 4 iulie 2021 

Comments

comments