Program competițional luna aprilie

Perioada 1 – 8 aprilie 2018

Lupte– Campionatul Național Echipe Seniori – Et. I
Joi- Duminică, 29.03-01-04.2018, Timișoara

Echitație– Finala Campionatului Național de Sală 
Joi – Duminică, 29.03-01-04.2018, Prejmer, Brașov

Scrabble– CN perechi seniori, tineret 
Joi – Duminică, 29.03-01-04.2018, Botoșani

Judo– Finala CN U21
Vineri – Duminică, 30.03-01.04.2018, Focșani

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXI
”U” Cluj – HC Dunărea Brăila 29-24
Miercuri, 04.04.2018, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – Superliga – Et. IX
CSM București – ”U” Cluj 54-14
Vineri, 06.04.2018, ora 11:00, București

Baschet feminin – Liga Națională – M1 play-off – semifinale
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe – ”U” Cluj 97-69
Vineri, 06.04.2018, ora 18:30,Sepsi Arena

Judo– Cupa Europei U18
Vineri – Duminică, 06-08.04.2018, Berlin, Germania

Judo– Cupa Europei U21
Vineri – Duminică, 06-08.04.2018, Lignano, Italia


Săptămâna 9 – 15 aprilie 2018

Baschet feminin – Liga Națională – M2 play-off – semifinale
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 59-87
Joi, 12.04.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Finala CN U23 individual
Vineri – Duminică, 13-15.04.2018, Pitești

Rugby masculin – Superliga – Et. X
”U” Cluj – CSA Steaua București 6-45
Sâmbătă, 14.04.2018, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXII
HC Zalău – ”U” Cluj 32-23
Sâmbătă, 14.04.2018, ora 11:30, Zalău

Volei masculin – Divizia A1, Faza II – Et. VII
”U” Cluj – CSU UV Timișoara 0-3
Sâmbătă, 14.04.2018, ora 17:00, Timișoara

Culturism& Fitness– Campionatele Naționale – Etapa Zonală B
Sâmbătă, 14.04.2018, Reghin

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XVII
HC Sibiu – ”U” Cluj 28-30
Duminică, 15.04.2018, ora 17:00, Sibiu

Atletism– Maratonul Internațional Cluj
Duminică, 15.04.2018, Cluj


Săptămâna 16 – 22 aprilie 2018

Box– Cupa României de cadeți
Luni – Joi, 16-19.04.2018, Brezoi

Baschet feminin – Liga Națională – M1 play-off – Finala Mică
CSTBv Olimpia CSU Brașov – ”U” Cluj
Joi, 19.04.2018, ora 18:00, Brașov

Echitație– Cupa Equestria – Obstacole 
Joi- Duminică, 19-22.04.2018, Tâncăbești

Judo– Cupa Europei U18
Vineri – Duminică, 20-22.04.2018, Teplice, Cehia

Rugby masculin – Superliga – Et. XI
CS Dinamo București – ”U” Cluj
Sâmbătă, 21.04.2018, ora 11:00, București

Volei masculin – Divizia A1, Faza II – Et. IX
”U” Cluj – CS Dinamo București
Sâmbătă, 21.04.2018, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XVIII
”U” Cluj – CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu
Duminică, 22.04.2018, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – M2 play-off – Finala Mică
”U” Cluj – CSTBv Olimpia CSU Brașov
Duminică, 22.04.2018, ora 18:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Campionatul Național de Alergare Montană – Et. I
Sâmbătă, 21.04.2018, Slănic, Prahova


Perioada 23 – 30 aprilie 2018

Judo– Campionatul European Seniori individual
Joi – Sâmbătă, 26-28.04.2018, Tel Aviv, Israel

Echitație– CN Anduranță- Etapă 
Vineri – Sâmbătă, 27-28.04.2018, Turda

Echitație– Cupa Primăverii Romsilva – etapă sărituri obstacole 
Vineri – Duminică, 27-29.04.2018,Timișoara

Volei masculin – Divizia A1, Faza II – Et. X
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 
Vineri, 27.04.2018, ora 18:00, Baia Mare

Rugby feminin – Campionat Național – Et. II
Sâmbătă, 28.04.2018, Iași

Atletism– Campionatul Național de Semimaraton
Duminică, 29.04.2018, București

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XIX
CSM Școlar Reșița – ”U” Cluj
Duminică, 29.04.2018, Reșița

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXIII
”U” Cluj – CSM București
Luni, 30.04.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Comments

comments