Program competițional luna februarie

 Foto: Brădeanu Photography

Foto: Brădeanu Photography

Perioada 1 – 2 februarie 2020

Atletism– Campionatul Național de seniori și tineret U23 – Et. II
Vineri – Sâmbătă, 31.01-01.02.2020, București

Atletism– Viena Indoor Classic
Sâmbătă, 01.02.2020, Viena, Austria

Judo– Odivelas european Open 2020 – feminin
Sâmbătă – Duminică, 01-02.02.2020, Odivelas, Portugalia

Judo– Sofia european Open 2020 – masculin
Sâmbătă – Duminică, 01-02.02.2020, Sofia, Bulgaria

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XVI
”U” NTT Data Cluj – CSM Volei Alba Blaj 1-3

Sâmbătă, 01.02.2020, ora 12:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. IV
”U” Cluj – CSTBv Olimpia CSU Brașov 91-80
Sâmbătă, 01.02.2020, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Concurs Internațional
Duminică, 02.02.2020, Budapesta, Ungaria

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XIII
”U” Cluj – ACS Volei Municipal Zalău 3-1
Duminică, 02.02.2020, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XV
”U” Cluj – CS Rapid București 62-73
Duminică, 02.02.2020, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XV
Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 44-29
Duminică, 02.02.2020, ora 17:00, Baia Mare

Handbal masculin Divizia A – Et. I
”U” Cluj – CSM Sighișoara 30-28
Duminică, 02.02.2020, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 3 – 9 februarie  2020

Box– Finala Campionatului Național de Seniori masculin
Luni – Duminică, 03-09.02.2020, Iași

Patinaj– Campionatele Nationale Patinaj Viteza Probe si Poliatlon
Luni – Duminică, 03-09.02.2020, Inzell, Germania

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XIV
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-2

Miercuri, 05.02.2020, ora 17:00, Baia Mare

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. V
CS Municipal Târgoviște – ”U” Cluj 71-54
Miercuri, 05.02.2020, ora 18:00, Târgoviște

Atletism– Concurs internațional
Miercuri, 05.02.2020, Ostrava, Cehia

Schi fond– Campionatul Național de Jun III și IV
Joi – Duminică, 06-09.02.2020, Predeal

Atletism– Finala Campionatului Național de probe combinate
Vineri – Sâmbătă, 07-08.02.2020, București

Echitație–  Campionatul Național de sală – Et. IV
Vineri – Duminică, 07-09.02.2020, Prejmer

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XVI
”U” Cluj – AHCM Slobozia 27-22
Sâmbătă, 08.02.2020, ora 11:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. VI
”U” Cluj – CS Municipal Satu Mare 63-73
Sâmbătă, 08.02.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XVII
FC Argeș – ”U” NTT Data Cluj 3-2

Sâmbătă, 08.02.2020, ora 16:00, Pitești

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XV
CSM Arcada Galați – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 08.02.2020, ora 17:00, Galați

Judo– Paris Grand Slam
Sâmbătă – Duminică, 08-09.02.2020, Paris, Franța

Atletism– Concurs internațional
Duminică, 09.02.2020, Dortmund, Germania


Săptămâna 10 – 16 februarie 2020

Tir sportiv– Finala Campionatului Național de Tir – Aer Comprimat
Luni – Joi,10-13.02.2020, București

Baschet feminin– Campionat Național U20 – Faza finală –  Et. X
CSS Sibiu – CS Universitatea NBS Cluj 61-59
Luni, 10.02.2020, ora 11:00, Sibiu

Baschet feminin– Campionat Național U20 – Faza finală –  Et. XI
CS Universitatea NBS Cluj – CSS CSM Alexandria 45-75
Luni, 10.02.2020, ora 17:00, Sibiu

Baschet feminin– Campionat Național U20 – Faza finală –  Et. XII
CS Universitatea NBS Cluj – ACS Champions București 87-43
Marți, 11.02.2020, ora 11:00, Sibiu

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Faza de calificare –  Et. XI
CSS CSM Sighetu Marmației – CS Agronomia București 75-78
Marți, 11.02.2020, ora 13:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Faza de calificare –  Et. XI
”U” Cluj – ACS Dan Dacian București 82-67
Marți, 11.02.2020, ora 15:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Faza de calificare –  Et. XII
ACS Dan Dacian București – CSS CSM Sighetu Marmației 64-82
Miercuri, 12.02.2020, ora 13:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Faza de calificare –  Et. XII
CS Agronomia București – ”U” Cluj 62-76
Miercuri, 12.02.2020, ora 15:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XVIII
”U” NTT Data Cluj – CS Medgidia 3-2 

Miercuri, 12.02.2020, ora 18:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XVI
CN Aurel Vlaicu București – ”U” Cluj 64-52
Vineri, 14.02.2020, ora 16:30, București

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XVIII
CS Municipal Ploiești – ”U” Cluj 56-84
Sâmbătă, 15.02.202, ora 11:00, Ploiești

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVI
SCMU Craiova – ”U” Cluj 3-1

Sâmbătă, 15.02.2020, ora 18:00, Craiova

Judo– Bratislava European Open
Sâmbătă, 15.02.2020, Bratislava, Slovacia

Atletism– Campionatul Balcanic de Seniori
Sâmbătă, 15.02.2020, Istanbul, Turcia


Săptămâna  17 – 23 februarie 2020

Handbal masculin Divizia A – Et. III
”U” Cluj – AHC Potaissa Turda Div.A 31-34
Luni, 17.02.2020, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Cupa României Fan Courier – optimi
CS Știința Bacău – ”U” Cluj 26-45
Marți, 18.02.2020, ora 14:00, Bacău

Atletism– Finala Campionatului Național U20
Vineri – Sâmbătă, 21-22.02.2020, București

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XVII
”U” Cluj – ACS U-Banca Transilvania 2 Cluj
Vineri, 21.02.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVII
”U” Cluj – CS UV Timișoara

Sâmbătă, 22.02.2020, ora 15:30, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XX
CS Rapid București – ”U” NTT Data Cluj 

Sâmbătă, 22.02.2020, ora 17:00, București

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. VII
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Sâmbătă, 22.02.2020, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Finala CN U18 individual
Sâmbătă – Duminică, 21-23.02.2020, Deva

Judo– Dusseldorf Grand Slam
Sâmbătă – Duminică, 08-09.02.2020, Dusseldorf, Germania

Handbal masculin Divizia A – Et. IV
”U” Cluj – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc
Duminică, 23.02.2020, ora 11:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna  24 februarie – 1 martie 2020 

Box– Cupa României Feminin
Luni – Duminică, 24-29.02.2020, Medgidia

Baschet masculin– Liga 1 – Et. VII
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București
Marți, 25.02.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XVII
SCM Râmnicu Vâlcea – ”U” Cluj
Marți, 25.02.2020, ora 18:00, Râmnicu Vâlcea

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XXI
”U” NTT Data Cluj – CSO Voluntari 2005

Miercuri, 26.02.2020, ora 14:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Atletism– Finala Campionatului Național U23
Vineri – Sâmbătă, 28-29.02.2020, București

Echitație–  Campionatul Național de sală – Et. V
Vineri – Duminică, 28.02-01.03.2020, Prejmer

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XXII
CS Dinamo București – ”U” NTT Data Cluj 

Vineri, 28.02.2020, ora 13:00, București

Handbal feminin– Liga Florilor MOL – Et. XVIII
”U” Cluj – HC Dunărea Brăila
Sâmbătă, 29.02.2020, ora 11:00, Sala Sporturilor ”Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională- faza II – Grupa A – Et. VIII
”U” Cluj – FCC Baschet Arad
Sâmbătă, 29.02.2020, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVIII
CSM Câmpia Turzii – ”U” Cluj

Sâmbătă, 29.02.2020, Cîmpia Turzii

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XVIII
CSM Ploiești – ”U” Cluj
Duminică, 01.03.2020, Ploiești

Handbal masculin Divizia A – Et. V
CSM Sighișoara – ”U” Cluj
Duminică, 01.03.2020, Sighișoara

Comments

comments