Program competițional luna octombrie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Perioada 27 septembrie – 3 octombrie 2021 

Tenis- Campionatele Naționale Individuale de Vară Seniori 
Luni – Duminiă, 27.09 – 03.10.2021, București

Baschet feminin – Cupa României – turul 1 – meci tur
”U” Cluj – Phoenix CSU Simona Halep Constanța 61-76
Miercuri, 29.09.2021, ora 16:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin- Cupa României – turul 1 – meci retur
Phoenix CSU Simona Halep Constanța – ”U” Cluj 83-55
Joi, 30.09.2021, ora 11:00,  Sala Sporturilor „Horia Demian”

Schi fond – Campionatul Național de Role Seniori și Juniori
Joi – Duminică, 30.09-03.10.2021, Fundata, Cheile Grădiștei

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 4
”U” Cluj – CSU Universitatea de Vest Timișoara 47-25
Joi, 30.09.2021, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 3
”U” Cluj  – CS Sporting Ghimbav 37-41
Sâmbătă, 02.10.2021, ora 11:00, Turda

Baschet feminin – LNBF- et. 1
Phoenix CSU Simona Halep Constanța – ”U” Cluj 57-66
Sâmbătă, 02.10.2021, ora 16:30, Tg. Mureș, TVR 

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – Baraj semifinale
SCM Timișoara – ”U” Cluj 66-0
Duminică, 03.10.2021, ora 14:00, Timișoara

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 5
AHC Potaissa Turda – ”U” Cluj 38-32
Duminică, 03.10.2021, ora 18:00, Turda


 Săptămâna 4 – 10 octombrie 2021 

Tenis – Campionatele Naționale pe Echipe Seniori Masculin
Luni – Duminiă, 04-10.10.2021, București

Judo –   Campionatele Mondiale de Juniori
Miercuri – Duminică, 06-10.10.2021, Italia

Echitație –   Finala Campionat Național Forță, Echipe, Amatori
Miercuri – Duminică, 06-10.10.2021, Prejmer, Brașov

Culturism&fitness- Cupa Heredeu Gold Gym
Vineri – Sâmbătă, 08-09.10.2021, Oradea

Box – Centrura Transilvaniei – ed. VIII
Sâmbătă – Duminiă, 09-10.10.2021, LPS Cluj

Rugby feminin- Campionatul Național de Rugby 7 – et. 3
Sâmbătă, 09.10.2021, ora 10:00, Pașcani 

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 4
CSM Făgăraș – ”U” Cluj 37-24
Sâmbătă, 09.10.2021, ora 12:00, Făgăraș

Volei feminin – Divizia A1 – et. 1
”U” NTT Data Cluj – CS Rapid București 0-3
Sâmbătă, 09.10.2021, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian” (U Cluj TV)

Volei masculin – Divizia A1 – et. 1
”U” Cluj – CS Unirea Dej 0-3
Sâmbătă, 09.10.2021, ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”  (U Cluj TV)

Handbal masculin – Liga Zimbrilor – et. 6
”U” Cluj – CSA Steaua București 20-30
Duminică, 10.10.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian” (U Cluj TV)


Săptămâna  11 – 17 octombrie  2021

Volei masculin – Cupa României – tur
”U” Cluj – CS Olimpia Titanii București 0-3
Miercuri, 13.10.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian” (U Cluj TV)

Lupte – Cupa României Seniori
Joi – Sâmbătă, 14-16.10.2021, Constanța

Tir sportiv – Cupa României WA1500PPC
Joi – Sâmbătă, 14-16.10.2021, Timișoara

Echitație –   Finala Campionatui Național de Concurs Complet Novici și 1*
Joi – Sâmbătă, 14-16.10.2021, Tg. Mureș

Scrabble- Campionatul Național de Seniori Individual și Intercluburi – et. 4
Vineri – Duminică, 15-17.10.2021, Cluj

Atletism – Campionatul Național de Cros – Seniori, U23, U20
Sâmbătă, 16.10.2021, Botoșani

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – Pentru locurile 5-6
”U” Cluj – ACS Tomitanii Constanța 36-24
Sâmbătă, 16.10.2021, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet feminin – LNBF- et. 3
CS Municipal Alexandria – ”U” Cluj 75-38
Sâmbătă, 16.10.2021, ora 16:30, Alexandria 

Volei feminin – Divizia A1 – et. 2
CS Știința Bacău – ”U” NTT Data Cluj 3-0
Sâmbătă, 16.10.2021, ora 17:00, Bacău

Volei masculin – Divizia A1 – et. 2
CSU Știința București – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 16.10.2021, ora 17:00, București

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 5
CS Gloria 2018 BN Div A – ”U” Cluj 20-19
Duminică, 17.10.2021, ora 17:00, Bistrița


Săptămâna 18 – 24 octombrie 2021

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 5
”U” Cluj  – CNE Sighișoara 35-29
Luni, 18.10.2021, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Cupa României – retur
CS Olimpia Titanii București – ”U” Cluj 3-1
Miercuri, 20.10.2021, ora 17:00, București

Volei feminin – Cupa României – tur
CS Dacia Mioveni 2012 – ”U” Cluj 3-0
Miercuri, 20.10.2021, ora 18:00, Mioveni

Echitație – „Marele Premiu al României – Finala CN Obstacole Criterii și Vârste Cai 
Vineri – Duminică, 22-24.10.2021, Tâncăbești

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 6
CSM Sighișoara – ”U” Cluj 40-26
Sâmbătă, 23.10.2021, Sighișoara

Rugby feminin- Campionatul Național de Rugby 7 – et. 4
Sâmbătă, 23.10.2021, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet feminin – LNBF- et. 4
”U” Cluj – CS Rapid București 69-55
Sâmbătă, 23.10.2021, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin – Divizia A1 – et. 3
”U” NTT Data Cluj – SCMU Craiova 2-3
Sâmbătă, 23.10.2021, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – et. 3
”U” Cluj – SCMU Craiova 0-3
Sâmbătă, 23.10.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 6
”U” Cluj  – CSU Reșița 35-17
Duminică, 24.10.2021, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 25 – 31 octombrie 2021 

Baschet feminin – CN U20- et. 1
CSS Alexandria – ”U” Cluj 89-38
Marți, 26.10.2021, ora 09:00, Alexandria

Handbal masculin – Divizia A, Seria D – et. 7
”U” Cluj – CSM Odorheiul Secuiesc 22-25
Marți, 26.10.2021, ora 14:00,  Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – CN U20- et. 2
”U” Cluj – CS Olimpia 82-50
Marți, 26.10.2021, ora 17:00, Alexandria

Baschet feminin – CN U20- et. 3
”U” Cluj – CS Universitatea Oradea 79-59
Miercuri, 27.10.2021, ora 09:00, Alexandria

Baschet masculin – CN U20- et. 1
ACS U-BT Cluj-Napoca –  CS Universitatea Viitorul Cluj-Napoca
Miercuri, 27.10.2021, ora 15:00, LPS Cluj

Handbal masculin – Liga Zimbrilor- et. 8
”U” Cluj  – CS Minaur Baia Mare
Miercuri, 27.10.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin – Divizia A1 – et. 4
CSM Târgoviște – ”U” NTT Data Cluj
Sâmbătă, 30.10.2021, ora 14:00, Târgoviște 

Baschet feminin – LNBF- et. 5
ACS KSE Târgu Secuiesc – ”U” Cluj
Sâmbătă, 30.10.2021, ora 17:00, Tg. Secuiesc

Volei masculin – Divizia A1 – et. 4
”U” Cluj – CS Olimpia Titanii București
Sâmbătă, 30.10.2021, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Divizia A, Seria B – et. 7
CSU Oradea – ”U” Cluj
Duminică, 31.10.2021, ora 12:00, Oradea

Atletism – Campionatul Național de Maraton – Seniori, U23, U20
Duminică, 31.10.2021, București

Comments

comments