Program competițional luna februarie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Săptămâna 01 – 07 februarie 2021 

Box – Cupa României masculin seniori U22 și tineret
Marți – Duminică, 02-07.02.2021, Brăila

Tir sportiv – Finala Campionatului Național 10 m 
Joi – Duminică, 04-07.02.2021, București

Volei feminin – Dvizia A1 – Turneu 2 retur
”U” NTT Data Cluj – CS Știința Bacău 0-3
Vineri, 05.02.2021, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism – Finala Campionatului Național de Sală seniori și U23
Vineri – Sâmbătă, 05-06.02.2021, București

Volei feminin – Dvizia A1 – Turneu 2 retur
”U” NTT Data Cluj – FC Argeș 1-3
Duminică, 07.02.2021, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna  08 – 14 februarie  2021

Baschet masculin – Liga I – Turneu 2 – et. 4
CSU Știința București – ”U” Cluj 87-72
Sâmbătă, 13.02.2021, ora 15:30, București

Baschet feminin – LNBF – Turneu 5  -Et. XI
CS Phoenix CSU Simona Halep Constanta – ”U” Cluj  55-68

Sâmbătă, 13.02.2021, ora 17:00, Arad

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 2 retur
SCMU Craiova – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 13.02.2021, ora 18:00, Zalău

Baschet masculin – Liga I – Turneu 2 – et. 5
”U” Cluj – ACS Lumina Wolves Sports București 74-54
Duminică, 14.02.2021, ora 14:30, București

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 2 retur
CSS CNE Lapi Dej SCM Zalău – ”U” Cluj 3-0
Duminică, 14.02.2021, ora 18:00, Zalău


Săptămâna 15 – 21 februarie 2021

Handbal feminin – Liga Florilor – Turneul 3 – Et. 10
”U” Cluj – CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud
Joi, 18.02.2021, ora 13:15, Sfântu Gheorghe

Volei feminin – Cupa României
CSU Belor Galați – ”U” NTT Data Cluj
Joi, 18.02.2021, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo – Campionatul Național U18
Joi – Sâmbătă, 18-20.02.2021, Poiana Brașov

Schi Fond – Campionatul Național de Schi Fond Juniori III, IV
Joi – Duminică, 18-20.02.2021, Harghita Băi

Judo – Tel Aviv Grand Slam 2021
Joi – Sâmbătă, 18-20.02.2021, Tel Aviv, Israel

Scrimă – Campionatul Național de floretă masculin individual seniori
Vineri, 19.02.2021, București

Handbal masculin – Divizia A, Seric C- Turneu 1-et. 8
”U” Cluj – CSM Sighișoara 34-29
Vineri, 19.02.2021, ora 18:00, Odorheiul Secuiesc

Handbal masculin – Divizia A, Seric C- Turneu 1-et. 9
ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – ”U” Cluj 31-28
Sâmbătă, 20.02.2021, ora 15:20, Odorheiul Secuiesc

Baschet feminin – Cupa României – Final Four
Agronomia București – ”U” Cluj 47-62
Sâmbătă, 20.02.2021, ora 16:00, Satu Mare

Atletism – Campionatul Balcanic de sală pentru seniori
Sâmbătă, 20.02.2021, Istanbul, Turcia

Handbal masculin – Divizia A, Seric C- Turneu 1-et. 10
”U” Cluj – CNOPJ Timișoara 36-35
Duminică, 21.02.2021, ora 12:40, Odorheiul Secuiesc

Baschet feminin – Cupa României – Finala
”U” Cluj –  ACS Sepsi SIC Sfantu Gheorghe 55-83
Duminică, 21.02.2021, ora 18:00, Satu Mare


Săptămâna 22-28 februarie 2021 

Patinaj – Campionatul Național pe Probe și Poliatlon
Luni – Marți, 22-23.02.2021, Zakopane, Polonia

Handbal feminin – Liga Florilor – Turneul 3 – Et. 11
HC Dunărea Brăila – ”U” Cluj 30-24
Miercuri, 24.02.2021, ora 15:45, București

Baschet feminin – LNBF – Turneu 5 – retur
”U” Cluj – CS Municipal Satu Mare 36-65
Vineri, 26.02.2021, ora 16:00, Arad

Patinaj – Concurs internațional de patinaj viteză
Vineri – Sâmbătă, 26-27.02.2021, Inzell, Germania

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 3 retur
CSM Arcada Galați – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 27.02.2021, ora 12:00, București

Baschet feminin – LNBF – Turneu 5 – retur
CSU Rookies Oradea – ”U” Cluj 29-96
Sâmbătă, 27.02.2021, ora 16:00, Arad

Judo – Prague European Open 2021
Sâmbătă – Duminică, 27-28.02.2021, Praga, Cehia

Volei masculin – Divizia A1 – Turneu 3 retur
CS Dinamo București – ”U” Cluj 3-0
Duminică, 28.02.2021, ora 12:00, București

Baschet feminin – LNBF – Turneu 5 – retur
”U” Cluj – FCC Baschet UAV Arad 60-59
Duminică, 28.02.2021, ora 18:30, Arad

Comments

comments