„Studentele” s-au oprit în sferturile Cupei României

Echipa de baschet feminin a Clubului Sportiv Universitatea Cluj a jucat aseară, 22 februarie, în sferturile de finală ale Cupei României contra formației ASC Sepsi SIC Sf. Gheorghe. Partida a avut loc în Arena Sepsi și s-a încheiat cu 78-52 (24-13, 17-12, 22-11, 15-16) pentru Sepsi.

După egalitatea la 4 din primele minute de joc, Sepsi s-a distanțat și a preluat controlul partidei, impunându-se cu 78-52 și eliminând-o pe ”U” din sferturi. Coșghetera partidei a fost Tyaunna Marshall, Sepsi, cu 22 puncte, iar cea mai bună marcatoare de la Universitatea Cluj a fost Theairra Taylor cu 12 puncte.

Pentru formația clujeană au mai marcat: Olena Samburska 10 puncte, Ioana Ghizilă 7, Amanda Thompson 6, Bianca Voica, Aida Kalusic și Irina Părău 5 și Leslie Vorpahl 2.