”U” NTT Data Cluj, victorie importantă cu CSM Lugoj

Sursă foto: Dan Bodea

Voleibalistele de la ”U” NTT Data Cluj au obținut o victorie importantă în fața ocupantei locului șase, CSM Lugoj. Partida dintre cele două echipe a contat pentru etapa a XIV-a a Diviziei A1 și s-a terminat 3-1 (25-20, 25-23, 18-25,  25-18) pentru clujence.

„Studentele” au început partida într-o manieră ambițioasă, în urma căreia și-au adjudecat primele două seturi. Setul trei a fost câștigat de oaspete, dar clujencele au fost mai motivate și s-au impus și în setul patru, rezultatul final fiind 3-1 pentru ”U”.

„O victorie mare! Am jucat foarte bine și am reușit un lucru extraordinar ținând cont de situația de efectiv pe care am avut-o în ultima lună. Este o victorie care poate egala câștigarea unui campionat și țin să felicit fetele pentru atitudine și pentru joc ”, a declarat antrenorul universitarelor, Ciprian Dârnescu.

Următorul meci pentru „alb-negre” va avea loc tot pe teren propriu în compania echipei CS Dinamo București pe 10 februarie.