Meci strâns în Cupa României Fan Courier

Cupa României Fan Courier a prilejuit sâmbătă, în primul tur al competiției, în Sala Sporturilor „Horia Demian”, o partidă intens disputată între Universitatea Cluj și CSM Galați.

Până la urmă oaspetele s-au impus cu 31-29 dar meciul a fost unul de mare luptă, mai ales în repriza secundă, după ce la pauză CSM Galați conducea cu 16-11.

După odihnă, elevele lui Ioan Ani Senocico au început o cursă de urmărire în care, deși au avut o prestație consistentă în atac, dovadă cele 18 goluri marcate, s-au văzut depășite mult prea des în defensivă.

Pentru ”U” au marcat: Larisa Șerban 9 goluri, Diana Nichitean 7, Corina Cordoș și Alexandra Orșivschi câte 4 goluri, Andreea Bărbos 3 și Bianca Zegrean 2 goluri.