Program competițional luna noiembrie

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Săptămâna 1 – 6 noiembrie 2016

Volei masculin Divizia A1, Et. V
”U” Cluj – VCM LPS Piatra Neamț 3-0
Miercuri, 02.11.2016, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin – Liga 1, Et. IV
”U” Cluj – CSU CSM 2 LPS Oradea 90-65
Joi, 03.11.2016, ora 18:30, Sala B Polivalentă

Handbal femininLiga Națională, Et. IX
HCM Roman – ”U” Cluj 27-25
Vineri, 04.11.2016, ora 16:00, Roman

Volei feminin Divizia A2 vest, Et. IV
”U” Cluj – CSU Politehnica Timișoara 3-0
Sâmbătă, 05.11.2016, ora 11:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B, Et. VII
”U” Cluj – ACS Avram Iancu Arad 33-15
Sâmbătă, 05.11.2016, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională, Et. VII
”U” Cluj – CS Municipal Târgoviște 74-70
Sâmbătă, 05.11.2016, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin Divizia A1, Et. VI
CS Știința Bacău – ”U” Cluj 3-1
Sâmbătă, 05.11.2016, ora 17:00, Bacău

Atletism – Campionatul Balcanic de Cros
Sâmbătă, 05.11.2016, Cuprija, Serbia

Rugby masculin  Cupa Regelui – Et.  VI
CS Dinamo București – ”U” Cluj 34-22
Duminică, 06.11.2016, ora 11:00, București


Săptămâna 7 – 13 noiembrie 2016

Haltere – Finala Campionatului Național de Seniori
Luni – Vineri, 07 – 11.11.2016, Bascov, Pitești

Handbal feminin – Liga Națională – Et. X
”U” Cluj – Dunărea Brăila 30-18

Miercuri, 09.11.2016, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Natație – Campionatul Național în bazin scurt (25m) S+T+J
Joi – Duminică, 10 – 13.11.2016, Hunedoara

Box – Memorialul „Viorel Burde”
Joi – Vineri, 10-11.11.2016, Zalău

Lupte Finala Campionatului Național U23
Vineri – Duminică, 11-13.11.2016, Reșița

Atletism – „Crosul de noapte”
Vineri, 11.11.2016, Parcul Central Cluj-Napoca

Rugby feminin – Cupa României 
Sâmbătă, ora 10:00, 12.11.2016, București

Volei feminin – Divizia A2 vest, Et. V
ACS Agroland Timișoara – ”U” Cluj  3-2
Sâmbătă, 12.11.2016, ora 12:30, Timișoara

Atletism – Crosul „15 noiembrie”
Sâmbătă, 12.11.2016, Brașov

Baschet masculinLiga I, Et. V
ABC Mureș 2 Târgu Mureș – ”U” Cluj 70-84
Sâmbătă, 12.11.2016, ora 13:00, Târgu Mureș

Volei masculin – Divizia A1 – Et. VII
”U” Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare 2-3
Sâmbătă, 12.11.2016, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. VIII
HC Sibiu – ”U” Cluj 25-30
Duminică, 13.11.2016, ora 17:00, Sibiu


Săptămâna 14 – 20 noiembrie 2016

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XI
SCM Craiova – ”U” Cluj 21-21
Joi, 17.11.2016, ora 16:00, Craiova

Scrabble – Finala Campionatului Național Seniori+Tineret
Vineri – Duminică, 18 – 20.11.2016, București

Baschet masculin Liga I, Et. VI
”U” Cluj – CSM VSK Miercurea Ciuc 71-70
Vineri, 18.11.2016, ora 14:30, Sala Polivalentă

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. IX
”U” Cluj – HCM Sighișoara 25-24
Vineri, 18.11.2016, ora 19:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin- Divizia A2 Vest – Et. VI
”U” Cluj – CS Provolei Arad 3-0
Sâmbătă, 19.11.2016, ora 11:00, Sala „Vasile Geleriu”

Rugby masculin – Cupa Regelui
CSA Steaua București – ”U” Prodvinalco 19-10
Sâmbătă, 19.11.2016, ora 11:00, București

Volei masculin- Divizia A1 – Et. VIII
ACS Volei Municipal Zalău – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 19.11.2016, ora 18:00, Zalău

Box – Turneu internațional bilateral
Sâmbătă, 19.11.2016, Dunaújváros, Ungaria


Săptămâna 21 – 30 noiembrie 2016

Rugby masculin – Cupa Regelui – Joc de clasament
”U” Prodvinalco – CS Politehnica Iași 5-0
Sâmbătă, 26.11.2016, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. IX
”U” Cluj – CSA Steaua București 0-3
Sâmbătă, 26.11.2016, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B, Et. X
CSU Constantin Brâncuși Târgu Jiu – ”U” Cluj 28-30
Sâmbătă, 26.11.2016, ora 18:00, Târgu Jiu

Volei feminin – Divizia A2 Vest – Et. VII
CSM Satu Mare – ”U” Cluj 0-3
Sâmbătă, 26.11.2016, ora 12:00, Satu Mare

Baschet masculin – Liga I, Et. VII
C.S. Municipal – Olimpic 2 Baia Mare – ”U” Cluj 60-79
Sâmbătă, 26.11.2016, ora 16:00, Baia Mare

Baschet feminin Liga Națională – Et. IX
CSM Satu Mare – ”U” Cluj 72-80
Duminică, 27.11.2016, ora 18:00, Satu Mare

Scrimă– Etapă de Circuit European
Sâmbătă – Duminică, 26-27.11.2016, Gdansk, Polonia

Box Finala Campionatului Național de Cadeți
Duminică- Vineri, 27.11 – 02.12.2016, Zalău

Rugby masculin – Cupa Regelui – Joc de clasament
Timișoara Saracens – ”U” Prodvinalco (anulat)

Miercuri, 30.11.2016, ora 11:00, Timișoara

Volei masculin – Divizia A1 – Et. X
LMV Tricolorul Ploiești – ”U” Cluj 3-0
Miercuri, 30.11.2016, ora 18:00, Ploiești

Comments

comments