Maria Nedelcu din nou pe locul întâi

Casa de Cultură a Sindicatelor din Oradea a găzduit, sâmbătă, prima ediție a Cupei Heredeu Gold Gym la culturism și fitness la care au participat peste 100 de sportivi și sportive la 15 categorii.

Maria Nedelcu de la ”U” Cluj a reușit o superbă performanță urcând pe cea mai înaltă treaptă a podiumului  la categoria bikini fitness atât la juniori cât și la seniori. Tot la bikini fitness senioare, Diana Nedelescu a ocupat locul 4 iar la băieți, Claudiu Dascău s-a clasat pe locul 3 la categoria men’s physique seniori.

Competiția a fost un bun prilej de pregătire pentru Maria Nedelcu care va participa în perioada 3-8 noiembrie la Santa Susana, în Spania la Campionatele Mondiale de Culturism și Fitness.