Program competițional luna mai

 Sursă foto: Bradeanu Photography

Sursă foto: Bradeanu Photography

Perioada 1 – 9 mai 2021 

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 19
CS Activ Prahova Ploiești – ”U” Cluj 23-32
Sâmbătă, 01.05.2021, ora 18:35, Bistrița

Judo – Open European
Sâmbătă – Duminică, 01-02.05.2021, Zagreb, Croația

Judo – Grand Slam
Miercuri – Vineri, 05-07.05.2021, Kazan, Rusia

Baschet feminin – Liga Națională – Play-off – M1
”U” Cluj – CS Agronomia București 80-55
Miercuri, 05.05.2021, ora 13:00, Sala Polivalentă

Judo – Campionatul National U23 indiv+echipe
Joi – Duminică, 06-09.05.2021, Poiana Brașov

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 20
”U” Cluj – CSM Galați 25-31
Joi, 06.05.2021, ora 10:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Play-off – M2
”U” Cluj – CS Agronomia București 65-59
Joi, 06.05.2021, ora 13:00, Sala Polivalentă

Scrimă – Cupa României Floretă individual
Vineri, 07.05.2021, București 

Culturism&Fitness – Tiger Classic – Diamond Cup Romania
Vineri – Sâmbătă, 07-08.05.2021, București

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 21
HC Zalău – ”U” Cluj 30-22
Vineri, 07.05.2021, ora 17:45, Sala „Gheorghe Barițiu”, Turda

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – et. 3
SCM Timișoara – ”U” Cluj 59-19
Sâmbătă, 08.05.2021, ora 12:00, Timișoara

Baschet masculin – Liga I – et. 10
CS Universitar Ploiești – ”U” Cluj 51-94
Sâmbătă, 08.05.2021, ora 12:30, Blejoi

Baschet masculin – Liga I – et. 11
”U” Cluj – CS Municipal Ploiești 68-70
Duminică, 09.05.2021, ora 12:30, Blejoi


Săptămâna  10 – 16 mai 2021

Box – Cupa României de cadeți masculin
Luni – Duminică, 10-16.05.2021, Arad

Culturism&Fitness – Campionatele Europene
Joi – Duminică, 13-16.05.2021, Santa Susanna, Spania

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 22
”U” Cluj – CS Rapid București 24-35
Joi, 13.05.2021, ora 12:00, Rm. Vâlcea

Baschet masculin – CN U20 – Final four – Et. 1
CS Agronomia București  – ”U” – Viitorul Cluj 64-45
Joi, 13.05.2021, ora 14:00, București

Scrabble – Campionatul Național de Scrabble Anglofon – et. 1
Vineri – Duminică, 14-16.05.2021, Iași

Baschet masculin – CN U20 – Final four – Et. 2
”U” – Viitorul Cluj – CSU Știința București
Vineri, 14.05.2021, ora 17:00, București

Baschet masculin – CN U20 – Final four – Et. 3
”U” – Viitorul Cluj – ACS Artesania București
Sâmbătă, 15.05.2021, ora 14:00, București

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 23
CSM Slatina – ”U” Cluj
Sâmbătă, 15.05.2021, ora 17:10, Rm. Vâlcea

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – et. 4
 ”U” Cluj – ACS Tomitanii Constanța
Duminică, 16.05.2021, ora 11:30, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 24
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare
Duminică, 16.05.2021, ora 14:45, Rm. Vâlcea

Rugby feminin – Liga Națională de rugby în 7 – et. 1
Duminică, 16.05.2021, București


Săptămâna 17 – 23 mai 2021

Handbal masculin – Baraj promovare
CSU din Suceava – ”U” Cluj
Luni, 17.05.2021, ora 17:30, Turda

Handbal masculin – Baraj promovare
CSM Bacău – ”U” Cluj
Marți, 18.05.2021, ora 15:00, Turda

Handbal masculin – Baraj promovare
”U” Cluj – CSU Pitești
Miercuri, 19.05.2021, ora 15:00, Turda

Tir sportiv – Campionatul Național 25m, 50m, AC – et. 5
Joi – Duminică, 20-23.05.2021, București

Atletism – Cupa României U20, CN seniori – et. 1
Vineri – Sâmbătă, 21-22.05.2021, Pitești

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 25
CS Gloria 2018 Bistrița – Năsăud – ”U” Cluj
Joi, 20.05.2021, ora 10:30, Sf. Gheorghe

Culturism&Fitness – Cupa României
Sâmbătă, 22.05.2021, Cluj-Napoca

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – et. 5
CSA Steaua București  – ”U” Cluj
Sâmbătă, 22.05.2021, București

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 26
”U” Cluj – HC Dunărea Brăila
Sâmbătă, 22.05.2021, ora 13:00, Sf. Gheorghe

Handbal feminin – Liga Florilor – Et. 27
CSM București – ”U” Cluj
Duminică, 23.05.2021, ora 11:00, Sf. Gheorghe


Perioada 24 – 31 mai 2021 

Handbal masculin – Cupa României
CSA Steaua București – ”U” Cluj
Luni, 24.05.2021, ora 18:25,  București

Box – Cupa României de juniori masculin
Marți – Duminică, 25-30.05.2021, Zalău

Lupte – Cupa României de Seniori
Joi – Duminică, 27-30.05.2021, Reșița

Judo – Campionatul National U16 indiv. și U18 echipe 
Joi – Duminică, 27-30.05.2021, Poiana Brașov

Echitație – Summer Tour – et. 2
Vineri – Duminică, 28-30.05.2021, Prejmer

Rugby masculin – SuperLiga CEC Bank – et. 6
 ”U” Cluj – CSM Știința Baia Mare
Sâmbătă, 29.05.2021, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Rugby feminin – Liga Națională de rugby în 7 – et. 2
Sâmbătă, 29.05.2021, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Comments

comments