Program competițional luna aprilie

Săptămâna 1 – 7 aprilie 2019

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. III
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-0

Luni, 01.03.2019, ora 17:00, Baia Mare

Handbal feminin– Cupa României – Sferturi de finală
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj 32-30

Luni, 01.04.2019, ora 18:00, Cisnădie

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Et. XIV
CSM Phoenix Galați – ”U” Cluj 65-69

Miercuri, 03.04.2019, ora 10:00, Brașov

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Et. XXVI
CSA Steaua București – ”U” Cluj 31-28

Miercuri, 03.04.2019, ora 18:00, București

Baschet feminin– Liga Națională – play-off – M1
CSM Satu Mare – ”U” Cluj 72-58

Joi, 04.04.2019, ora 18:00, Satu Mare

Judo– Grand Prix seniori
Vineri – Duminică, 05-07.04.2019, Antalya, Turcia

Baschet feminin– Liga Națională – play-off – M2
CSM Satu Mare – ”U” Cluj 72-54

Vineri, 05.04.2019, ora 17:00, Satu Mare

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. IV
”U” Cluj – CS Unirea Dej 1-3

Vineri, 05.04.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin– Liga Națională –  Faza 2 – Grupa Verde – Et. IV
CN Aurel Vlaicu București – ”U” Cluj 63-70

Vineri, 05.04.2019, ora 18:00, București

Judo– Lignano Junior European Cup
Sâmbătă-Duminică, 06-07.04.2019, Lignano, Italia

Scrabble– German Open Scrabble
Sâmbătă-Duminică, 06-07.04.2019, Munchen, Germania

Judo– Teplice Cadet European Cup 2019
Sâmbătă-Duminică, 06-07.04.2019, Teplice, Cehia

Rugby feminin– Campionatul Național -Et . I
Sâmbătă, 06.04.2019, ora 10:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. IX
CSM București – ”U” Prodvinalco 39-8
Sâmbătă, 06.04.2019, ora 11:00, București

Baschet masculin– Liga Națională –  Faza 2 – Grupa Verde – Et. IX
CS Agronomia București – ”U” Cluj 84-80

Sâmbătă, 06.04.2019, ora 14:00, București

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. I
CS Minaur Baia Mare – ”U” Cluj 32-20

Sâmbătă, 06.04.2019, ora 18:00, Baia Mare


Săptămâna 8 – 14 aprilie 2019

Baschet feminin– Liga Națională – play-off – M3
”U” Cluj – 
CSM Satu Mare 53-74
Marți, 09.04.2019, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XXI
CSM București – ”U” Cluj 32-27

Marți, 09.04.2019, ora 17:30, București

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. V
CSM Câmpia Turzii – ”U” Cluj 3-0

Miercuri, 10.04.2019, ora 18:00, Câmpia Turzii

Judo– Campionatul Național U21 individual
Vineri – Duminică, 12-14.04.2019, Drobeta Turnu Severin

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. X
”U” Prodvinalco – CS Dinamo București 13-24
Sâmbătă, 13.04.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XXII
”U” Cluj – CSM Galați 31-27

Sâmbătă, 13.04.2019, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin– Divizia A1 – Faza II – Et. VI
”U” Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare 1-3

Sâmbătă, 13.04.2019, ora 20:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Maratonul Internațional Cluj-Napoca
Duminică, 14.04.2019, Cluj-Arena


Săptămâna 15 – 21 aprilie 2019

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. II
”U” Cluj – CS HC Buzău 16-31

Miercuri, 17.04.2019, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Scrabble– Campionatul Național de Tineret individual, perechi, intercluburi – Etapa I
Vineri – Duminică, 19-20.04.2019, Botoșani

Rugby feminin– Campionatul Național -Et . II
Sâmbătă, 20.04.2019, ora 10:00, Iași

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. XI
”U” Prodvinalco – SCM Gloria Buzău 26-16

Sâmbătă, 20.04.2019, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Turneu Final – Et. I
CS Agronomia București – ”U” Cluj 81-57

Sâmbătă, 20.04.2019, ora 18:00, București

Atletism– Campionatul Național 10K Șosea
Duminică, 21.04.2019, București

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Turneu Final – Et. II
”U” Cluj – CSM Phoenix Galați 59-79

Duminică, 21.04.2019, ora 16:00, București


Perioada 22 – 30 aprilie 2019

Baschet masculin– Campionat Național U20 – Turneu Final – Et. III
”U” Cluj – CSU Brașov 88-71

Luni, 22.04.2019, ora 11:00, București

Baschet feminin– Liga Națională – Locurile 5-8 – M1
Phoenix Știința Constanța – ”U” Cluj 51-63

Luni, 22.04.2019, ora 17:00, Constanța

Handbal masculin– Liga Zimbrilor – Play-out – Et. III
CSU din Suceava – ”U” Cluj

Miercuri, 24.04.2019, ora 18:00, Suceava

Rugby masculin– Superliga CEC Bank – Et. XII
ACS Tomitanii Constanța – ”U”
Prodvinalco 
Joi, 25.04.2019, ora 11:00, Constanța

Handbal feminin– Liga Florilor – Et. XXIII
HC Dunărea Brăila – ”U” Cluj
Joi, 25.04.2019, ora 18:00, Brăila

Baschet feminin– Liga Națională – Locurile 5-8 – M2
”U” Cluj –
Phoenix Știința Constanța
Vineri, 26.04.2019, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație– Concurs Internațional CCI 2*
Joi – Duminică, 25-28.04.2019, Sopot, Polonia

 

Comments

comments