Program competițional luna ianuarie

 Foto: Silviu Cristea

Foto: Silviu Cristea

Săptămâna 1 – 5 ianuarie 2020

Handbal feminin– Meci amical
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare
Vineri, 03.01.2020, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. X
”U” Cluj – CSM Satu Mare 54-77
Sâmbătă, 04.01.2020, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 6 – 12 ianuarie 2020

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XII
CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud – ”U” Cluj 35-27
Miercuri, 08.01.2020, ora 18:00, Bistrița

Patinaj– Jocurile Olimpice de Tineret
Joi – Miercuri, 09-22.01.2020, Laussane, Elveția

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XII
”U” Cluj – CSU Ploiești 94-58
Vineri, 10.01.2020, ora 11:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga 1 – Et. X
”U” Cluj – CSO 2 Voluntari 96-74
Sâmbătă, 11.01.2020, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XII
”U” NTT Data Cluj – CS Știința Bacău 0-3

Sâmbătă, 11.01.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. X
”U” Cluj – CS Dinamo București 1-3

Sâmbătă, 11.01.2020, ora 16:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. I
CS Municipal Satu Mare – ”U” Cluj 70-43
Sâmbătă, 11.01.2020, ora 18:00, Satu Mare 

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XIII
”U” Cluj –  HC Zalău 24-28
Duminică, 12.01.2020, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian” 


Săptămâna 13 – 19 ianuarie 2020

Patinaj– Jocurile Olimpice de Tineret
Joi – Miercuri, 09-22.01.2020, Laussane, Elveția

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. IX
”U” Cluj – CSU Brașov 100-50
Marți, 14.01.2020, ora 20:00, Brașov

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. X
CSS CSM Sighetu Marmației – ”U” Cluj 77-83
Miercuri, 15.01.2020, ora 13:00, Brașov

Handbal feminin– Cupa României – șaisprezecimi
CSU Neptun Constanța – ”U” Cluj 29-32

Miercuri, 15.01.2020, ora 14:00, Constanța

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XIII
”U” NTT Data Cluj – CSM Târgovişte 0-3

Miercuri, 15.01.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Cupa României – Retur – Faza II
ACS KSE Târgu Secuiesc – ”U” Cluj 74-66
Miercuri, 15.01.2020,  ora 18:00, Tg. Secuiesc

Baschet feminin– Campionatul Național U20 – Faza finală – Et. VII
CSS Nr 1 Phoenix Constanța – CS Universitatea NBS Cluj 48-61
Vineri, 17.01.2020, ora 10:00, Constanța

Baschet feminin– Campionatul Național U20 – Faza finală – Et. VIII
CS Universitatea NBS Cluj  – CSS CSM Alexandria 52-80
Vineri, 17.01.2020, ora 19:00, Constanța

Baschet feminin– Campionatul Național U20 – Faza finală – Et. IX
CS Universitatea NBS Cluj  – ACS Champions București 66-16
Sâmbătă, 18.01.2020, ora 11:00, Constanța

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XIV
”U” NTT Data Cluj – CSM Lugoj 0-3

Sâmbătă, 18.01.2020, ora 14:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XI
”U” Cluj – SCM Gloria Buzău 3-1

Sâmbătă, 18.01.2020, ora 16:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. II
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe – ”U” Cluj 104-67
Sâmbătă, 18.01.2020, ora 19:00, Sfântu Gheorghe

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XIII
BC CSU Atlassib 2 Sibiu – ”U” Cluj 52-88
Duminică, 19.01.2020, ora 12:00, Sibiu


Săptămâna  20 – 26  ianuarie 2020

Patinaj– Jocurile Olimpice de Tineret
Joi – Miercuri, 09-22.01.2020, Laussane, Elveția

Tir sportiv– Campionatul Național de Tir – Aer Comprimat – Et. VI
Joi – Luni, 23-27.01.2020, București

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XIV
”U” Cluj – CS Agronomia București
Sâmbătă, 25.01.2020, ora 11:30,  Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. III
FCC Baschet Arad – ”U” Cluj
Sâmbătă, 25.01.2020, ora 18:00, Arad

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XV
CSU Belor Galați – ”U” NTT Data Cluj 

Sâmbătă, 25.01.2020, Galați

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XII
”U” Cluj –  CS Unirea Dej

Sâmbătă, 25.01.2020, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian” 

Atletism– Concurs Internațional
Sâmbătă, 25.01.2020, Linz, Austria

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XIV
”U” Cluj –  SCM Gloria Buzău
Duminică, 26.01.2020, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian” 

Atletism– Concurs Internațional
Duminică, 26.01.2020, Bratislava, Slovacia


Perioada  27 – 2 februarie 2020 

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XVI
”U” NTT Data Cluj – CSM Volei Alba Blaj

Sâmbătă, 01.02.2020, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XIII
”U” Cluj – ACS Volei Municipal Zalău

Sâmbătă, 01.02.2020, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XV
Minaur Baia Mare – ”U” Cluj
Sâmbătă, 01.02.2020, Baia Mare

Handbal masculin Divizia A – Et. I
”U” Cluj – CSM SIghișoara
Duminică, 02.02.2020, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XV
”U” Cluj – CS Rapid București
Duminică, 02.02.2020, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Comments

comments