Program competițional luna decembrie

 Sursă foto: Federația Română de Scrimă

Sursă foto: Federația Română de Scrimă

Perioada 1 – 2 decembrie 2018

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. VIII
”U” Cluj – CSM Satu Mare 54-70

Sâmbătă, 01.12.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 3 – 9 decembrie 2018

Volei masculin– Divizia A1 – Et. IX
CS Arcada Galați – ”U” Cluj 3-0

Luni, 03.12.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. X
”U” Cluj – CSM Sighetu Marmației 83-92

Marți, 04.12.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Lupte– CN Echipe-Et II/ calificare Cupa României Juniori
Marți – Miercuri, 4-5.12.2018, Odorheiu Secuiesc

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XIII
”U” Cluj – CSA Steaua București 25-37

Miercuri, 05.12.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. VIII
”U” NTT Data Clu
j – CSU Belor Galați 3-0
Joi, 06.12.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– European Club Championships – Champions League
Vineri, 07.12.2018, București

Handbal feminin– Meci amical
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 33-24

Vineri, 07.12.2018, ora 15:00, Baia Mare

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XV
CS Rapid București – ”U” Cluj 97-67

Vineri, 07.12.2018, ora 17:00, București

Judo– European Club Championships – Europa League
Vineri, 08-09.12.2018, București

Handbal feminin– Meci amical
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 30-28

Sâmbătă, 08.12.2018, ora 10:00, Baia Mare

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XI
CS Agronomia București – ”U” Cluj 84-64

Sâmbătă, 08.12.2018, ora 14:00, București

Handbal masculin– Cupa României – Optimi de finală
CSM Vaslui – ”U” Cluj 34-28

Sâmbătă, 08.12.2018, ora 18:00, Vaslui

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. IX
ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – ”U” Cluj 77-56

Duminică, 09.12.2018, ora 19:00, Sfântu Gheorghe


Săptămâna 10 – 16 decembrie 2018

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. VII
”U” Cluj – CSM Târgoviște 67-73

Marți, 11.12.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XIV
CSM Bacău – ”U” Cluj 44-29

Miercuri, 12.12.2018, ora 17:30, Bacău

Volei masculin– Divizia A1 – Et. X
”U” Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare 2-3

Miercuri, 12.12.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– CN de Sală – Et. II
Joi – Duminică, 13-16.12.2018, Prejmer

Volei feminin– Divizia A1 – Et. IX
CS Știința Bacău – ”U” NTT Data Cluj 3-0

Joi, 13.12.2018, ora 15:00, Bacău

Handbal feminin– Meci amical
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 30-25

Joi, 13.12.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Lupte– Cupa României Juniori
Vineri – Dminică, 14-16.12.2018, Putna

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XIII
ACS Târgu Jiu – ”U” Cluj 78-74

Sâmbătă, 15.12.2018, ora 17:00, Târgu Jiu

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XI
CSM București – ”U” Cluj 3-1

Sâmbătă, 15.12.2018, ora 17:00, București


Săptămâna 17 – 23 decembrie 2018

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XII
”U” Cluj – CSM Focșani 49-76

Marți, 18.12.2018, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa A – Et. X
”U” Cluj – FCC ICIM CSB Arad

Miercuri, 19.12.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Patinaj– Cupa României
Miercuri – Vineri, 19-21.12.2018, Zakopane, Polonia

Baschet masculin– Liga Națională – Grupa C – Et. XIV
”U” Cluj – CSM VSKC Miercurea Ciuc

Vineri, 21.12.2018, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Turneu amical
Vineri – Sâmbătă, 21-22.12.2018, Zalău


Perioada 24 – 31 decembrie 2018

Handbal feminin– Turneu amical – Cupa Memorială „Tiberiu Rusu”
Joi – Vineri, 27-28.12.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”

 

 

Comments

comments