Program competițional luna iunie

Perioada  28 mai – 3 iunie 2018

Lupte– Turneul Internațional al României Cadeți și Juniori
Miercuri- Duminică, 30.05-03.06.2018, București

Echitație–  CN – „Cupa 1 iunie” 
Joi – Duminică, 31.05-03.06.2018, Prejmer

Echitație– CN – Etapă Concurs Complet
Joi – Duminică, 31.05-03.06.2018, Florești

Natație– Cupa TYR- FLYKICK – ed. X
Vineri – Duminică, 01-03.06.2018, Baia Mare

Judo– Open european de seniori
Vineri – Duminică, 01-03.06.2018, Madrid, Spania

Judo– Cupa Europei U21
Vineri – Duminică, 01-03.06.2018, Leibnitz, Austria

Rugby feminin – Campionat Național – Et. I
Sâmbătă, 02.06.2018, ora 09.00, București

Handbal masculin– Baraj pentru promovare
”U” Cluj –  CSM Făgăraș 27-32
Sâmbătă, 02.06.2018, ora 16:00, Călărași

Culturism& Fitness – Cupa Federației 
Sâmbătă, 02.06.2018, ora 14:00, Tîrgu Mureș

Atletism– Campionatele Internaționale ale României
Sâmbătă – Duminică, 02-03.06.2018, Cluj-Napoca


Săptămâna 4 – 10 iunie 2018

Judo– Cupa Europeană de seniori
Vineri – Duminică, 08-10.06.2018, Belgrad, Serbia

Echitație– Cupa Federației de Anduranță  
Vineri – Sâmbătă, 08-09.06.2018, Otopeni

Echitație– Marele Premiu la Municipiului Sibiu- Obstacole 
Joi – Duminică, 07-10.06.2018, Sibiu

Lupte– Cupa Prieteniei la lupte pe plajă  
Vineri – Duminică, 08-10.06.2018, Mangalia

Baschet – Raiffesen Bank Streetball – 3×3
Sâmbătă – Duminică, 09-10.06.2018, ora 10:00, Iullius Mall, Cluj-Napoca

Box– „Centura Daneș” – Ed. 7  
Sâmbătă – Duminică, 09-10.06.2018, Sighișoara, Jud. Mureș


Săptămâna 11 – 17 iunie 2018

Lupte– Finala CN individual juniori
Joi – Duminică, 14-17.06.2018, Câmpulung Muscel

Volei– Sports Festival – etapă CN Beach Volley
Joi – Duminică, 14-17.06.2018, zona Cluj Arena

Judo– Campionatul Balcanic U21
Vineri – Duminică, 15-17.06.2018, Sibiu

Patinaj– Cupa Cortina la patinaj viteză pe role
Duminică, 17.06.2018, Baza Sportivă Gheorgheni


Săptămâna 18 – 24 iunie 2018

Echitație– Grand Prix+Cupa Municipiului Piatra Neamț 
Joi – Duminică, 21-24.06.2018, Piatra Neamț

Judo– Cupa Europei de seniori
Vineri – Duminică, 22-24.06.2018, Celje Podcetrek, Slovacia

Scrabble– CN seniori, tineret, individual și pe echipe – etapa a II-a
Vineri – Duminică, 22-24.06.2018, Tg. Frumos

Atletism– Campionatul Național Seniori, Tineret, J1 – etapa a II-a
Sâmbătă – Duminică, 23-24.06.2018, București


Perioada 25 iunie – 1 iulie 2018

Echitație– Finala Campionatului National Obstacole, Trofeul Virgil Barbuceanu ed. XIV
Vineri – Duminică, 29.06-01.07.2018, Piatra Neamț

Judo– Campionatul European U18
Vineri – Duminică, 29.06-01.07.2018, Sarajevo, Bosnia-Herțegovina

Atletism– Finala Campionatul Național J1 și Grand Prix
Sâmbătă – Duminică, 30.06-01.07.2018, Pitești

Comments

comments