Program competițional luna septembrie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Perioada 30 august – 05 septembrie 2021 

Lupte – Campionatul Național Individual Lupte pe plajă 
Luni – Miercuri, 30.08-01.09.2021, Costinești

Scrabble  Campionatul Național de Perechi și individual Seniori și Tineret
Miercuri – Duminică, 01-05.09.2021, București

Tir sportiv- Finala CN Tir WA 1500 
Vineri – Sâmbătă, 03-04.09.2021, Joița

Lupte – Turneu Internațional de Seniori 
Vineri – Duminică, 03-05.09.2021, București

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 2
”U” Cluj – SCM Politehnica Timișoara 20-19
Vineri, 03.09.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – Et. 9
ACS Tomitanii Constanța – ”U” Cluj 21-28
Sâmbătă, 04.09.2021, ora 11:00, Constanța


Săptămâna  06 – 12 septembrie  2021

Culturism&fitness- Campionatul Național de Culturism și Fitness 
Joi – Sâmbătă, 09-11.09.2021, Sibiu

Judo – Campionatele Europene de Juniori individual și pe echipe
Joi – Sâmbătă, 09-11.09.2021, Luxemburg

Echitație – Cupa României la Concurs Complet 
Joi – Duminică, 09-12.09.2021, Tg. Mureș

Culturism&fitness- IFBB European Cup 
Sâmbătă – Duminică, 11-12.09.2021, Sibiu

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 7
CS Dinamo București – ”U” Cluj 46-37
Vineri, 10.09.2021, ora 17:00, București

Rugby masculin – Campionatul Național de Rugby 7 – turneul 3
Sâmbătă, 11.09.2021, Petroșani


Săptămâna 13 – 19 septembrie 2021

Tir sportiv- Finala CN Glonț calibru redus 25m, 50m 
Joi – Duminiă, 16-19.09.2021, București

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 2
”U” Cluj – CS L. Rebreanu Turda
Vineri, 17.09.2021, ora 17:00, Sala „Gheorghe Roman” Cluj

Culturism&fitness – Pro Nutrition Grand Prix  
Sâmbătă – Duminică, 18-19.09.2021, Dej

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 3
CSM București – ”U” Cluj
Duminică, 19.09.2021, ora 18:00, București


Săptămâna 20 – 26 septembrie 2021 

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 1
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj
Marți, 21.09.2021, ora 16:00, Baia Mare

Volei masculin   Turneu amical
Joi – Sâmbătă, 23-25.09.2021, Zalău

Scrabble  Campionatul Național de Scrabble Individual și Intercluburi – et. 3
Vineri – Duminică, 24-26.09.2021, Brașov

Judo  Zagreb Grand Prix 2021
Vineri – Duminică, 24-26.09.2021, Zagreb

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – Et. 10
”U” Cluj – CSA Steaua
Vineri, 24.09.2021, ora 12:00, București

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 2
AHC Potaissa Turda – ”U” Cluj
Sâmbătă, 25.09.2021, Turda

Baschet feminin – Cupa României – turul 1 – meci tur
”U” Cluj – Phoenix CSU Simona Halep Constanța
Sâmbătă, 25.09.2021, 

Rugby feminin- Campionatul Național de Rugby 7 – turneul 1
Sâmbătă, 25.09.2021, Iași 

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 3
CS Arena Tg. Mureș – ”U” Cluj
Duminică, 26.09.2021, Tg. Mureș

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 4
”U” Cluj – ACS HC Buzău 2012
Duminică, 26.09.2021, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Perioada 27 septembrie – 3 octombrie 2021 

Baschet feminin- Cupa României – turul 1 – meci retur
Phoenix CSU Simona Halep Constanța – ”U” Cluj
Miercuri, 29.09.2021, 

Schi fond – Campionatul Național de Role Seniori și Juniori
Joi – Duminică, 30.09-03.10.2021, Fundata, Cheile Grădiștei

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 4
”U” Cluj – CSU Universitatea de Vest Timișoara
Joi, 30.09.2021, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 5
AHC Potaissa Turda – ”U” Cluj
Duminică, 03.10.2021, Turda

Comments

comments