Program competițional luna martie

Săptămâna 1 – 4 martie 2018

Judo– Campionat European Open feminin
Luni – Duminică, 26.02 – 04.03.2018, Katowice, Polonia

Judo– Cupa Europei U18
Luni – Duminică, 26.02- 04.03.2018, Antalya, Turcia

Lupte– Campionatul Național Echipe Juniori- Et. I
Joi- Duminică, 01-04.03.2018, Câmpulung Muscel

Echitație– Campionatul Național de Sală – Etapa V
Joi – Duminică, 01-04.03.2018, Prejmer, Brașov

Rugby masculin – Cupa României
”U” Cluj – SCM Timișoara
Sâmbătă, 03.03.2018, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XIX
HCM Râmnicu Vâlcea – ”U” Cluj
Sâmbătă, 03.03.2018, Râmnicu Vâlcea

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XIII
”U” Cluj – CNE Sighișoara
Duminică, 04.03.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 5 – 11 martie 2018

Box– Cupa României Feminin
Luni – Sâmbătă, 05-10.03.2018, Râmnicu Sărat

Schi fond– Campionatul Național de Schi Fond cadeți
Marți – Duminică, 06-11.03.2018, Cheile Grădiștei

Judo– Cupa Europei U18
Joi – Duminică, 08-11.03.2018, Zagreb, Croația

Baschet feminin – Liga Națională – Locurile 1-5 – Et. I
”U” Cluj – CS Municipal Satu Mare
Sâmbătă, 10.03.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XX
”U” Cluj – CSM Slatina
Sâmbătă, 10.03.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Locurile 1-5 – Et. II
ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – ”U” Cluj
Duminică, 11.03.2018, Sfântu Gheorghe


Săptămâna 12 – 18 martie 2018

Box– Cupa României Tineret masculin
Luni – Sâmbătă, 19-24.03.2018, 

Judo– Grand Slam Seniori
Sâmbătă – Duminică, 17-18.03.2018, Yekaterinburg, Rusia

Baschet feminin – Liga Națională – Locurile 1-5 – Et. II
CSTBv Olimpia Brașov – ”U” Cluj
Vineri, 16.03.2018, Brașov

Baschet feminin – Liga Națională – Locurile 1-5 – Et. II
ACSBT Alexandria – ”U” Cluj
Duminică, 18.03.2018, Alexandria

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XV
CSM Oradea – ”U” Cluj
Duminică, 18.03.2018, Oradea


Săptămâna 19 – 25 martie 2018

Natație– Campionatul Național în bazin de 50m
Miercuri- Duminică, 21-25.03.2018, Bacău

Judo– Cupa Europei U21
Vineri – Duminică, 23-25.03.2018, Sarajevo

Judo– Finala Campionatului Național de seniori
Vineri – Duminică, 23-25.03.2018, Oradea

Culturism&Fitness– Campionatele Naționale – Etapa zonală B
Sâmbătă, 24.03.2018, Tg. Mureș

Judo– Grand Prix seniori
Vineri – Duminică, 23 – 25.03.2018, Dusseldorf, Germania

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XVI
”U” Cluj – CS Universitar Politehnica Timișoara
Duminică, 25.03.2018, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 26 – 28 martie 2018

Lupte– Campionatul Național Echipe Seniori – Et. I
Joi- Duminică, 29.03-01-04.2018, Timișoara

Echitație– Finala Campionatului Național de Sală 
Joi – Duminică, 29.03-01-04.2018, Prejmer, Brașov

Judo– Grand Prix seniori
Joi- Duminică, 29.03-01-04.2018, Tbilisi

Judo– Finala CN U21
Vineri – Duminică, 30.03-01.04.2018, Focșani

Comments

comments