Program competițional luna februarie

Perioada 1 – 3 februarie 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XVI
CSM București – ”U” Cluj 44-28

Sâmbătă, 02.02.2019, ora 13:00, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XIII
CS Dinamo București – ”U” Cluj 3-0

Sâmbătă, 02.02.2019, ora 17:00, București

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XII
”U” NTT Data Cluj – CSM Volei Alba-Blaj 0-3

Sâmbătă, 02.02.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Patinaj– Concurs internațional de juniori
Sâmbătă – Duminică, 02-03.02.2019, Collalbo, Italia 

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XV
CSM Slatina – ”U” Cluj 36-31 

Duminică, 03.02.2019, ora 11:00, Slatina


Săptămâna 4 – 10 februarie 2019

Atletism– Campionatul Național de Sală S+T și Probe combinate
Miercuri – Joi, 06-07.02.2019, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XIV
”U” Cluj – ACS Volei Municipal Zalău 1-3

Miercuri, 06.02.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. VIII
CSTBv Olimpia CSU Brașov  ”U” Cluj 88-72

Miercuri, 06.02.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XVII
”U” Cluj – AHC Potaissa Turda 32-37

Miercuri, 06.02.2019, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– Campionatul Național de Sală – Et. IV
Vineri – Duminică, 08-10.02.2019, Prejmer, Brașov

Judo– Grand Slam
Sâmbătă – Duminică, 09-10.02.2019, Paris, Franța

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XIII
CS Dinamo București – ”U” NTT Data Cluj 3-0

Vineri, 08.02.2019, ora 17:00, București

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XVI
”U” Cluj – CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 27-28

Sâmbătă, 09.02.2019, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga Națională –  Faza 2 – Grupa Verde – Et. III
CS Agronomia București – ”U” Cluj  81-71

Sâmbătă, 09.02.2019, ora 13:00, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XV
CSM Câmpia Turzii – ”U” Cluj 3-1

Sâmbătă, 09.02.2019, ora 18:00, Câmpia Turzii

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XVIII
CS Dinamo București – ”U” Cluj 50-38
Sâmbătă, 09.02.2019, ora 18:00, București

Patinaj– Cupa Mondială de Juniori
Sâmbătă – Duminică, 09-10.02.2019, Baselga di Pine, Italia


Săptămâna 11 – 17 februarie 2019

Baschet masculin– Campionat Național U20 –  Et. VIII
ACS Dan Dacian București – ”U” Cluj 47-101

Marți, 12.02.2019, ora 09:30, Blejoi

Baschet masculin– Campionat Național U20 –  Et. IX
”U” Cluj – CS Sevlar Ploiești 115-66

Miercuri, 13.02.2019, ora 09:30, Blejoi

Baschet masculin– Campionat Național U20 –  Et. X
”U” Cluj – CSU Brașov 70-69

Joi, 14.02.2019, ora 11:30, Blejoi

Atletism– Campionat Balcanic de Sală pentru Seniori
Sâmbătă, 16.02.2019, Istanbul, Turcia

Handbal feminin– Cupa României – Șaisprezecimi
CSU Știința București – ”U” Cluj 25-31

Sâmbătă, 16.02.2019, ora 11:00, București

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XIV
”U” NTT Data Cluj – CSM Târgoviște 0-3

Sâmbătă, 16.02.2019, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– European Open Men
Sâmbătă – Duminică, 16-17.02.2019, Roma, Italia

Patinaj– Campionatul Mondial de Juniori
Sâmbătă – Duminică, 16-17.02.2019, Baselga di Pine, Italia

Judo– European Open Women
Sâmbătă – Duminică, 16-17.02.2019, Oberwart, Austria


Săptămâna 18 – 24 februarie 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XIX
”U” Cluj – CS HC Buzău 2012  25-31

Miercuri, 20.02.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Faza 2 – Et. X
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe – ”U” Cluj 104-54

Miercuri, 20.02.2019, ora 19:00, Sfântu Gheorghe

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XVII
CSA Steaua București – ”U” Cluj 3-0

Miercuri, 20.02.2019, ora 19:00, București

Judo– Grand Slam seniori
Vineri – Duminică, 22-24.02.2019, Dusseldorf, Germania

Patinaj– Campionatul National Patinaj Viteză Probe și Poliatlon
Vineri – Duminică, 22-24.02.2019, Inzell, Germania

Judo– Finala Campionatului Național U18
Vineri – Duminică, 22-24.02.2019, Craiova

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XV
CSM București – ”U” NTT Data Cluj 3-0

Sâmbătă, 23.02.2019, ora 12:30, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. XVIII
”U” Cluj – CS Unirea Dej 2-3

Sâmbătă, 23.02.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Natație– Concurs internațional
Sâmbătă – Duminică, 23-24.02.2019, Hódmezővásárhely, Ungaria

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XVII
SCM Gloria Buzău – ”U” Cluj 27-25

Duminică, 24.02.2019, ora 18:00, Buzău


Perioada 25 – 28 februarie 2019

Atletism– Campionatul Național de Iarnă la aruncări lungi
Luni, 25.02.2019, București

Baschet masculin– Campionat Național U20 –  Et. XI
”U” Cluj – CS Agronomia București 66-72

Miercuri, 27.02.2019, ora 13:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XX
AHC Dunărea Călărași – ”U” Cluj 35-23

Miercuri, 27.02.2019, ora 18:00, Călărași

Baschet masculin– Campionat Național U20 –  Et. XII
CN Aurel Vlaicu București – ”U” Cluj 80-88

Joi, 28.02.2019, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Box– Cupa României Feminin
Luni – Duminică, 25.02-03.03.2019, București

Comments

comments