Program competițional luna mai

Perioada 1 – 5 mai 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. IV
”U” Cluj – CSM Bacău 23-28

Joi, 02.05.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Cupa Europei U18
Vineri – Duminică, 03-05.05.2019, Cluj-Napoca

Echitație– „Salina Equines Spring Trophy”
Vineri – Duminică, 03-05.05.2019, Turda

Atletism– „Memorialul Cluj-Napoca”
Sâmbătă, 04.05.2019, Cluj-Napoca

Rugby feminin– Campionatul Național -Et. III
Sâmbătă, 04.05.2019, ora 10:00, București

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. XIII
CSM Știința Baia Mare – ”U” Prodvinalco 31-12
Sâmbătă, 04.05.2019, ora 14:00, Baia Mare

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XXIV
”U” Cluj – HCM Râmnicu Vâlcea 17-27

Sâmbătă, 04.05.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. V
CSM Făgăraș –  ”U” Cluj 29-22

Duminică, 05.05.2019, ora 18:00, Făgăraș


Săptămâna 6 – 12 mai 2019

Box– Campionat Național de cadeți – Finala
Luni – Duminică, 06-12.05.2019, Tg. Jiu

Baschet feminin– Liga Națională – Locul 5 – M1
CS Municipal Târgovişte – „U” Cluj 68-50
Luni, 06.05.2019, ora 18:00, Târgovişte

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. VI
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 19-26

Miercuri, 08.05.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Locul 5 – M2
„U” Cluj – CS Municipal Târgovişte 68-81
Joi, 09.05.2019, ora 16:00, Sala Polivalentă

Natație– Campionatele Internaționale ale României
Joi – Duminică, 09-12.05.2019, București

Culturism&Fitness– IFBB Diamond Cup Tiger Clasic
Vineri – Duminică, 10-12.05.2019, București

Judo– Baku Grand Slam 2019
Vineri – Duminică, 10-12.05.2019, Baku, Azerbaidjan

Scrimă– Campionatul Național I+E Tineret Floretă
Sâmbătă – Duminică, 11-12.05.2019, București

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. XIV
”U” Prodvinalco – Timișoara Saracens 22-40
Sâmbătă, 11.05.2019, ora 14:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. VII
CS HC Buzău 2012 – ”U” Cluj  35-26

Sâmbătă, 11.05.2019, ora 17:00, Buzău


Săptămâna 13 – 19 mai 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. VIII
”U” Cluj – CSU din Suceava 21-28

Joi, 16.05.2019, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Lupte– Campionat Național Echipe – Et. I
Vineri – Duminică, 17-19.05.2019, Cluj-Napoca

Echitație– Herneacova Spring Tour – Etapă obstacole
Vineri – Duminică, 17-19.05.2019, Herneacova

Judo– Cupa României Seniori Individual
Vineri – Duminică, 17 – 19.05.2019, Poiana Brașov

Judo– Campionatul Național Ne Waza Seniori Individual – Finala
Vineri – Duminică, 17 – 19.05.2019, Poiana Brașov

Echitație– Concurs Internațional de Concurs Complet CCI 1*, 2*, 3*
Sâmbătă-Duminică, 18-19.05.2019, Dunakezsi, Ungaria

Rugby feminin– Campionatul Național -Et. IV
Sâmbătă, 18.05.2019, ora 10:00, Mihai Viteazu

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Play-out – Semifinale
ACS Tomitanii Constanța – ”U” Prodvinalco
Sâmbătă, 18.05.2019, ora 11:00, Constanța

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XXVI
”U” Cluj – CS Măgura Cisnădie

Sâmbătă, 18.05.2019, 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Cupă europeană de cadeți U18
Sâmbătă – Duminică, 18 – 19.05.2019, Bielsko Biala, Polonia

Baschet masculin– Liga Națională –  Locurile 17-21 – Et. III
”U” Cluj – ACS Târgu Jiu

Duminică, 19.05.2019, ora 09:00, București

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. IX
CSM Bacău – ”U” Cluj

Duminică, 19.05.2019, ora 17:00, Bacău


Săptămâna 20 – 26 mai 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. X
”U” Cluj – CSM Făgăraș
Miercuri, 22.05.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– Cupa Calului de Sport Românesc
Joi – Duminică, 23-26.05.2019, Herghelia Jegălia

Lupte– Campionat Național Individual U23 – Finala
Joi – Duminică, 23-26.05.2019, Târgoviște

Baschet masculin– Liga Națională –  Locurile 17-21 – Et. I
CS Agronomia București – ”U” Cluj

Vineri, 24.05.2019, București

Scrabble– Campionat Național Individual și intercluburi Seniori – Et. II
Vineri – Duminică, 24 – 26.05.2019, Valea Oltului

Atletism– Cupa României
Vineri – Sâmbătă, 24-25.05.2019, Pitești

Baschet masculin– Liga Națională –  Locurile 17-21 – Et. IV
CS Rapid București – ”U” Cluj

Sâmbătă, 25.05.2019, București

Atletism– Campionatul Național de Alergare 6h, 12h, 24h +C Internațional S 24h – Finala
Sâmbătă – Duminică, 25-26.05.2019, Timișoara

Scrimă– Campionatul Național I+E Seniori Floretă
Sâmbătă – Duminică, 25-26.05.2019, București

Baschet masculin– Liga Națională –  Locurile 17-21 – Et. V
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București

Duminică, 26.05.2019, București


Perioada 27 mai – 2 iunie 2019

Echitație– Karpathia Pony Show – Etapă CC, CSN, CAN, P
Vineri – Duminică, 31.05 – 02.06.2019, Florești

Lupte– Campionat Național Individual Cadeți – Finala
Joi – Duminică, 30.05-02.06.2019, Constanța

 

Comments

comments