Program competițional – luna Octombrie

Săptămâna  26 septembrie – 02 octombrie 
Rugby  Play-Out, Etapa IV – ”U” Cluj – Știința Petroșani 24-17 1 octombrie Parcul Sportiv  „Iuliu Hatieganu”, Cluj-Napoca, Romania
Volei Masculin Cupa Romîniei, Faza I, CSM Suceava –  ”U” Cluj 0-3 1 octombrie, ora 13 Suceava
Baschet Feminin LNBF, Etapa 1 –  ”U” Cluj – ACS Sepsi Sic 32-107 1 octombrie, ora 16 Arena de Baschet București
Handbal Masculin Dizia A, seria D, Etapa 3 –  ”U” Cluj – CSM Odorheiu-Secuiesc Div A 34-24 2 octombrie, ora 17 Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
 
Săptămâna 3-9 octombrie
Tenis Campionat Național Individual Seniori 3 octombrie București
Scrabble Campionatul Național Seniori individual și pe echipe, Etapa IV 7-9 octombrie Timișoara
Echitație Finala C.N. Concurs Complet 7-9 octombrie Târgu Mureș
Rugby Feminin Turneu, Etapa 3 8 octombrie Parcul Sportiv  „Iuliu Hatieganu”, Cluj-Napoca, Romania
Rugby Masculin Play-Out, Etapa V – Politehnica Iași-  ”U” Cluj 8 octombrie Iași
Volei Masculin Divizia A1, Etapa 1 –  ”U” Cluj – CSA Steaua București 8 octombrie București
Handbal Feminin Divizia A, Seria C, Etapa 4 – CSU Oradea –  ”U” Cluj 8 octombrie Oradea
Handbal Masculin Divizia A, seria D, Etapa 4- CSM Sighisoara –  ”U” Cluj 33-39 (14-19) 9 octombrie Sighișoara
 
Săptămâna 10-16 octombrie
Tenis Campionatul Național Echipe 10 octombrie București
Handbal Masculin Divizia A, seria D, Etapa 5-  ”U” Cluj – CSM Fagaras 13 octombrie Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
Lupte Finala Camionatului Național Individiual Juniori 14-16 octombrie Târgu Mureș
Baschet Feminin LNFB. Etapa 2 – FCC Baschet UAV Arad –  ”U” Cluj 15 octombrie Arad
Rugby Cupa României, Sferturi de finală – CSA Steaua –  ”U” Cluj 15 octombrie București
Handbal Feminin Divizia A, Seria C, Etapa 5 –  ”U” Cluj – CSU Reșița 15 octombrie Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
Volei Masculin Divizia A1, Etapa 2- CSM Suceava –  ”U” Cluj 15 octombrie Suceava
Handbal Masculin Divizia A, seria D, Etapa 6- CNE Sighișoara –  ”U” Cluj 30-44 16 octombrie Sighișoara
Săptămâna 17-23 octombrie
Rugby în 7 CR – Steaua București – ”U” Cluj 17 octombrie București
Patinaj CN – Seniori Open Sprint 21-22 octombrie Inzell, Germania
Baschet Feminin LNFB, Etapa 3 –  ”U” Cluj  – CSM Alexandria 59-51
22 octombrie Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
Rugby Feminin Turneu, Etapa 4 22 octombrie București
Volei Masculin Divizia A1, Etapa 3-  ”U” Cluj – Stiința Explorări Baia Mare 0-3 22 octombrie Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
Handbal Masculin Divizia A, seria D, Etapa 7 –  ”U” Cluj  – CS Sporting Ghimbav 39-31 23 octombrie Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
Rugby            LNRM RC. Grivița-UNEFS București- ”U” Cluj
10-56   22 octombrie        București
Masculin
Baschet
Masculin         
Liga I1 CS. Vâlcea 1924 Râmnicu Vâlcea – ”U” Cluj 85-76
Săptămâna 24-30 octombrie
Box Campioant Național, Finală Cadeți 24-30 octombrie Craiova
Lupte Balkan Championship U15 & U17 27-30 octombrie București
Scrabble Cupa României 28-30 octombrie Botoșani
Baschet Feminin LNBF, Etapa 4 – ACS KSE Târgu Secuiesc –  ”U” Cluj 29 octombrie Târgu Secuiesc
Volei Masculin Divizia A1, Etapa 4-  ”U” Cluj – SCM U Craiova 29 octombrie Sala Sporturilor „Horia Demian”, Cluj-Napoca
Volei Feminin Divizia A1, Etapa 1 – CSM București – U NTT Data Cluj 29 octombrie București
Handbal Masculin Divizia A, seria D, Etapa 8- AHC Potaissa Turda Div A –  ”U” Cluj 30 octombrie Turda

Comments

comments