Program competițional luna septembrie

Săptămâna 1 – 3 septembrie 2017

Box Campionatul Național Feminin Senioare
Luni – Duminică, 28.08 – 03.09.2017, Mangalia

Judo – Campionatului Mondial de judo pentru seniori  
Luni – Duminică, 28.08 – 03.09.2017, Budapesta, Ungaria

Tenis – Romania F12 Futures 
Luni – Duminică, 28.08 – 03.09.2017, Brașov

Handbal masculin – Turneu amical
Miercuri – Vineri, 31.08 – 01.09.2017, Sighișoara

Culturism&Fitness- Campionatul Național de Fitness
Sâmbătă, 02.09.2017, Tg. Mureș

Lupte – Finala Campionatului Național pe plajă cadeți și juniori
Vineri – Duminică, 01-03.09.2017, Mamaia

Scrabble – Campionatul European Open Anglofon
Vineri – Duminică, 01-03.09.2017, Stockholm, Suedia

Rugby masculin – SuperLiga – Et. II
”U” Cluj – CSM București 12-50

Sâmbătă, 02.09.2017, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Atletism – Campionatul Național de Semimaraton
Duminică, 03.09.2017, Craiova


Săptămâna 4 – 10 septembrie 2017

Baschet feminin – Jocuri de pregătire
BC Sirius Târgu Mureș – ”U” Cluj 54-57

Luni, 04.09.2017, Tg. Mureș

Handbal feminin – Liga Națională – Et. I
CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj 28-24
Miercuri, 06.09.2017, ora 18:00, Cisnădie

Box Cupa Municipiului Tg. Mureș
Miercuri – Sâmbătă, 06-09.09.2017, Tg. Mureș

Atletism- Concurs Internațional – Decanation
Joi – Duminică, 07 – 10.09.2017, Angers, Franța

Echitație – Etapă Națională de Anduranță
Joi – Duminică, 07 – 10.09.2017, Mangalia

Baschet feminin – Jocuri de pregătire
Vineri – Sâmbătă, 08 – 09.09.2017, Miskolc (Ungaria)

Handbal feminin – Liga Națională – Et. II
”U” Cluj – CS Rapid USL Metrou București 37-29
Sâmbătă, 09.09.2017, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – SuperLiga – Et. III
CSA Steaua București – ”U” Cluj 45-8

Sâmbătă, 09.09.2017, ora 11:00, București


Săptămâna 11 – 17 septembrie 2017

Tenis – Turneu Wild Card Sibiu Open 2017 
Marți – Duminică, 12 -17.09.2017, Sibiu

Echitație– Concurs Internațional Herneacova
Miercuri – Duminică, 13 – 17.09.2017, Timiș

Volei feminin – Turneu amical – Locul III
Vineri – Duminică, 15 – 17.09.2017,Szolnok, Ungaria

Baschet feminin – Turneu amical – Cupa Sirius – Locul I
Vineri – Duminică, 15 – 17.09.2017, Târgu Mureș

Handbal feminin – Liga Națională – Et. III
ASC Corona Brașov – ”U” Cluj 30-23
Sâmbătă, 16.09.2017, ora 20:00, Brașov

Rugby masculin – SuperLiga – Et. IV
”U” Cluj – Dinamo București 25-38

Sâmbătă, 16.09.2017, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Rugby Feminin – Campionatul Național – Et. V
Sâmbătă, 16.09.2017, ora 09:00, Constanța

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. I
”U” Cluj – ADEP Satu Mare 44-24

Duminică, 17.09.2017, ora 13:00,  Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 18 – 24 septembrie 2017

Box  Campionatul Național de Tineret
Luni – Sâmbătă, 18-23.09.2017, Bacău

Volei feminin – Turneu amical ”U” NTT DATA Cluj
Vineri – Duminică, 22 – 24.09.2017, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo – Finala CN U18 Echipe si Ne Waza
Vineri – Duminică, 22 – 24.09.2017, București

Rugby masculin – SuperLiga – Et. V
CS Politehnica Iași – ”U” Cluj

Sâmbătă, 23.09.2017, ora 11:00, Iași

Culturism&Fitness- Grand Prix Pro Nutrition
Sâmbătă – Duminică, 23-24.09.2017, Dej


Săptămâna 25 – 30 septembrie 2017

Baschet feminin – Cupa României – turul 1
”U” Cluj – CSM Satu Mare
Miercuri, 27.09.2017,  ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. II
CNE Sighișoara – ”U” Cluj

Joi, 28.09.2017, Sighișoara

Volei feminin – Turneu amical 
Vineri – Duminică, 29.09- 01.10.2017, Timișoara

Rugby masculin – SuperLiga – Et. VI
”U” Cluj – Timișoara Saracens
Sâmbătă, 30.09.2017, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Volei masculin – Cupa României – Faza I- turul 1
”U” Cluj – CS Unirea Dej
Sâmbătă, 30.09.2017 Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Cupa României – turul 1
CSM Satu Mare – ”U” Cluj
Sâmbătă, 30.09.2017, Satu Mare

Culturism&Fitness- Campionatul Național de Culturism
Sâmbătă, 30.09.2017,  Sibiu

Schi fond – Campionatul Național pe role
Sâmbătă – Marți, 30.09 – 03.10.2017

Comments

comments