Program competițional luna martie

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Săptămâna 1 – 5 martie 2017

Box – Cupa României feminin J/T/S 
Luni – Sâmbătă, 27.02 – 04.03.2017, Rm. Sărat

Atletism – Campionatul Național de Aruncări de Iarnă Sen/Tin/Jun 
Marți – Joi, 28.02 – 02.03.2017, București

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XXII
ACS Sepsi SIC – ”U” Cluj 79-57
Miercuri, 01.03.2017, ora 19:00, Sfântu Gheorghe

Echitație – Finala CN Obstacole în sală 
Joi – Duminică, 02 – 05.03.2017, Prejmer, Brașov

Judo – Finala Campionatului Național de Seniori
Vineri – Duminică, 03-05.03.2017, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Culturism&Fitness – C.N. Culturism&Fitness – Etapa zonală, zona I
Sâmbătă, 04.03.2017, Mediaș, Sibiu

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Etapa XVI
Universitatea Craiova – ”U” Cluj 28-28
Sâmbătă, 04.03.2017, ora 12:00, Craiova

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa XX
CSA Steaua București – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 04.03.2017, ora 17:00, București

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XXIII
CSM Satu Mare – ”U” Cluj 65-71
Sâmbătă, 04.03.2017, ora 18:00, Satu Mare

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – ET. II
”U” Cluj – CS Cuza Sport Brăila 59-61
Duminică, 05.03.2017, ora 13:00, Sala Polivalentă

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XX
”U” Cluj – CSU Danubius Galați 25-18
Duminică, 05.03.2017, ora 16:00, Sala Polivalentă

Scrabble – Campionatul Național Anglofon Tineret – Et. I 
Duminică, 05.03.2017, Iași


Săptămâna 6 – 12 martie 2017

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa XXI
”U” Cluj – LMV Tricolorul Ploiești 3-2
Miercuri, 08.03.2017, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin Liga Națională, Etapa XXIV
Olimpia CSU Brașov – ”U” Cluj 62-75
Miercuri, 08.03.2017, ora 17:00

Schi fond – Campionatele Naționale de Schi Fond de copii și cadeți
Joi – Duminică, 9 -12.03.2017, Fundata, Brașov

Box – Sparing
Vineri, 10.03.2017, Satu Mare

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Etapa XVII
”U” Cluj – CSM Oradea 28-24
Sâmbătă, 11.03.2017, ora 12:30,  Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa XXII
”U” Cluj – CS Arcada Galați 0-3
Sâmbătă, 11.03.2017, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin- Liga Națională – Et XXV
”U” Cluj – CSM Târgoviște 88-54
Sâmbătă, 11.03.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Scrimă – Circuit European U23 
Sâmbătă, 11.03.2017, Roma, Italia

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – ET. III
CS Rapid București – ”U” Cluj 73-59
Duminică, 12.03.2017, ora 16:00, București


Săptămâna 13 – 19 martie 2017

Tenis – Turneu Futures 15000$ 
Luni – Duminică, 13-19.03.2017, Porec, Croația

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XXVI
Phoenix Galați – ”U” Cluj 56-84
Miercuri, 15.03.2017, ora 18:30, Galați

Scrabble – Campionatul Național Seniori Individual și Intercluburi – Et I 
Vineri – Duminică, 17-19.03.2017, Cluj

Box – Turneu internațional
Vineri – Duminică, 17-19.03.2017, Nagyberki, Ungaria

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Etapa XVIII
CNE Sighișoara – ”U” Cluj 26-36
Sâmbătă, 18.03.2017, ora 16:00, Sighișoara

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa I – Faza a II-a
CS Volei Caransebeș – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 18.03.2017, ora 17:00, Caransebeș

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XXVII
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC 70-57
Sâmbătă, 18.03.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – ET. V
CN Aurel Vlaicu București – ”U” Cluj 87-64
Duminică, 19.03.2017, ora 17:00, București


Săptămâna 20 -26 martie 2017

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – ET. VI
CSU Știința București – ”U” Cluj 91-67
Luni, 20.03.2017, ora 19:30, București

Tenis – Turneu Futures 15000$ 
Luni – Duminică, 20-26.03.2017, Umag, Croația

Natație – Campionatul Național în bazin de 50 m Sen/Tin/Jun  
Miercuri – Duminică, 22-26.03.2017, Bacău

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XXVIII
”U” Cluj – CSM Satu Mare 64-62
Marți, 21.03.2017, ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a II-a – Faza a II-a
”U” Cluj – CS Știința Bacău 3-0
Miercuri, 22.03.2017, ora 14:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXI
HC Zalău – ”U” Cluj 29- 26
Joi, 23.03.2017, ora 19:30, Zalău

Scrimă – Campionatul Național Tineret U23
Joi – Vineri, 23 – 24.03.2017, Izvorani

Rugby masculin – Superliga – Et. VIII
”U” Cluj – CSA Steaua 3-38
Sâmbătă, 25.03.2017, ora 14:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a III-a – Faza a II-a
CS Unirea Dej – ”U” Cluj 3-2
Sâmbătă, 25.03.2017, ora 17:00, Dej

Baschet feminin – Liga Națională – Sferturi de finală
”U” Cluj – Univ. Goldiș ICIM Arad 68-56
Duminică, 26.03.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 27 – 31 martie 2017

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXII
”U” Cluj – CSM Roman 26-25
Luni, 27.03.2017, ora 16:30,  Sala Sporturilor „Horia Demian”

Tenis – Turneu Futures 15000$ 
Luni – Duminică, 27.03 – 02.04.2017, Jakarta, Indonezia

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a IV-a – Faza a II-a
VCM LPS Piatra Neamț – ”U” Cluj 1-3
Miercuri, 29.03.2017, ora 16:00, Piatra Neamț

Baschet feminin – Liga Națională – Sferturi de finală M2
Univ. Goldiș ICIM Arad – ”U” Cluj 59-73
Joi, 30.03.2017, ora 18:30, Arad

Judo- Finala CN Individual U23 
Joi -Vineri, 30 -31.03.2017, Drobeta Turnu Severin

Culturism&Fitness – C.N. Culturism&Fitness cadeți, juniori, masters
Vineri – Duminică, 31.03-02.04.2017, Tg. Mureș

Comments

comments