Program competițional luna octombrie

Săptămâna 1 – 8 octombrie 2017

Volei feminin – Turneu amical 
Vineri – Duminică, 29.09- 01.10.2017, Timișoara

Echitație  – Karpatia Horse Show 
Vineri – Duminică, 29.09- 01.10.2017, Florești, Prahova

Judo – Grand Prix 
Vineri – Duminică, 29.09- 01.10.2017, Zagreb, Croația

Schi fond  Campionatul Național pe role
Sâmbătă – Marți, 30.09 – 03.10.2017

Scrabble– CNSI Sen – et 4, Tin – et 3 
Vineri – Duminică, 29.09- 01.10.2017, Slănic, Moldova

Rugby Feminin – Campionatul Național – Et. VI
Duminică, 01.10.2017, ora 10:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Scrimă – Cupa României de floretă masculin individual și echipe
Luni -Marți, 02-03.10.2017, Timișoara

Baschet feminin – Liga Națională – Et. I
”U” Cluj – CS Municipal Satu Mare 64-75

Joi, 05.10.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor ,,Horia Demian”

Volei feminin – Turneu amical 
Joi – Sâmbătă, 05 – 07.10.2017, Târgu Mureș

Judo – Finala CN Echipe Seniori
Vineri – Sâmbătă, 06-07.10.2017, Brașov

Echitație  – Finala CN Seniori, Amatori, Cai tineri, Forță 
Joi– Duminică, 05-08.10.2017, Prejmer, Brașov

Rugby Feminin – Campionatul Național – Et. VII
Sâmbătă, 07.10.2017, ora 10:00, Iași

Volei masculin – Divizia A1 – Et. I
”U” Cluj – CSU UV Timișoara 3-0
Sâmbătă, 07.10.2017, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. IV
”U” Cluj – SCM Craiova 19-28
Duminică, 08.10.2017, ora 11:00, Sala Sporturilor ,,Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. IV
”U” Cluj – CSM Oradea 28-30
Duminică, 08.10.2017, ora 13:00, Sala Sporturilor ,,Horia Demian”


Săptămâna 9 – 15 octombrie 2017

Echitație  – Finala CN Seniori, Amatori, Cai tineri, Forță 
Vineri – Duminică, 13-15.10.2017, Prejmer, Brașov

Baschet feminin – Liga Națională – Et. III
Univ. Goldiș ICIM Arad – ”U” Cluj 62-71

Vineri, 13.10.2017, ora 18:00, Arad

Volei masculin – Divizia A1 – Et. II
”U” Cluj – ACS Volei Municipal Zalău 0-3
Sâmbătă, 14.10.2017, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin – Divizia A1 – Et. I
CS Tg. Mureș – ”U” NTT Data Cluj 3-1

Sâmbătă, 14.10.2017,ora 18:00, Târgu Mureș

Culturism&Fitness- Cupa Federației
Sâmbătă, 14.10.2017, Ianca, Brăila

Handbal masculin – Divizia A Seria B – Et. V
CSU Politehnica Timișoara – ”U” Cluj  27-28
Duminică, 15.10.2017,  ora 12:00, Timișoara

Atletism – Campionatul Național de Maraton
Duminică, 15.10.2017, București


Săptămâna 16 – 22 octombrie 2017

Volei masculin – Divizia A1 – Et. III
CS Unirea Dej – ”U” Cluj 3-2
Miercuri, 18.10.2017, ora 18:00, Dej

Judo – Campionatele Mondiale de Juniori U21
Miercuri– Duminică, 18-22.10.2017, Zagreb, Croația 

Echitație  – Finala CN Concurs Complet Prenovici 
Joi– Duminică, 19-22.10.2017, Tg. Mureș

Volei feminin – Divizia A1 – Et. II
”U” NTT Data Cluj
CSM Volei Alba-Blaj
Vineri, 20.10.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby Feminin – Campionatul Național – Et. VIII
Sâmbătă, 21.10.2017, ora 10:00, Mihai Viteazu

Handbal feminin – Liga Națională – Et. V
CSM Bistrița – ”U” Cluj 
Sâmbătă, 21.10.2017, ora 12:00, Bistrița

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. VI
”U” Cluj – HC Sibiu

Sâmbătă, 21.10.2017, ora 13:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. IV
”U” Cluj – CSA Steaua București
Sâmbătă, 21.10.2017, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. IV
”U” Cluj – CS Phoenix Galați

Sâmbătă, 21.10.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor ,,Horia Demian”

Atletism – Campionatul Național de Cros
Duminică, 22.10.2017, Craiova


Perioada 23 – 31 octombrie  2017

Volei feminin – Cupa României – Faza I – Turul I
”U” NTT Data Cluj
ACS Penicilina Iași
Miercuri, 25.10.2017, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. VI
”U” Cluj – HCM Râmnicu Vâlcea
Miercuri, 25.10.2017, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo – Grand Slam 
Vineri – Duminică, 27-29.10.2017, Abu Dhabi

Judo – Cadet European Judo Cup
Sâmbătă– Duminică, 28-29.10.2017, Slovenia

Judo – Finala CN Echipe și Ne Waza U21
Vineri – Duminică, 27-29.10.2017, 

Rugby masculin – SuperLiga – Et. VIII
”U” Cluj – CSM Știința CSM Baia Mare

Sâmbătă, 28.10.2017, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. V
CSBT Alexandria – ”U” Cluj

Sâmbătă, 28.10.2017, Alexandria

Volei feminin – Divizia A1 – Et. III
CS Știința Bacău – ”U” NTT Data Cluj

Sâmbătă, 28.10.2017, Bacău

Volei masculin – Divizia A1 – Et. V
SCMU Craiova – ”U” Cluj
Sâmbătă, 28.10.2017, Craiova

Comments

comments