Program competițional luna iulie

 Foto: facbook Ema Jentea Photography

Foto: facbook Ema Jentea Photography

Perioada  1 – 8 iulie 2018

Echitație– Finala Campionatului Național Obstacole, Trofeul „Virgil Barbuceanu” ed. XIV
Miercuri – Duminică, 27.06-01.07.2018, Piatra Neamț

Judo– Campionatul European U18
Vineri – Duminică, 29.06-01.07.2018, Sarajevo, Bosnia-Herțegovina

Judo– Cupa României+Finala CN Ne Waza individual seniori
Vineri – Duminică, 29.06-01.07.2018, Iași

Atletism– Finala Campionatul Național J1 și Grand Prix
Sâmbătă – Duminică, 30.06-01.07.2018, Pitești

Atletism– Campionatul European de Alergare Montană
Duminică, 01.07.2018, Skopje, Macedonia

Box– Cupa României – Tineret
Luni – Sâmbătă, 02.07-07.07.2018, Sighișoara

Natație–  Campionatul European de Juniori
Miercuri – Duminică, 04-08.07.2018, Helsinki, Finlanda

Echitație–  Salina Equines Horse Trophy 2018 – obstacole și anduranță – ed. III
Joi – Duminică, 05-08.07.2018, Turda

Judo– Campionatul Balcanic U15
Vineri – Duminică, 06-08.07.2018, Muntenegru

Baschet – Campionatul Național 3×3
Sâmbătă – Duminică, 07-08.07.2018, Tulcea


Săptămâna 9 – 15 iulie 2018

Echitație– CN Obstacole – etapă   
Joi – Duminică 12-15.07.2018, Turda

Lupte– Finala CN individual seniori
Joi – Duminică, 12-15.07.2018, Reșița

Natație–  Campionatul Național de Cadeți
Joi – Duminică, 12-15.07.2018, Târgoviște

Baschet – Campionatul Național 3×3
Vineri – Duminică, 13-15.07.2018, București

Box– Cupa Gym Mar Strong
Sâmbătă, 14.07.2018, Oradea

Atletism– Campionatul Balcanic de Ștafete
Sâmbătă – Duminică, 14-15.07.2018, Erzurum, Turcia

Judo– Cupa Europei U21
Sâmbătă – Duminică, 14-15.07.2018, Paks, Ungaria

Judo– Cupa Europei seniori
Sâmbătă – Duminică, 14-15.07.2018, Saarbrucken, Germania


Săptămâna 16 – 22 iulie 2018

Beach volley–  Et. CN Beach Volley în cadrul Electric Castle
Miercuri – Duminică, 18-22.07.2018, Bonțida, Cluj

Echitație– Cupa TCE Trei Brazi, Grand Prix 
Joi – Duminică, 19-22.07.2018, Piatra Neamț

Lupte– Memorial Ursu Gelu și Marton Gheorghe
Vineri – Sâmbătă, 20-21.07.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Campionatul Balcanic seniori
Sâmbătă – Duminică, 21-22.07.2018, Stara Zagora, Bulgaria

Judo– Cupa Europei U21
Sâmbătă – Duminică, 21-22.07.2018, Praga, Cehia


Perioada 23 – 31 iulie 2018

Echitație– Cupa României Obstacole 
Joi – Duminică, 26-29.07.2018, Prejmer

Atletism– Finala Campionatului Național Seniori, Tineret
Joi – Vineri, 26-27.07.2018, Pitești

Scrabble– Cupa României 
Vineri – Duminică, 27-29.07.2018, Timișoara

Judo– Campionatul Balcanic U15
Vineri – Duminică, 27-29.07.2018, Bulgaria

Judo– Cupa Europei U21
Sâmbătă – Duminică, 28-29.07.2018, Berlin, Germania

Judo– Grand Prix
Sâmbătă – Duminică, 28-29.07.2018, Zagreb, Croația

Comments

comments