Program competițional luna decembrie

Săptămâna 2 – 8 decembrie 2019

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. VI
ABC T-Pack Ploiești – ”U” Cluj 66-97
Marți, 03.12.2019, ora 14:00, Ploiești

Baschet masculin– Campionatul Național U20 – Faza de calificare – Et. VII
”U” Cluj – LPS Viitorul Pitești 84-53
Miercuri, 04.12.2019, ora 12:00, Ploiești

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. VII
”U” Cluj – ACS KSE Târgu Secuiesc 75-45
Miercuri, 04.12.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin– Divizia A – Et. X
”U” Cluj – CNE Sighișoara 32-36

Joi, 05.12.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Divizia A1 – Et. X
CSO Voluntari 2005 – ”U” NTT Data Cluj 0-3

Sâmbătă, 07.12.2019, ora 13:00, București

Volei masculin– Divizia A1 – Et. VIII
CS UV Timișoara – ”U” Cluj 0-3
Sâmbătă, 07.12.2019, ora 17:00, Timișoara

Baschet masculin– Liga 1 – Et. IX
”U” Cluj – CSM Ploiești 92-73
Duminică, 08.12.2019, ora 11:00, sala LPS


Săptămâna 9 – 15 decembrie 2019

Handbal masculin– Cupa României – Optimi
”U” Cluj – CS Magnum Botoșani 25-28

Luni, 09.12.2019, ora 13:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Cupa României – Tur – Faza II
”U” Cluj – ACS KSE Târgu Secuiesc
Miercuri, 11.12.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Tir Sportiv– Campionatul Național de Tir – Aer Comprimat – Et. IV
Joi – Duminică, 12-15.12.2019, București

Patinaj– Cupa României
Sâmbătă – Duminică, 14-22.12.2019, Zakopane

Volei feminin– Divizia A1 – Et. XI
”U” NTT Data Cluj – CS Dinamo București

Sâmbătă, 14.12.2019, ora 13:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Et. IX
”U” Cluj – CSM Câmpia Turzii
Sâmbătă, 07.12.2019, 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. VIII
BC Sirius Târgu Mureș – ”U” Cluj
Sâmbătă, 14.12.2019, ora 17:30, Târgu Mureș


Săptămâna 16 – 22 decembrie 2019

Handbal feminin– Meci amical
CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud – ”U” Cluj
Luni, 16.12.2019, ora 12:00, Bistrița

Patinaj– Cupa României
Sâmbătă – Duminică, 14-22.12.2019, Zakopane, Polonia

Natație– Scitec Gyor Open – olympic qualification event
Miercuri – Sâmbătă, 18-21.12.2019, Gyor, Ungaria

Handbal feminin– Turneu amical
Vineri – Sâmbătă, 20-21.12.2019, Baia Mare

Baschet feminin– Liga Națională – Grupa Vest – Et. IX
”U” Cluj – FCC ICIM CSB Arad
Sâmbătă, 21.12.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin– Cupa României – Faza II
CSM Volei Alba Blaj – ”U” NTT Data Cluj

Sâmbătă, 21.12.2019, Blaj

Baschet masculin– Liga 1 – Et. XI
CSM Târgu Mureș – ”U” Cluj
Duminică, 22.12.2019, Târgu Mureș


Perioada  23 – 31 decembrie 2019

 

Comments

comments