Program competițional luna august

Săptămâna 1 –  5 august 2018

Box – Cupa României Seniori
Joi – Duminică, 02-05.08.2018, Iași

Handbal feminin– Meci amical
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj 33-22

Joi, 02.08.2018, ora 18:00, Cisnădie

Handbal feminin– Meci amical
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj 26-25

Vineri, 03.08.2018, ora 11:00, Cisnădie

Atletism– Finala Campionatului Național de Alergare Montană
Sâmbătă, 04.08.2018, Cîmpulung Moldovenesc 

Baschet feminin– Turneu final Liga Națională 3×3
Sâmbătă-Duminică, 04-05.08.2018, Tg. Jiu


Săptămâna 6 – 12 august 2018

Atletism– Campionatul European Seniori
Marți – Duminică, 07-12.08.2018, Berlin, Germania

Beach volley–   „LaBriza open” -masculin si feminin
Marți – Duminică, 07-12.08.2018,Plaja LaBriza (zona Butoaielor) – Mamaia

Rugby masculin– Cupa Regelui
”U” Prodvinalco
CSA Steaua București 21-45
Sâmbătă, 11.08.2018, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Echitație– Finala CN Obstacole – seniori indiv+echipe  
Joi – Duminică, 09-12.08.2018, Prejmer

Patinaj– CN pe echipe, probe și poliatlon la patinaj viteză pe role 
Joi – Duminică, 09-12.08.2018, Baza Sportivă Gherogheni, Cluj-Napoca

Judo– Cupa Europei U21
Sâmbătă – Duminică, 11-12.08.2018, Cluj-Napoca


Săptămâna 13 – 19 august 2018

Beach volley–  Finala Campionatului Național Beach Volleyball (masculin+feminin)
Luni – Duminică, 13-19.08.2018, Plaja Dandana, Mamaia

Handbal feminin– Meci amical
Kisvárda Master Good SE – ”U” Cluj

Miercuri – Joi, 15-16.08.2018, Kisvárda

Handbal masculin– Turneu amical
Joi – Sâmbătă, 16-18.08.2018, Sighișoara

Handbal feminin– Turneu amical
Vineri – Sâmbătă, 17-18.08.2018, Bistrița

Echitație– Finala CN Obstacole – tineret, copii, amatori  
Joi – Duminică, 16-19.08.2018, Prejmer


Săptămâna 20 – 26 august 2018

Handbal feminin– Turneu amical
Vineri – Sâmbătă, 24-25.08.2018, Zalău

Handbal masculin– Turneu amical „Cupa Poli”
Vineri – Sâmbătă, 24-25.08.2018, Timișoara

Judo– Campionatul Balcanic Seniori
Vineri – Duminică, 24-26.08.2018, Kosovo


Săptămâna 27 – 31 august 2018

Box – Campionatul Național Feminin
Luni – Sâmbătă, 27.08-01.09.2018, Eforie Nord

Lupte– Finala CN individual lupte pe plaja
Joi – Duminică, 30.08-02.09.2018, Constanța

Scrabble– CN Individual și Intencluburi Seniori – Et. III
Vineri – Duminică, 31.08-02.09.2018, Constanța

Comments

comments