Program competițional – luna aprilie

SĂPTĂMÂNA 1-7 APRILIE

Echitație: Campionatul Național, Cupa Primăverii
Miercuri: 03.04.2024 – Duminică: 07.04.2024, Prejmer

Box: Memorial Petru Ghiurca
Joi: 04.04.2024, Târgu Mureș

Baschet feminin Liga Națională: CSM Târgu Mureș – ”U” Cluj-Napoca
Vineri: 05.04.2024, Târgu Mureș

Handbal masculin Liga Națională: ”U” Cluj-Napoca – CSM Constanța
Sâmbătă: 06.04.2024, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin Liga 1: CSU Ploiești – ”U” Cluj-Napoca
Sâmbătă: 06.04.2023, București

Baschet masculin Liga 1: Agronomia București – ”U” Cluj-Napoca
Duminică: 07.04.2024, București

Judo: Campionatul Național pentru seniori
Sâmbătă: 06.04.2024 – Duminică: 07.04.2024, Arad

SĂPTĂMÂNA 8-14 APRILIE

Box: Cupa României, cadeți
Luni: 08.04.2024 – Sâmbătă: 13.04.2024, Brăila

Baschet masculin Liga 1: ”U” Cluj-Napoca – CSU Craiova
Luni: 08.04.2024, Liceul cu Program Sportiv din Cluj-Napoca (LPS)

Patinaj viteză: Campionatele Naționale pe pistă scurtă
Vineri: 12.04.2024 – Luni: 15.04.2024, Miercurea Ciuc

Scrabble: Campionatul Național individual, seniori, etapa 1
Vineri: 12.04.2024 – Duminică: 14.04.2024, Cluj-Napoca

Handbal masculin Liga Națională: CSM București – ”U” Cluj-Napoca
Vineri: 12.04.2024, București

Volei masculin Divizia A1: CSU UVT Timișoara – ”U” Cluj-Napoca, Play-out, Faza II
Sâmbătă: 13.04.2024, Timișoara

Rugby masculin Liga Națională: CSM Știința Baia Mare – ”U” Cluj-Napoca
Sâmbătă: 13.04.2024, Baia Mare

Atletism: Campionatul Național 10.000 de metri, finala
Sâmbătă: 13.04.2024, Târgu Jiu

Baschet masculin Liga 1: CSU Craiova – ”U” Cluj-Napoca
Duminică: 14.04.2024, Craiova

SĂPTĂMÂNA 15-21 APRILIE

Handbal masculin Liga Națională: ”U” Cluj-Napoca – Minaur Baia Mare
Miercuri: 17.04.2024, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Natație: Campionatele Naționale seniori, tineret, juniori
Miercuri: 17.04.2024 – Duminică: 21.04.2024, Otopeni

Tir sportiv: Campionat Național PPC WA1500, etapa 3
Joi: 18.04.2024 – Sâmbătă: 20.04.2024, Joița

Lupte: Turneu internațional
Joi: 18.04.2024 – Duminică: 21.04.2024, Cluj-Napoca

Volei feminin Divizia A2 Vest: Turneu promovare
Vineri: 19.04.2024, Medgidia

Volei masculin Divizia A1: ”U” Cluj-Napoca – CSU UVT Timișoara, Play-out, Faza II
Sâmbătă: 20.04.2024, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin Liga Națională: ”U” Cluj-Napoca – SCM Rugby Timișoara
Sâmbătă: 20.04.2024, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Atletism: Campionat Național Semimaraton, finala
Duminică: 21.04.2024, București

Baschet masculin Liga 1: ”U” Cluj-Napoca – Agronomia București
Duminică: 21.04.2024, Liceul cu Program Sportiv din Cluj-Napoca (LPS)

SĂPTĂMÂNA 22-28 APRILIE

Handbal feminin Divizia A Seria C: CSM Deva – ”U” Cluj-Napoca
Miercuri: 24.04.2024, Deva

Rugby masculin Liga Națională: Steaua București – ”U” Cluj-Napoca
Sâmbătă: 27.04.2024, București

Volei masculin Divizia A1: CSU UVT Timișoara – ”U” Cluj-Napoca, Play-out, Faza II
Sâmbătă: 27.04.2024, Timișoara

Scrabble: Campionat Național individual, tineret, etapa 1
Sâmbătă: 27.04.2024 – Duminică: 28.04.2024, Botoșani

Baschet masculin Liga 1: Steaua București – ”U” Cluj-Napoca
Duminică: 28.04.2024, București

Handbal masculin Liga Națională: CSM Focșani 2007 – ”U” Cluj-Napoca
Duminică: 28.04.2024, Focșani


Comments

comments