Program competițional luna mai

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Săptămâna 1 – 7 mai 2017

Box – Campionatul Național de Cadeți
Marți – Luni, 02 – 08.05.2017, Brezoi, Vâlcea

Culturism&Fitness – Campionatul European de Culturism&Fitness
Miercuri – Luni, 03 – 08.05.2017, Santa Susanna, Spania

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – Et. XI
”U” Cluj – CS Politehnica Iași 74-82
Miercuri, 03.05.2017, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Box – Turneu Internațional
Vineri – Duminică, 3 – 5.05.2017, Chișinău

Rugby masculin – SuperLiga – Et. XIV
CSM București – ”U” Prodvinalco 5-0
Sâmbătă, 06.05.2017, București – nu se ține

Atletism– Memorialul Cluj-Napoca 
Sâmbătă, 06.05.2017, Cluj-Napoca

Judo– Cupă Europeană de cadeți 
Sâmbătă- Duminică, 06 – 07.05.2017, Ploiești


Săptămâna 8 – 14 mai 2017

Handbal feminin Cupa României – Optimi de finală
CSM București – ”U” Cluj 42 – 26
Joi, 11.05.2017, ora 20:00, București

Scrimă – C.N. Seniori Floretă masculin
Joi – Vineri, 11 – 12.05.2017, București

Lupte – Turneu Internațional de cadeți și juniori
Joi – Duminică, 11 – 14.05.2017, București

Scrimă – Trofeul Pellegrini
Sâmbătă, 13.05.2017, București

Volei feminin – Turneu de promovare în Divizia A1
Vineri – Duminică, 12 – 14.05.2017, Timișoara

Scrabble – CNSA Tineret – Et. II 
Sâmbătă, 13.05.2017, Tg. Frumos

Rugby masculin – SuperLiga – Baraj pentru semifinale
CSA Steaua București – ”U” Prodvinalco 43-3
Sâmbătă, 13.05.2017, ora 11:00 București

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – Et. XII
”U” Cluj – CN Aurel Vlaicu București 69-59
Sâmbătă, 13.05.2017, ora 12:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XXIV
CSU CNOT Brașov – ”U” Cluj 27-26
Duminică, 14.05.2017, ora 12:00, Brașov


Săptămâna 15 – 21 mai 2017

Tenis – Futures F1 România 
Luni- Duminică, 15 – 21.05.2017, București

Haltere – Campionatul Național Tineret Calificări și Cupa României U23 
Marți – Vineri, 16-19.05.2017, Onești

Box – Memorialul „Petru Ghiurca”- Ed. VII
Miercuri – Vineri, 17 – 19.05.2017, Tg. Mureș

Volei– Turneu de Beach Volley
Joi – Luni,  18-22.05.2017, Bibione, Italia

Echitație – Salonul Calului, Cupa Equestria
Joi – Duminică, 18 -21.05.2017, Tâncăbești

Echitație – Cupa orașului Sebiș – obstacole, derby, voltije
Sâmbătă – Duminică, 20 -21.05.2017, Sebiș

Scrabble– Cupa României
Vineri – Duminică, 19 – 21.05.2017, Brașov

Judo– Grand Slam  
Sâmbătă- Duminică, 20 – 21.05.2017, Yekaterinburg, Rusia

Baschet masculin – Liga 1 – Faza Semifinală – Et. XIII
”U” Cluj – CSU Știința București 81-71
Vineri, 19.05.2017, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – SuperLiga – Meci de clasament
CS Politehnica Iași – ”U” Prodvinalco 27-19
Sâmbătă, 20.05.2017, ora 11:00, Iași

Rugby feminin – Campionatul Național de rugby 7 feminin – Et. III
Sâmbătă, 20.05.2017, ora 10:00, Cluj-Napoca, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XXV
”U” Cluj – Academia Minaur Baia Mare 27-25
Sâmbătă, 20.05.2017, ora 11:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Campionatul Național Universitar + C.N. Sen/Tin/Jun – Et I
Sâmbătă – Duminică, 20 -21.05.2017, Pitești


Săptămâna 22 – 31 mai 2017

Tenis – Romania F2 Futures  
Luni- Duminică, 22 – 28.05.2017, Bacău

Natație – Campionatele Internaționale ale României 
Joi – Duminică, 25 – 28.05.2017, București

Echitație – Concurs complet Prenovici/Novici/1*
Vineri – Duminică, 26 – 28.05.2017, Florești, Prahova

Lupte – Campionat Național pe Echipe Seniori
Vineri – Sâmbătă, 26 – 27.05.2017, Lugoj

Rugby feminin – Campionatul Național de rugby 7 feminin – Et. IV
Sâmbătă, 27.05.2017, Pașcani

Rugby masculin – SuperLiga – Meci de clasament
”U” Prodvinalco – CS Dinamo București
Sâmbătă, 27.05.2017, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Comments

comments